Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Free - Jõulumäe
Cross-Country, Scandinavian Cup, Sunday 10.Feb 2013, Estonia
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
17
Northug
Tomas
1990
Norway
2
6
Skar
Sindre Bjørnestad
1992
Norway
3
2
Edin
Johan
1987
Sweden
4
7
Jylhä
Martti
1987
Finland
5
16
Nyeng
Emil
1991
Norway
6
3
Myran Steen
Andreas
1988
Norway
7
20
Dahlen
Thomas Albertsen
1991
Norway
8
11
Silfver
Eric
1990
Sweden
9
9
Lykkja
Hans Petter
1984
Norway
10
14
Westberg
Karl-Johan
1992
Sweden
11
5
Lassila
Kalle
1985
Finland
12
13
Bakken
Timo Andre
1989
Norway
13
1
Persson
Simon
1991
Sweden
14
12
Eriksson
Gustav
1991
Sweden
15
18
Bach
Ole-Marius
1988
Norway
16
30
Falla
Marius Caspersen
1990
Norway
17
15
Alev
Alvar Johannes
1993
Estonia
18
19
Jaama
Mattis
1992
Estonia
19
24
Sellis
Siim
1987
Estonia
20
28
Gløersen
Øyvind
1986
Norway
21
8
Bakkene
Eivind
1990
Norway
22
22
Westgaard
Markus Johansen
1992
Norway
23
25
Pajunoja
Aki
1985
Finland
24
27
Ränkel
Raido
1990
Estonia
25
4
Lanes
Simen
1991
Norway
26
23
Moe
Markus
1989
Norway
27
29
Rennemo
Anders Tettli
1988
Norway
28
26
Kümmel
Peeter
1982
Estonia
29
21
Kilp
Marko
1993
Estonia
30
-
Ansnes
Ronny Fredrik
1989
Norway
31
-
Paakkonen
Lasse
1986
Finland
32
-
Braathen
Jørgen
1987
Norway
33
-
Einarsson
Snorri
1986
Iceland
34
-
Bakkejord
Erik Øvsthus
1983
Norway
35
-
Fossli
Sondre Turvoll
1993
Norway
36
-
Byggland
Ånund Lid
1990
Norway
37
-
Hjelstuen
Håkon
1992
Norway
38
-
Lorentsen
Eirik
1988
Norway
39
-
Hammerlund
Sindre Sætre
1992
Norway
40
-
Madsgård
Mads Granrud
1991
Norway
41
-
Kaurson
Tomas
1991
Estonia
42
-
Hanneman
Reese
1989
USA
43
-
Packer
Eric
1990
USA
44
-
Wiseth
Marcus Schei
1990
Norway
45
-
Hakola
Ristomatti
1991
Finland
46
-
Aune
Pål Trøan
1992
Norway
47
-
Mikkolainen
Juha-Matti
1987
Finland
48
-
Telebond
Eirik
1990
Norway
49
-
Turunen
Tero
1988
Finland
50
-
Øverland
Petter Rinde
1992
Norway
51
-
Liepins
Arvis
1990
Latvia
52
-
Paipals
Jainas
1983
Latvia
53
-
Kollo
Andres
1988
Estonia
54
-
Einaste
Kein
1985
Estonia
55
-
Vannebo
Morten
1990
Norway
56
-
Polluste
Mart Kevin
1994
Estonia
57
-
Svensson
Daniel
1992
Sweden
58
-
Nilsen
Gjermund
1992
Norway
59
-
Nygård
Per Kristian
1987
Norway
60
-
Damshkalins
Juris
1983
Latvia
61
-
Germanis
Juris
1977
Latvia
62
-
Sutt
Romet
1995
Estonia
63
-
Seppänen
Jonne
1991
Finland
64
-
Ribakovs
Pavels
1989
Latvia
65
-
Hyvärinen
Perttu
1991
Finland
66
-
Kollo
Toomas
1995
Estonia
67
-
Eilo
Siim
1990
Estonia
68
-
Pollari
Jussi-Pekka
1986
Finland
69
-
Koll
Kristjan
1995
Estonia
70
-
Ervin
Alar
1993
Estonia
71
-
Saxton
Benjamin
1993
USA
72
-
Norris
David
1990
USA
73
-
Sjölund
Oskar
1990
Finland
74
-
Litlere
Lars
1984
Norway
75
-
Halseth
Petter Torås
1988
Norway
76
-
Impola
Bill
1989
Sweden
77
-
Mahlen
Forrest
1993
USA
78
-
Slotins
Roberts
1991
Latvia
79
-
Andrejevs
Olegs
1980
Latvia
80
-
Kostjukovs
Rinalds
1992
Latvia
81
-
Eglitis
Viesturs
1994
Latvia
82
-
Puida
Janis
1990
Latvia
83
-
Novak
Jack
1993
USA
84
-
Jaanipere
Simo
1994
Estonia
85
-
Lindvall
Christoffer
1993
Finland
86
-
Toss
Karel
1994
Estonia
DSQ
10
Frodahl
Magnus
1988
Norway
DNS
-
Watterdal
Øyvind
1987
Norway
DNS
-
Kveli
Espen
1990
Norway
DNS
-
Ketelä
Toni
1988
Finland