Login

Calendar

Home Calendar RankingHall of Fame Hosts

Main Complete World Cup Championship COC Long-distance N.Cup Nat.Champ Men Women

Date Host Discipline Link Result
2018-07-21 Perisher Valley ANC Sprint C Result 1 P. Bellingham 2 C. Watson 3 S. De Campo
2018-07-22 Perisher Valley ANC 15 km F Result 1 C. Watson 2 V. Leccardi 3 P. Bellingham
2018-08-18 Falls Creek ANC Sprint F Result 1 O. Forsmo 2 C. Watson 3 L. Burton
2018-08-19 Falls Creek ANC 10 km C Result 1 P. Bellingham 2 M. Pollock 3 S. De Campo
2018-09-04 Snow Farm ANC 10 km F Result 1 K. Bratrud 2 K. Naruse 3 B. Lustgarten
2018-09-05 Snow Farm ANC Sprint F Result 1 K. Bolger 2 B. Saxton 3 T. Sato
2018-09-06 Snow Farm ANC 15 km C Mass Start Result 1 B. Saxton 2 A. Martin 3 B. Lustgarten
2018-11-22 Vershina Tea EEC Sprint C Result 1 I. Poroshkin 2 A. Vitsenko 3 S. Ardashev
2018-11-23 Vershina Tea EEC 10 km F Result 1 A. Bessmertnykh 2 R. Tarasov 3 I. Kirillov
2018-11-25 Vershina Tea EEC Sprint F Result 1 A. Terentev 2 A. Parfenov 3 D. Filimonov
2018-11-26 Vershina Tea EEC 15 km C Result 1 S. Ardashev 2 A. Bessmertnykh 3 I. Poroshkin
2018-12-01 Rendezvous, MT UST Sprint F Result 1 A. Newell 2 B. Lustgarten 3 R. Izquierdo-Bernier
2018-12-02 Rendezvous, MT UST 15 km F Result 1 B. Lustgarten 2 K. Bratrud 3 A. Maifeld-Carucci
2018-12-08 Prémanon OPA 10 km C Cancelled
2018-12-08 Vernon, BC NAC Sprint F Result 1 A. Newell 2 A. Briand 3 B. Saxton
2018-12-09 Vernon, BC NAC 15 km C Result 1 K. Bratrud 2 B. Lustgarten 3 R. Izquierdo-Bernier
2018-12-09 Prémanon OPA 15 km F Cancelled
2018-12-13 Canmore, AB NAC Sprint C Result 1 B. Thompson 2 A. Foster 3 J. Locke
2018-12-14 Östersund SCAN Sprint C Result 1 P. Aune 2 T. Hovland 3 E. Valnes
2018-12-15 Štrbské Pleso SC 10 km C Result 1 P. Mlynar 2 J. Antolec 3 J. Koristek
2018-12-15 Östersund SCAN 15 km C Cancelled
2018-12-15 Canmore, AB NAC 15 km F Result 1 R. Kennedy 2 E. Palmer-Charrette 3 A. Dumas
2018-12-16 Alpensia Resort FEC 10 km C Result 1 N. Kashiwabara 2 H. Fujinoki 3 K. Naruse
2018-12-16 Östersund SCAN 15 km F Result 1 D. Rickardsson 2 D. Stock 3 H. Amundsen
2018-12-16 Canmore, AB NAC 30 km C Mass Start Result 1 B. Thompson 2 J. Carlyle 3 R. Kennedy
2018-12-16 Štrbské Pleso SC Sprint F Result 1 P. Klisz 2 J. Antolec 3 J. Koristek
2018-12-17 Alpensia Resort FEC 10 km F Result 1 H. Fujinoki 2 N. Kashiwabara 3 K. Naruse
2018-12-21 Valdidentro OPA Sprint F Result 1 R. Jouve 2 V. Chauvin 3 J. Kindschi
2018-12-22 Valdidentro OPA 15 km F Result 1 A. Katz 2 T. Bing 3 H. Buffard
2018-12-22 Krasnogorsk EEC Sprint C Result 1 E. Vokuev 2 S. Ardashev 3 I. Semikov
2018-12-23 Valdidentro OPA 15 km C Mass Start Result 1 M. Manificat 2 M. Rastelli 3 B. Klee
2018-12-23 Krasnogorsk EEC 15 km F Result 1 I. Yakimushkin 2 A. Maltsev 3 I. Poroshkin
2018-12-25 Krasnogorsk EEC Sprint F Result 1 I. Yakimushkin 2 A. Terentev 3 E. Vokuev
2018-12-26 Otoineppu FEC 10 km C Result 1 N. Baba 2 K. Naruse 3 N. Kashiwabara
2018-12-26 Krasnogorsk EEC 30 km C Result 1 A. Bessmertnykh 2 I. Semikov 3 A. Vitsenko
2018-12-27 Otoineppu FEC 10 km F Result 1 N. Baba 2 T. Ebina 3 N. Kashiwabara
2018-12-29 Štrbské Pleso SC 10 km F Result 1 J. Koristek 2 J. Antolec 3 P. Klisz
2018-12-30 Štrbské Pleso SC 10 km C Result 1 J. Koristek 2 J. Antolec 3 A. Segec
2019-01-04 Nové Město OPA Sprint C Result 1 V. Chauvin 2 G. Panisi 3 M. Novak
2019-01-04 Vuokatti SCAN Sprint F Result 1 E. Valnes 2 S. Fossli 3 H. Taugbøl
2019-01-05 Vuokatti SCAN 15 km C Result 1 I. Niskanen 2 M. Stenshagen 3 A. Chervotkin
2019-01-05 Nové Město OPA 15 km F Result 1 R. Duvillard 2 M. Novak 3 H. Buffard
2019-01-06 Sapporo FEC 10 km C Result 1 T. Ebina 2 K. Naruse 3 M. Kodama
2019-01-06 Nové Město OPA 20 km C Mass Start Result 1 V. Chauvin 2 U. Schnider 3 S. Dapra
2019-01-06 Vuokatti SCAN 30 km F Mass Start Result 1 M. Stenshagen 2 J. Jenssen 3 A. Chervotkin
2019-01-07 Sapporo FEC Sprint F Result 1 N. Kashiwabara 2 H. Fujinoki 3 T. Ebina
2019-01-08 Sapporo FEC 15 km F Result 1 N. Baba 2 K. Naruse 3 H. Fujinoki
2019-01-10 Minsk - Raubichi EEC Sprint C Result 1 I. Semikov 2 A. Voranau 3 E. Vokuev
2019-01-11 Minsk - Raubichi EEC 10 km C Result 1 E. Vokuev 2 A. Nikolaev 3 I. Poroshkin
2019-01-12 Ravna Gora BC 10 km C Cancelled
2019-01-13 Minsk - Raubichi EEC 15 km F Result 1 I. Poroshkin 2 A. Nikolaev 3 I. Semikov
2019-01-13 Ravna Gora BC Sprint F Cancelled
2019-01-16 Alpensia Resort FEC 10 km C Result 1 H. Fujinoki 2 N. Kashiwabara 3 T. Sato
2019-01-17 Alpensia Resort FEC 10 km F Result 1 H. Fujinoki 2 T. Sato 3 N. Kashiwabara
2019-01-18 Sherbrooke, QC NAC Sprint F Result 1 E. Palmer-Charrette 2 J. Locke 3 R. Kennedy
2019-01-19 Sherbrooke, QC NAC 15 km C Result 1 S. Hill 2 R. Kennedy 3 G. Nishikawa
2019-01-20 Sherbrooke, QC NAC 30 km F Mass Start Result 1 R. Kennedy 2 S. Hill 3 E. Palmer-Charrette
2019-01-25 Lake Placid, NY UST 10 km F Result 1 K. Bratrud 2 A. Maifeld-Carucci 3 A. Dumas
2019-01-26 Lake Placid, NY UST Sprint C Result 1 A. Briand 2 D. Moncion-Groulx 3 B. Saxton
2019-01-27 Lake Placid, NY UST 15 km C Mass Start Result 1 K. Bratrud 2 A. Martin 3 A. Shields
2019-02-01 Duntroon, ON NAC Sprint C Result 1 J. Locke 2 D. Moncion-Groulx 3 A. Briand
2019-02-02 Duntroon, ON NAC 10 km C Result 1 A. Dumas 2 A. Shields 3 P. Boucher
2019-02-02 Zakopane SC 10 km C Result 1 J. Koristek 2 M. Skowron 3 R. Bugara
2019-02-02 Pigadia - Naousa BC 10 km F Result 1 M. Penchev 2 A. Angelis 3 T. Malchov
2019-02-03 Pigadia - Naousa BC 10 km F Result 1 M. Penchev 2 A. Ognyanov 3 T. Malchov
2019-02-03 Zakopane SC 15 km F Result 1 J. Koristek 2 L. Kunc 3 K. Antolec
2019-02-03 Duntroon, ON NAC 15 km F Pursuit Result 1 J. Carlyle 2 P. Boucher 3 A. Shields
2019-02-08 Krasnogorsk EEC 15 km C Result 1 A. Parfenov 2 A. Nikolaev 3 I. Poroshkin
2019-02-08 Planica OPA Sprint F Result 1 C. Muller 2 T. Mancini 3 G. Gabrielli
2019-02-09 Sjenica BC 10 km F Result 1 S. Eric 2 S. Anic 3 M. Colic
2019-02-09 Planica OPA 15 km C Result 1 A. Poltoranin 2 K. Tammjärv 3 D. Bury
2019-02-10 Sjenica BC 10 km F Result 1 S. Eric 2 S. Anic 3 R. Smrkovic
2019-02-10 Planica OPA 20 km F Mass Start Result 1 M. Hauke 2 D. Bury 3 B. Tritscher
2019-02-10 Krasnogorsk EEC Sprint F Result 1 A. Parfenov 2 N. Morilov 3 P. Siulatov
2019-02-13 Mavrovo BC 10 km F Cancelled
2019-02-14 Mavrovo BC 10 km F Result 1 E. Dadic 2 M. Penchev 3 S. Eric
2019-02-15 Minneapolis, MN UST Sprint F Result 1 A. Briand 2 T. Kornfield 3 F. Mahlen
2019-02-16 Minneapolis, MN UST 20 km C Mass Start Result 1 Z. Ketterson 2 B. Lustgarten 3 M. Rolid
2019-02-17 Minneapolis, MN UST 10 km F Result 1 M. Liebsch 2 Z. Ketterson 3 A. Maifeld-Carucci
2019-02-23 Syktyvkar EEC 15 km C Result 1 I. Semikov 2 I. Poroshkin 3 S. Ardashev
2019-02-24 Syktyvkar EEC Sprint F Result 1 A. Parfenov 2 K. Vichuzhanin 3 A. Krasnov
2019-02-27 Syktyvkar EEC Duathlon 15+15 km Result 1 A. Vitsenko 2 I. Semikov 3 E. Vokuev
2019-03-01 Madona SCAN Sprint F Result 1 G. Tefre 2 M. Stenshagen 3 E. Valnes
2019-03-02 Ravna Gora BC 10 km C Result 1 T. Habenicht 2 G. Gros 3 A. Konya
2019-03-02 Madona SCAN 10 km C Result 1 D. Stock 2 M. Stenshagen 3 M. Nyenget
2019-03-02 Le Brassus OPA 15 km F Result 1 H. Lapalus 2 J. Tiberghien 3 H. Buffard
2019-03-02 Shiramine FEC Sprint C Result 1 H. Fujinoki 2 T. Sato 3 T. Suzuki
2019-03-03 Ravna Gora BC 10 km F Result 1 T. Habenicht 2 E. Dadic 3 S. Eric
2019-03-03 Le Brassus OPA 15 km C Pursuit Result 1 V. Chauvin 2 J. Tiberghien 3 H. Lapalus
2019-03-03 Madona SCAN 15 km F Handicap Result 1 J. Ulvang 2 J. Hoel 3 O. Bruvoll
2019-03-03 Scandinavian Cup Final SCAN Stage Race Result 1 M. Nyenget 2 M. Stenshagen 3 G. Tefre
2019-03-03 Shiramine FEC Sprint F Result 1 T. Sato 2 H. Fujinoki 3 R. Kitade
2019-03-09 Dvorišta - Pale BC 10 km F Result 1 E. Dadic 2 S. Eric 3 A. Konya
2019-03-09 Wisła SC Sprint C Result 1 M. Starega 2 D. Bury 3 K. Bury
2019-03-10 Dvorišta - Pale BC 15 km F Result 1 E. Dadic 2 R. Smrkovic 3 K. Peters
2019-03-10 Wisła SC 15 km F Result 1 D. Bury 2 M. Michalek 3 K. Malkinski
2019-03-15 Oberwiesenthal OPA Sprint F Result 1 J. Riebli 2 E. Käser 3 C. Arnault
2019-03-16 Oberwiesenthal OPA 15 km C Mass Start Result 1 V. Chauvin 2 C. Arnault 3 U. Schnider
2019-03-17 Borovets BC 10 km C Cancelled
2019-03-17 Oberwiesenthal OPA 15 km F Pursuit Result 1 C. Arnault 2 S. Dapra 3 V. Mättig
2019-03-18 Borovets BC 10 km F Cancelled
2019-03-23 Kremnica - Skalka SC 10 km C Result 1 D. Bury 2 M. Starega 3 M. Haratyk
2019-03-23 Gerede - Bolu BC 10 km C Result 1 P. Pepene 2 P. Hogiu 3 R. Popa
2019-03-24 Gerede - Bolu BC 15 km F Result 1 P. Hogiu 2 P. Pepene 3 R. Popa
2019-03-24 Kremnica - Skalka SC 15 km F Mass Start Result 1 D. Bury 2 P. Klisz 3 M. Haratyk
2019-03-29 Presque Isle, ME UST Sprint F Result 1 S. Hamilton 2 E. Bjornsen 3 G. Ritchie
2019-03-30 Presque Isle, ME UST 15 km C Mass Start Result 1 E. Bjornsen 2 S. Hamilton 3 G. Schumacher