Login

Calendar

Home Calendar RankingHall of Fame Hosts

Main Complete World Cup Championship COC Long-distance N.Cup Nat.Champ Men Women

Date Host Discipline Link Result
2017-07-22 Perisher Valley ANC Sprint F Result 1 B. Jezersek 2 K. Paul 3 A. Watson
2017-07-23 Perisher Valley ANC 5 km C Result 1 K. Paul 2 A. Watson 3 S. Slattery
2017-08-19 Falls Creek ANC Sprint C Result 1 B. Jezersek 2 K. Paul 3 A. Watson
2017-08-20 Falls Creek ANC 10 km F Result 1 B. Jezersek 2 I. Pessey 3 A. Watson
2017-09-07 Snow Farm ANC 5 km F Result 1 J. Diggins 2 B. Jezersek 3 S. Caldwell Hamilton
2017-09-08 Snow Farm ANC Sprint C Result 1 S. Caldwell Hamilton 2 I. Sargent 3 C. Patterson
2017-09-09 Snow Farm ANC 10 km C Mass Start Result 1 J. Diggins 2 C. Patterson 3 I. Sargent
2017-11-20 Vershina Tea EEC 5 km C Result 1 S. Nikolaeva 2 L. Ryasina 3 P. Nekrasova
2017-11-21 Vershina Tea EEC Sprint F Result 1 T. Sorina 2 P. Kovaleva 3 E. Oschepkova
2017-11-23 Vershina Tea EEC Sprint C Result 1 P. Nekrasova 2 M. Davydenkova 3 P. Kovaleva
2017-11-24 Vershina Tea EEC 10 km F Result 1 D. Storozhilova 2 L. Ryasina 3 M. Yakunina
2017-12-02 Rendezvous, MT UST Sprint F Result 1 A. Hart 2 E. Flowers 3 K. Phinney
2017-12-03 Rendezvous, MT UST 10 km C Mass Start Result 1 H. Bångman 2 K. Miller 3 C. Patterson
2017-12-09 Prémanon OPA 10 km C Result 1 K. Razymova 2 A. Fräbel 3 J. Preussger
2017-12-09 Sovereign Lake, BC NAC Sprint C Result 1 K. Miller 2 C. Patterson 3 H. Halvorsen
2017-12-10 Sovereign Lake, BC NAC 10 km F Result 1 C. Patterson 2 R. Frankowski 3 C. Gregg
2017-12-10 Prémanon OPA 10 km F Cancelled
2017-12-15 Vuokatti SCAN 10 km F Result 1 T. Weng 2 L. Heimdal 3 S. Slind
2017-12-15 Rossland, BC NAC 5 km C Result 1 C. Gregg 2 A. Hicks 3 S. Carrier-Laforte
2017-12-15 St. Ulrich am Pillersee OPA Sprint F Result 1 S. Caldwell Hamilton 2 N. Matveeva 3 I. Sargent
2017-12-16 St. Ulrich am Pillersee OPA 10 km C Result 1 E. Soboleva 2 N. Matveeva 3 I. Sargent
2017-12-16 Štrbské Pleso SC Sprint C Result 1 K. Serdyuk 2 T. Antypenko 3 M. Antsybor
2017-12-16 Vuokatti SCAN Sprint F Result 1 T. Weng 2 S. Slind 3 A. Ous
2017-12-16 Rossland, BC NAC Sprint F Result 1 C. Gregg 2 A. Dupont 3 Z. Kocher
2017-12-17 Vuokatti SCAN 10 km C Result 1 J. Matintalo 2 A. Svendsen 3 K. Lylynperä
2017-12-17 St. Ulrich am Pillersee OPA 10 km F Mass Start Result 1 J. Preussger 2 E. Soboleva 3 M. Istomina
2017-12-17 Rossland, BC NAC 10 km F Pursuit Result 1 C. Gregg 2 Z. Kocher 3 A. Hicks
2017-12-17 Štrbské Pleso SC 7.5 km F Result 1 T. Antypenko 2 M. Antsybor 3 K. Serdyuk
2017-12-20 Syanki EEC Sprint F Result 1 D. Blashko 2 M. Antsybor 3 V. Kaminska
2017-12-21 Syanki EEC 5 km F Result 1 M. Antsybor 2 V. Shevchenko 3 T. Antypenko
2017-12-22 Syanki EEC 5 km C Result 1 T. Antypenko 2 V. Shevchenko 3 M. Antsybor
2017-12-23 Krasnogorsk EEC Sprint F Cancelled
2017-12-24 Krasnogorsk EEC 10 km C Cancelled
2017-12-26 Otoineppu FEC 5 km C Result 1 M. Ishida 2 Y. Kobayashi 3 K. Takizawa
2017-12-26 Krasnogorsk EEC Sprint C Cancelled
2017-12-27 Krasnogorsk EEC 15 km F Cancelled
2017-12-27 Otoineppu FEC 5 km F Result 1 M. Ishida 2 S. Yokohama 3 M. Kodama
2017-12-29 Štrbské Pleso SC Sprint F Result 1 J. Kowalczyk 2 E. Marcisz 3 S. Jaskowiec
2017-12-30 Štrbské Pleso SC 10 km C Result 1 J. Kowalczyk 2 E. Marcisz 3 S. Jaskowiec
2018-01-05 Piteå SCAN Sprint C Result 1 L. Weng 2 J. Sundling 3 C. Kalla
2018-01-05 Mont Sainte-Anne, QC NAC Sprint C Result 1 D. Beatty 2 M. MacIsaac-Jones 3 K. Stewart-Jones
2018-01-05 Campra OPA Sprint C Result 1 A. Winkler 2 A. Fräbel 3 F. Baudin
2018-01-06 Campra OPA 10 km F Result 1 S. Pellegrini 2 L. Hiernickel 3 C. Bentz
2018-01-06 Piteå SCAN 10 km F Result 1 C. Kalla 2 K. Slind 3 E. Andersson
2018-01-06 Sapporo FEC 5 km C Result 1 M. Ishida 2 Y. Kobayashi 3 K. Takizawa
2018-01-07 Piteå SCAN 20 km C Mass Start Result 1 J. Matintalo 2 C. Kalla 3 E. Andersson
2018-01-07 Campra OPA Duathlon 7.5+7.5km Result 1 S. Pellegrini 2 A. Fräbel 3 A. Comarella
2018-01-07 Sapporo FEC Sprint C Result 1 K. Takizawa 2 R. Sobue 3 M. Kodama
2018-01-08 Sapporo FEC 10 km F Result 1 Y. Kobayashi 2 S. Yokohama 3 C. Lee
2018-01-08 Mont Sainte-Anne, QC NAC Duathlon 7.5+7.5 km Result 1 C. Browne 2 A. Comeau 3 D. Beatty
2018-01-08 Minsk - Raubichi EEC Sprint C Cancelled
2018-01-09 Minsk - Raubichi EEC Sprint F Cancelled
2018-01-09 Mont Sainte-Anne, QC NAC Sprint F Result 1 D. Beatty 2 C. Browne 3 Z. Kocher
2018-01-10 Mont Sainte-Anne, QC NAC 10 km C Result 1 C. Browne 2 K. Stewart-Jones 3 A. Comeau
2018-01-11 Minsk - Raubichi EEC 15 km F Mass Start Cancelled
2018-01-11 Alpensia Resort FEC 5 km C Result 1 C. Lee 2 A. Watson 3 H. Ju
2018-01-12 Minsk - Raubichi EEC 10 km C Cancelled
2018-01-12 Alpensia Resort FEC 5 km F Result 1 C. Lee 2 H. Ju 3 M. Kodama
2018-01-13 Ravna Gora BC 2.5 km F Result 1 A. Grigorova 2 M. Tsakiri 3 M. Ntanou
2018-01-13 Alpensia Resort FEC Sprint F Cancelled
2018-01-14 Ravna Gora BC 5 km C Result 1 A. Zavbi Kunaver 2 A. Grigorova 3 V. Malec
2018-01-19 Erzurum BC 5 km C Result 1 A. Grigorova 2 S. Schützova 3 M. Ntanou
2018-01-19 Red Deer, AB NAC Sprint F Result 1 O. Bouffard-Nesbitt 2 Z. Kocher 3 A. Hicks
2018-01-20 Red Deer, AB NAC 10 km C Mass Start Result 1 A. Hicks 2 O. Bouffard-Nesbitt 3 Z. Kocher
2018-01-20 Erzurum BC 5 km C Result 1 N. Okoro 2 S. Schützova 3 A. Grigorova
2018-01-21 Erzurum BC 5 km F Result 1 S. Schützova 2 A. Grigorova 3 M. Ntanou
2018-01-26 Craftsbury, VT UST Sprint C Result 1 K. Miller 2 K. Phinney 3 F. Gesior
2018-01-28 Craftsbury, VT UST 5 km F Result 1 R. Rorabaugh 2 R. Frankowski 3 E. Flowers
2018-02-02 Nakkertok, QC NAC Sprint C Result 1 R. Rorabaugh 2 K. Miller 3 E. Flowers
2018-02-03 Nakkertok, QC NAC 10 km F Result 1 R. Frankowski 2 R. Rorabaugh 3 E. Flowers
2018-02-03 Zakopane SC 5 km C Cancelled
2018-02-03 Pigadia - Naousa BC 5 km F Result 1 M. Ntanou 2 A. Ilic 3 I. Andreca
2018-02-04 Nakkertok, QC NAC 10 km C Pursuit Result 1 R. Frankowski 2 R. Rorabaugh 3 K. Miller
2018-02-04 Zakopane SC 10 km F Cancelled
2018-02-04 Pigadia - Naousa BC 5 km F Result 1 N. Okoro 2 M. Ntanou 3 A. Ilic
2018-02-09 Krasnogorsk EEC 10 km C Result 1 P. Kalsina 2 M. Guschina 3 L. Ryasina
2018-02-11 Moscow EEC Sprint F Result 1 N. Matveeva 2 P. Nekrasova 3 M. Davydenkova
2018-02-15 Al Quaal, MI UST Sprint F Result 1 A. Gjerde Alnæs 2 E. Flowers 3 K. Miller
2018-02-16 Zwiesel OPA Sprint C Result 1 L. Gimmler 2 A. Fräbel 3 P. Fink
2018-02-17 Zwiesel OPA 10 km C Result 1 A. Fräbel 2 P. Fink 3 N. Herrmann
2018-02-17 Al Quaal, MI UST 15 km F Mass Start Result 1 C. Holmes 2 C. Gregg 3 E. Flowers
2018-02-18 Zwiesel OPA 10 km F Mass Start Result 1 A. Fräbel 2 P. Fink 3 L. Gimmler
2018-02-18 Al Quaal, MI UST 5 km C Result 1 K. Miller 2 E. Guiney 3 C. Holmes
2018-02-23 Trondheim SCAN Sprint F Result 1 A. Kalvå 2 J. Sundling 3 T. Weng
2018-02-24 Kononovskaya EEC 10 km F Result 1 M. Istomina 2 L. Ryasina 3 E. Soboleva
2018-02-24 Trondheim SCAN 5 km C Result 1 T. Krokan Murud 2 F. Karlsson 3 M. Eide
2018-02-25 Trondheim SCAN 10 km F Handicap Result 1 S. Saapunki 2 S. Slind 3 F. Karlsson
2018-02-25 Scandinavian Cup Final SCAN Stage Race Result 1 T. Weng 2 A. Kalvå 3 F. Karlsson
2018-02-25 Kononovskaya EEC Sprint C Result 1 N. Matveeva 2 E. Shapovalova 3 P. Nekrasova
2018-02-28 Zlatibor BC 5 km F Result 1 N. Okoro 2 A. Ilic 3 S. Kusmuk
2018-02-28 Kononovskaya EEC Duathlon 7.5+7.5km Result 1 P. Kalsina 2 Y. Kirpichenko 3 O. Tsareva
2018-03-01 Zlatibor BC Sprint F Result 1 N. Okoro 2 A. Ilic 3 V. Emilova
2018-03-03 Cogne OPA 10 km C Result 1 R. Frankowski 2 I. Defrancesco 3 S. Pellegrini
2018-03-03 Wisła SC Sprint C Result 1 E. Rucka 2 J. Stefaniuk 3 W. Kaleta
2018-03-04 Wisła SC 10 km F Result 1 E. Rucka 2 A. Warlo 3 U. Letocha
2018-03-04 Cogne OPA 15 km F Pursuit Result 1 R. Frankowski 2 S. Pellegrini 3 C. Bentz
2018-03-07 Mavrovo BC 5 km F Result 1 N. Okoro 2 V. Todorovska 3 A. Ilic
2018-03-08 Mavrovo BC 5 km F Result 1 N. Okoro 2 I. Andreca 3 V. Todorovska
2018-03-12 Dvorišta - Pale BC 5 km F Result 1 T. Lorincz 2 T. Karisik-Kosarac 3 V. Malec
2018-03-13 Dvorišta - Pale BC 5 km F Result 1 T. Lorincz 2 L. Pehlivanska 3 N. Okoro
2018-03-16 Baqueira Beret OPA Sprint F Result 1 A. Winkler 2 A. Fräbel 3 J. Kern
2018-03-17 Baqueira Beret OPA 10 km C Mass Start Result 1 S. Pellegrini 2 I. Defrancesco 3 A. Comarella
2018-03-17 Bansko BC 5 km C Result 1 T. Lorincz 2 N. Okoro 3 V. Emilova
2018-03-17 Kremnica - Skalka SC Sprint C Result 1 A. Prochazkova 2 E. Rucka 3 U. Letocha
2018-03-18 Kremnica - Skalka SC 10 km F Mass Start Result 1 A. Prochazkova 2 E. Rucka 3 U. Letocha
2018-03-18 Baqueira Beret OPA 10 km F Handicap Result 1 C. Bentz 2 J. Kern 3 S. Pellegrini
2018-03-18 Bansko BC 5 km F Result 1 T. Lorincz 2 T. Karisik-Kosarac 3 L. Pehlivanska
2018-03-18 Alpen Cup Mini Tour OPA Stage Race Result 1 S. Pellegrini 2 A. Fräbel 3 A. Comarella
2018-03-23 Craftsbury, VT UST Sprint C Result 1 J. Diggins 2 S. Caldwell Hamilton 3 I. Sargent
2018-03-24 Craftsbury, VT UST 10 km F Mass Start Result 1 J. Diggins 2 S. Maubet Bjornsen 3 K. Randall