Login

Sign for our fantasy game now!

Erzurum

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 69 Vladislav Skobelev 1987 Russia 25:43.1 25:43.1
2 61 Akira Lenting 1990 Japan 26:38.4 + 55.3
3 62 Gennadiy Matviyenko 1988 Kazakhstan 26:41.6 + 58.5
4 53 Ivan Bilosyuk 1984 Ukraine 27:02.5 + 01:19.4
5 27 Sebahattin Oğlago 1984 Turkey 27:10.4 + 01:27.3
6 65 Dmitriy Baklanov 1988 Russia 27:14.7 + 01:31.6
7 58 Myroslav Bilosyuk 1985 Ukraine 27:22.3 + 01:39.2
8 54 Cyril Gaillard 1986 France 27:30.9 + 01:47.8
9 46 Vitaliy Shtun 1986 Ukraine 27:35.9 + 01:52.8
10 60 Denis Volotka 1985 Kazakhstan 27:36.8 + 01:53.7
11 55 Oleksiy Shvidkiy 1986 Ukraine 27:40.1 + 01:57.0
12 40 Aleksandr Ossipov 1987 Kazakhstan 27:46.5 + 02:03.4
13 35 Ivan Drobyazko 1986 Kazakhstan 27:47.3 + 02:04.2
14 43 Martin Egraz 1990 France 27:50.8 + 02:07.7
15 56 Nobuhito Kashiwabara 1988 Japan 27:54.3 + 02:11.2
16 68 Ilshat Nigmatullin 1987 Russia 27:54.4 + 02:11.3
17 66 Stansilav Perlyak 1987 Russia 27:55.6 + 02:12.5
18 39 Clement Molliet 1989 France 27:56.6 + 02:13.5
19 59 Jan Krska 1986 Czech Republic 28:03.7 + 02:20.6
20 52 Vaclav Kupilik 1985 Czech Republic 28:04.1 + 02:21.0
21 26 Mikito Tachizaki 1988 Japan 28:07.5 + 02:24.4
22 45 Vitaliy Alexandrov 1988 Kazakhstan 28:21.1 + 02:38.0
23 21 Andrea Gola 1990 Italy 28:24.6 + 02:41.5
24 49 Yuma Yoshida 1990 Japan 28:30.2 + 02:47.1
25 44 Jürgen Uhl 1985 Germany 28:34.4 + 02:51.3
26 57 Baptiste Gros 1990 France 28:35.3 + 02:52.2
27 48 Piet Heer 1990 Switzerland 28:36.8 + 02:53.7
28 63 Markus Ottosson 1986 Sweden 28:40.5 + 02:57.4
29 42 Vladislav Razym 1988 Czech Republic 28:40.8 + 02:57.7
30 29 Florian Rüegg 1983 Switzerland 28:41.5 + 02:58.4
31 16 Jesse Heckrodt 1985 Canada 28:47.7 + 03:04.6
31 37 Yuta Osanai 1989 Japan 28:47.7 + 03:04.6
33 47 Dusan Augustinak 1990 Czech Republic 28:49.8 + 03:06.7
34 50 Ruslan Perekhoda 1987 Ukraine 28:58.6 + 03:15.5
35 6 Stanimir Belomazhev 1988 Bulgaria 28:58.9 + 03:15.8
36 51 Callum Watson 1989 Australia 29:16.6 + 03:33.5
37 38 Mirco Bertolina 1991 Italy 29:17.8 + 03:34.7
38 33 Siim Sellis 1987 Estonia 29:17.9 + 03:34.8
39 17 Ömer Yusufuoglu 1990 Turkey 29:35.0 + 03:51.9
40 14 Süleyman Ates 1991 Turkey 29:44.8 + 04:01.7
41 19 Burhan Oğlago 1986 Turkey 29:45.1 + 04:02.0
42 22 Erkan Orhan 1992 Turkey 29:55.0 + 04:11.9
43 15 Glauco Pizzutto 1988 Italy 29:56.3 + 04:13.2
44 25 Andriy Mashko 1987 Ukraine 30:00.9 + 04:17.8
45 36 Peter Ziska 1987 Slovakia 30:02.3 + 04:19.2
46 41 Jan Srail 1990 Czech Republic 30:03.3 + 04:20.2
47 32 Ewan Watson 1987 Australia 30:06.4 + 04:23.3
48 7 Benjamin Hebert 1990 Canada 30:12.2 + 04:29.1
49 34 Colin Abbott 1990 Canada 30:21.6 + 04:38.5
50 24 Tea-Soon Choi 1988 South Korea 30:50.0 + 05:06.9
51 28 Anthony Killick 1987 Canada 31:17.9 + 05:34.8
52 13 Hee-Jung Kim 1992 South Korea 31:29.5 + 05:46.4
53 18 Jong-Won Jeong 1992 South Korea 31:39.9 + 05:56.8
54 5 Kai Sharp 1992 USA 32:15.7 + 06:32.6
55 30 Hak-Jin Kim 1990 South Korea 32:21.6 + 06:38.5
56 3 Eliah Pedersen 1989 USA 32:31.5 + 06:48.4
57 31 Seong-Beom Park 1989 South Korea 33:39.4 + 07:56.3
58 12 Daniel Lewis 1986 USA 33:44.8 + 08:01.7
59 20 Philip Bellingham 1991 Australia 33:49.4 + 08:06.3
60 9 Tumur Dorjgotov 1989 Mongolia 33:56.4 + 08:13.3
61 1 Devin Oderwald 1989 USA 35:34.9 + 09:51.8
62 8 Cesar Baena 1986 Venezuela 41:42.3 + 15:59.2
DNS 2 William Via 1990 USA
DNS 64 Lars Suther 1985 Sweden
DNS 67 Martin Johansson 1984 Sweden
DNF 10 Ho-Ki Kim 1991 South Korea
DNF 11 Peter-James Barron 1989 Ireland
DNF 23 Vincent Ruel 1983 Canada
DNF 4 Folco Edoardo Pizzutto 1990 Italy

Info

What Universiade
Discipline 10 km C
Host Erzurum
Nation Turkey
Date Friday 28.Jan 2011
Calendar 2010/2011