Login

Calendar

Home Calendar RankingHall of Fame Hosts

Main Complete World Cup Championship COC Long-distance N.Cup Nat.Champ Men Women

Date Host Discipline Link Result
2019-07-27 Falls Creek ANC Sprint C Result 1 P. Bellingham 2 S. De Campo 3 L. Brändli
2019-07-28 Falls Creek ANC 15 km F Result 1 P. Bellingham 2 S. De Campo 3 C. Watson
2019-08-17 Perisher Valley ANC Sprint F Result 1 P. Bellingham 2 L. Brändli 3 S. De Campo
2019-08-18 Perisher Valley ANC 10 km C Result 1 P. Bellingham 2 S. De Campo 3 M. Pollock
2019-09-03 Snow Farm ANC Sprint C Result 1 H. Miyazawa 2 T. Ebina 3 H. Fujinoki
2019-09-04 Snow Farm ANC 10 km F Result 1 T. Sato 2 H. Miyazawa 3 M. Tanaka
2019-09-05 Snow Farm ANC 15 km C Mass Start Result 1 H. Miyazawa 2 M. Tanaka 3 H. Fujinoki
2019-11-12 Shchuchinsk EEC Sprint C Result 1 A. Parfenov 2 E. Vokuev 3 A. Panzhinskiy
2019-11-13 Shchuchinsk EEC 10 km C Result 1 E. Vokuev 2 A. Parfenov 3 K. Bortsov
2019-11-14 Shchuchinsk EEC 10 km F Result 1 V. Pukhkalo 2 S. Volzhentsev 3 A. Nikolaev
2019-11-29 Vershina Tea EEC Sprint C Result 1 S. Ardashev 2 E. Vokuev 3 A. Vitsenko
2019-11-30 Vershina Tea EEC 15 km F Result 1 A. Vitsenko 2 A. Taipov 3 V. Frolov
2019-12-02 Vershina Tea EEC Sprint F Result 1 A. Krasnov 2 D. Filimonov 3 I. Kirillov
2019-12-03 Vershina Tea EEC 15 km C Result 1 I. Kirillov 2 A. Vitsenko 3 A. Bessmertnykh
2019-12-07 Pokljuka OPA Sprint F Result 1 M. Hellweger 2 R. Jay 3 A. Chautemps
2019-12-08 Pokljuka OPA 15 km F Result 1 H. Lapalus 2 B. Tritscher 3 V. Mättig
2019-12-13 Vuokatti SCAN Sprint C Result 1 T. Larsen 2 M. Nyenget 3 J. Lippert
2019-12-14 Zakopane SC 10 km C Cancelled
2019-12-14 Vuokatti SCAN 30 km C Mass Start Result 1 E. Augdal 2 M. Nyenget 3 V. Turtveit
2019-12-14 Lake Creek ID UST Sprint C Result 1 T. Kornfield 2 L. Jager 3 P. Holmes
2019-12-15 Lake Creek ID UST 15 km F Result 1 I. Torchia 2 B. Flaschberger 3 J. Hagenbuch
2019-12-15 Vuokatti SCAN 15 km F Result 1 J. Jenssen 2 V. Turtveit 3 G. Tefre
2019-12-15 Zakopane SC 15 km F Cancelled
2019-12-16 Alpensia Resort FEC 10 km C Result 1 M. Sosnin 2 H. Fujinoki 3 Y. Katlyarchuk
2019-12-17 Alpensia Resort FEC 10 km F Result 1 M. Sosnin 2 Y. Katlyarchuk 3 H. Fujinoki
2019-12-19 St. Ulrich am Pillersee OPA Sprint F Result 1 J. Chappaz 2 G. Gabrielli 3 E. Nizzi
2019-12-20 St. Ulrich am Pillersee OPA 15 km C Result 1 D. Nöckler 2 L. Bieler 3 P. Ventura
2019-12-21 St. Ulrich am Pillersee OPA 10 km F Result 1 J. Chappaz 2 M. Abram 3 J. Tiberghien
2019-12-25 Krasnogorsk EEC 15 km C Cancelled
2019-12-26 Otoineppu FEC 10 km C Result 1 N. Baba 2 H. Miyazawa 3 T. Ebina
2019-12-26 Krasnogorsk EEC Sprint F Cancelled
2019-12-27 Otoineppu FEC 10 km F Result 1 N. Baba 2 H. Miyazawa 3 M. Tanaka
2019-12-28 Krasnogorsk EEC Sprint C Cancelled
2019-12-28 Štrbské Pleso SC Sprint F Result 1 L. Seller 2 P. Mlynar 3 M. Haratyk
2019-12-29 Štrbské Pleso SC 10 km C Result 1 P. Mlynar 2 M. Haratyk 3 J. Antolec
2019-12-29 Krasnogorsk EEC 30 km F Cancelled
2020-01-03 Nes SCAN Sprint F Result 1 H. Taugbøl 2 P. Aune 3 H. Arnesen
2020-01-04 Nes SCAN 30 km F Result 1 F. Krogh 2 M. Stenshagen 3 D. Stock
2020-01-04 Campra OPA Sprint C Result 1 V. Chauvin 2 A. Chautemps 3 R. Leupold
2020-01-05 Campra OPA 15 km C Result 1 D. Nöckler 2 S. Gardener 3 P. Ventura
2020-01-05 Nes SCAN 15 km C Result 1 M. Stensås 2 H. Taugbøl 3 J. Hoel
2020-01-06 Sapporo FEC 10 km C Cancelled
2020-01-07 Sapporo FEC Sprint C Cancelled
2020-01-08 Sapporo FEC 15 km F Mass Start Cancelled
2020-01-16 Minsk - Raubichi EEC Sprint F Cancelled
2020-01-17 Minsk - Raubichi EEC 10 km C Cancelled
2020-01-18 Pragelato OPA 30 km C Mass Start Result 1 P. Ventura 2 S. Dapra 3 G. Panisi
2020-01-19 Alpensia Resort FEC 10 km C Result 1 G. Lee 2 M. Kim 3 J. Jeong
2020-01-19 Pragelato OPA 10 km F Result 1 J. Tiberghien 2 C. Arnault 3 C. Pralong
2020-01-19 Minsk - Raubichi EEC Sprint C Cancelled
2020-01-20 Zlatibor BC 10 km C Result 1 A. Alev 2 H. Dursun 3 K. Rabakukk
2020-01-20 Alpensia Resort FEC 10 km F Result 1 E. Kim 2 M. Kim 3 J. Jeong
2020-01-21 Zlatibor BC Sprint F Result 1 A. Alev 2 Y. Firat 3 H. Dursun
2020-01-24 Craftsbury VT UST Sprint C
2020-01-25 Craftsbury VT UST 10 km F
2020-01-26 Craftsbury VT UST 15 km C Mass Start
2020-02-01 Ravna Gora BC 10 km C
2020-02-01 Zakopane SC Sprint F
2020-02-02 Ravna Gora BC 10 km F
2020-02-02 Zakopane SC 15 km C
2020-02-07 Krasnogorsk EEC 15 km F
2020-02-07 Piancavallo - Aviano OPA Sprint F
2020-02-08 Pigadia - Naousa BC 10 km F
2020-02-08 Piancavallo - Aviano OPA 15 km C
2020-02-08 Štrbské Pleso SC 15 km C
2020-02-09 Pigadia - Naousa BC 10 km F
2020-02-09 Piancavallo - Aviano OPA 20 km F Mass Start
2020-02-09 Krasnogorsk EEC Sprint C
2020-02-09 Štrbské Pleso SC Sprint F
2020-02-16 Minneapolis MN UST Sprint F
2020-02-17 Minneapolis MN UST 10 km C
2020-02-19 Hayward WI UST Sprint C
2020-02-23 Moscow EEC Sprint F
2020-02-25 Mavrovo BC 10 km F
2020-02-26 Mavrovo BC 10 km F
2020-02-26 Kononovskaya EEC 15 km F
2020-02-27 Kononovskaya EEC Sprint C
2020-02-29 Dvorišta - Pale BC 10 km F
2020-03-01 Dvorišta - Pale BC 10 km F
2020-03-01 Kononovskaya EEC Duathlon 15+15 km
2020-03-07 Wisła SC Sprint F
2020-03-08 Wisła SC 15 km C
2020-03-13 Otepää SCAN Sprint C
2020-03-14 Gerede - Bolu BC 10 km C
2020-03-14 Otepää SCAN 15 km C
2020-03-15 Gerede - Bolu BC 10 km F
2020-03-15 Otepää SCAN 15 km F Handicap
2020-03-15 Scandinavian Cup Final SCAN Stage Race
2020-03-20 Zwiesel OPA 3.3 km C
2020-03-21 Kremnica - Skalka SC 10 km C
2020-03-21 Zwiesel OPA 10 km F Mass Start
2020-03-21 Shiramine FEC Sprint F
2020-03-22 Shiramine FEC 15 km C
2020-03-22 Zwiesel OPA 15 km C Handicap
2020-03-22 Kremnica - Skalka SC 15 km F Mass Start
2020-03-22 Zwiesel OPA Stage Race