Login

Val di Fiemme

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 7 Maxim Kovalev 1989 Russia
2 9 Pavel Siulatov 1986 Russia
3 10 Heikki Korpela 1990 Finland
4 16 Lars Suther 1985 Sweden
5 1 Alexandr Malyshev 1989 Kazakhstan
6 6 Sun Qinghai 1988 China
7 13 Anton Karlsson 1990 Sweden
8 2 Peter Mlynar 1988 Slovakia
9 4 Aliaksandr Voranau 1990 Belarus
10 28 Sergey Malyshev 1994 Kazakhstan
11 12 Mauro Brigadoi 1992 Italy
12 29 Jan Antolec 1990 Poland
13 5 Gustav Nordström 1989 Sweden
14 18 Jan Srail 1990 Czech Republic
15 20 Andrey Feller 1988 Russia
16 24 Jari Huhta 1991 Finland
17 8 Michail Semenov 1986 Belarus
18 15 Alvar Johannes Alev 1993 Estonia
19 21 Yevgeniy Velichko 1987 Kazakhstan
20 27 Oleksiy Shvidkiy 1986 Ukraine
21 14 Trygve Markset 1989 Norway
22 22 Karl-Johan Dyvik 1993 Sweden
23 23 Perttu Hyvärinen 1991 Finland
24 26 Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine
25 30 Ihar Maiseyenka 1988 Belarus
26 11 Rune Malo Ødegård 1989 Norway
27 17 Ruslan Perekhoda 1987 Ukraine
28 19 Sebastian Gazurek 1990 Poland
29 25 Harry Seaton 1987 Canada
30 3 Ermil Vokuev 1992 Russia
31 - Jumpu Nishida 1991 Japan
32 - Andrej Segec 1994 Slovakia
33 - Andrej Buric 1989 Croatia
34 - Miroslav Rypl 1992 Czech Republic
35 - Kuanysh Kambarbaev 1987 Kazakhstan
36 - Shohei Kodama 1991 Japan
37 - Yury Astapenka 1990 Belarus
38 - Mattis Jaama 1992 Estonia
39 - Stanimir Belomazhev 1988 Bulgaria
40 - Mark Starostin 1990 Kazakhstan
41 - Pawel Klisz 1992 Poland
42 - Edi Dadic 1993 Croatia
43 - Raphael Bechtiger 1992 Austria
44 - Mario Roncador 1992 Italy
45 - Vitaliy Shtun 1986 Ukraine
46 - Oskar Kardin 1992 Sweden
47 - Vytautas Strolia 1992 Lithuania
48 - Jordan Cascagnette 1991 Canada
49 - Simone Urbani 1992 Italy
50 - Noe Bellet 1992 France
51 - David Brunn 1991 Slovakia
52 - Adam Fellner 1993 Czech Republic
53 - Martin Kapso 1991 Slovakia
54 - Aku Nikander 1990 Finland
55 - Peter Beisel 1991 Canada
56 - Myroslav Bilosyuk 1985 Ukraine
57 - Arnaud Du Pasquier 1992 Switzerland
58 - Lee Hawkings 1991 Canada
59 - Clement Molliet 1989 France
60 - Erik Urgela 1993 Slovakia
61 - Max Olex 1989 Germany
62 - Reto Hammer 1992 Switzerland
63 - Oleg Yoltukhovskyy 1987 Ukraine
64 - Hamza Dursun 1994 Turkey
65 - Janis Lindegger 1993 Switzerland
66 - Nikita Smagin 1991 Kazakhstan
67 - Thomsen D'Hont 1988 Canada
68 - Jincai Shang 1993 China
69 - Simo Jaanipere 1994 Estonia
70 - Matthias Purdon 1989 Canada
71 - Bold Byambadorj 1991 Mongolia
72 - Matteo Rezzonico 1992 Switzerland
73 - Toni Escher 1990 Germany
74 - Philippe Nicollier 1994 Switzerland
75 - Andreas Weishäupl 1992 Germany
76 - Liqiang Feng 1994 China
77 - Tae-Bok Ha 1992 South Korea
78 - Mingtao Liu 1987 China
79 - Jong-Won Jeong 1992 South Korea
80 - Tumur Dorjgotov 1989 Mongolia
81 - Pietro Mosconi 1993 Italy
82 - Taylor Vignaroli 1993 USA
83 - Nick Montgomery 1993 Australia
84 - Min-Uk Kim 1993 South Korea
85 - Kyle Bochanski 1991 USA
86 - Jackson Bursill 1993 Australia
87 - Qiang Li 1993 China
88 - Bayaraa Gerelt-Do 1985 Mongolia
89 - William Via 1990 USA
90 - Mehmet Emin Yelken 1993 Turkey
91 - Ronalds Krams 1993 Latvia
92 - Sindre Solvang 1993 USA
DNS - Vladislav Razym 1988 Czech Republic
DNS - Eric Silfver 1990 Sweden

Info

What Universiade
Discipline Sprint C
Host Val di Fiemme
Nation Italy
Date Saturday 14.Dec 2013
Calendar 2013/2014