Login

Nizhniy Tagil

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 164 Lukas Runggaldier 1987 Italy 26:19.0 26:19.0
2 610 Aguri Shimizu 1992 Japan 26:19.7 + 00.7
3 226 Terence Weber 1996 Germany 26:21.9 + 02.9
4 316 Laurent Muhlethaler 1997 France 26:27.3 + 08.3
5 372 Paul Gerstgraser 1995 Austria 26:33.5 + 14.5
6 343 Lars Buraas 1995 Norway 26:33.8 + 14.8
7 441 Hugo Buffard 1994 France 26:36.5 + 17.5
8 819 Hidefumi Denda 1997 Japan 26:54.3 + 35.3
9 187 Ryota Yamamoto 1997 Japan 26:56.6 + 37.6
10 1217 Leif Torbjørn Næsvold 1998 Norway 26:57.0 + 38.0
11 1711 Kodai Kimura 2001 Japan 27:01.9 + 42.9
12 218 David Welde 1994 Germany 27:02.4 + 43.4
13 256 Thomas Wolfgang Jöbstl 1995 Austria 27:04.3 + 45.3
14 136 Ernest Yahin 1991 Russia 27:08.2 + 49.2
15 1025 Go Sonehara 1993 Japan 27:13.4 + 54.4
16 1915 Lars Ivar Skårset 1998 Norway 27:14.7 + 55.7
17 2712 Florian Dagn 1999 Austria 27:16.6 + 57.6
18 2414 Viacheslav Barkov 1992 Russia 27:17.6 + 58.6
19 928 Tobias Simon 1992 Germany 27:20.6 + 01:01.6
20 3018 Martin Hahn 1997 Germany 27:40.4 + 01:21.4
21 405 Samir Mastiev 1993 Russia 27:48.1 + 01:29.1
22 2824 Vitalii Ivanov 1998 Russia 27:50.6 + 01:31.6
23 3223 Samuel Mraz 1998 Austria 27:56.0 + 01:37.0
24 1432 Edgar Vallet 2000 France 27:58.4 + 01:39.4
25 1133 Leon Sarc 1996 Slovenia 28:02.1 + 01:43.1
26 1334 Anton Schlütter 1997 Germany 28:06.4 + 01:47.4
27 3620 Stephen Schumann 2000 USA 28:13.0 + 01:54.0
28 3129 Manuel Maierhofer 1992 Italy 28:19.2 + 02:00.2
29 1535 Simen Tiller 1995 Norway 28:21.9 + 02:02.9
30 2931 Atte Kettunen 2000 Finland 28:34.1 + 02:15.1
31 4713 Luca Gianmoena 1997 Italy 28:37.8 + 02:18.8
32 4327 Julian Schmid 1999 Germany 28:40.5 + 02:21.5
33 4521 Wille Karhumaa 2000 Finland 28:43.3 + 02:24.3
34 4621 Marc Luis Rainer 1999 Austria 28:49.3 + 02:30.3
35 3930 Jared Shumate 1999 USA 28:50.5 + 02:31.5
36 2240 Gašper Brecl 1999 Slovenia 29:03.1 + 02:44.1
37 529 Bernhard Flaschberger 1996 Austria 29:13.3 + 02:54.3
38 545 Niyaz Nabeev 1989 Russia 29:19.0 + 03:00.0
39 447 Timofey Borisov 1993 Russia 29:34.4 + 03:15.4
40 2042 Tim Kopp 1999 Germany 29:39.8 + 03:20.8
41 4138 Grant Andrews 1997 USA 29:49.1 + 03:30.1
42 3841 Thomas Rettenegger 2000 Austria 30:14.6 + 03:55.6
43 2346 Konstantin Abramov 1997 Russia 30:22.4 + 04:03.4
44 4939 Martin Zeman 1993 Czech Republic 30:30.3 + 04:11.3
45 5137 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan 30:43.0 + 04:24.0
46 4243 Matevž Malovrh 1999 Slovenia 30:45.8 + 04:26.8
47 2648 Aleksandr Milanin 2000 Russia 30:48.4 + 04:29.4
48 5044 Beckett Ledger 2000 USA 31:43.7 + 05:24.7
49 4849 Ozbej Jelen 2000 Slovenia 32:14.3 + 05:55.3
50 5351 Tucker Hoefler 1998 USA 34:04.1 + 07:45.1
51 5450 Eldar Orussayev 1994 Kazakhstan 34:18.7 + 07:59.7
52 5552 Danil Glukhov 2000 Kazakhstan 37:17.1 + 10:58.1
53 5653 Vyacheslav Bochkarev 1996 Kazakhstan 41:16.8 + 14:57.8
DNS 33 Jussi Salo 1991 Finland
DNS 35 Olli Salmela 1994 Finland
DNF 7 Christian Deuschl 1997 Austria

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS100/10km
Host Nizhniy Tagil
Nation Russia
Date Friday 9.Mar, 2018
Calendar 2017/2018