Sign in Sign up

Chaux-Neuve

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 19 Martin Fritz 1994 Austria 24:46.8 24:46.8
2 132 Truls Sųnstehagen Johansen 1991 Norway 25:26.5 + 39.7
3 224 Tobias Simon 1992 Germany 25:27.0 + 40.2
4 313 Marjan Jelenko 1991 Slovenia 25:50.1 + 01:03.3
5 316 Harald Lemmerer 1991 Austria 25:53.8 + 01:07.0
6 291 Paul Gerstgraser 1995 Austria 25:56.0 + 01:09.2
7 95 Thomas Wolfgang Jöbstl 1995 Austria 26:01.1 + 01:14.3
8 273 Espen Andersen 1993 Norway 26:11.5 + 01:24.7
9 254 Geoffrey Lafarge 1989 France 26:13.9 + 01:27.1
10 815 Simen Tiller 1995 Norway 26:18.3 + 01:31.5
11 912 Jussi Salo 1991 Finland 26:22.6 + 01:35.8
12 206 Arttu Mäkiaho 1997 Finland 26:22.8 + 01:36.0
13 208 Paul Hanf 1995 Germany 26:24.6 + 01:37.8
14 1414 Tom Balland 1995 France 26:27.2 + 01:40.4
15 2310 Noa Ian Mraz 1996 Austria 26:37.6 + 01:50.8
16 525 Tom Lubitz 1995 Germany 26:40.6 + 01:53.8
17 1720 Thomas Kjelbotn 1986 Norway 26:42.5 + 01:55.7
18 2017 Tobias Haug 1993 Germany 26:44.4 + 01:57.6
19 1523 Philipp Blaurock 1991 Germany 26:53.4 + 02:06.6
20 347 Mika Vermeulen 1999 Austria 27:01.9 + 02:15.1
21 1829 Laurent Muhlethaler 1997 France 27:15.9 + 02:29.1
22 1933 Ben Loomis 1998 USA 27:24.5 + 02:37.7
23 2430 Viktor Pasichnyk 1992 Ukraine 27:30.4 + 02:43.6
24 3621 Mikke Leinonen 1992 Finland 27:39.3 + 02:52.5
25 3818 Petr Kutal 1988 Czech Republic 27:41.4 + 02:54.6
26 3026 Je-Un Park 1993 South Korea 27:43.4 + 02:56.6
27 3919 Viacheslav Barkov 1992 Russia 27:47.9 + 03:01.1
28 1140 Go Yamamoto 1995 Japan 27:49.6 + 03:02.8
29 4011 David Welde 1994 Germany 27:49.9 + 03:03.1
30 3227 Jasper Good 1996 USA 27:52.0 + 03:05.2
31 3131 Stephen Schumann 2000 USA 27:53.8 + 03:07.0
32 1242 Timofey Borisov 1993 Russia 28:01.8 + 03:15.0
33 3728 Samuel Mraz 1998 Austria 28:09.2 + 03:22.4
34 645 Yuto Nakamura 1997 Japan 28:13.6 + 03:26.8
35 747 Martin Dufek 1996 Czech Republic 28:16.9 + 03:30.1
36 2643 Jan Vytrval 1998 Czech Republic 28:33.7 + 03:46.9
37 1648 Michał Gut-Chowaniec 1995 Poland 28:38.7 + 03:51.9
38 4622 Paweł Słowiok 1992 Poland 28:39.1 + 03:52.3
39 3539 Dmytro Mazurchuk 1999 Ukraine 28:40.4 + 03:53.6
40 2744 Lilian Vaxelaire 1998 France 28:45.2 + 03:58.4
41 3241 Urh Krajnčan 1995 Slovenia 28:47.1 + 04:00.3
42 4135 Jo˛e Kamenik 1991 Slovenia 28:47.7 + 04:00.9
43 4634 Atte Korhonen 1997 Finland 29:00.7 + 04:13.9
44 4236 Yoshihiro Kimura 1998 Japan 29:03.8 + 04:17.0
45 4537 Martin Zeman 1993 Czech Republic 29:18.2 + 04:31.4
46 4838 Theo Rochat 1999 France 29:37.3 + 04:50.5
47 5132 Ruslan Balanda 1992 Ukraine 30:07.0 + 05:20.2
48 4449 Brice Ottonello 1998 France 30:30.6 + 05:43.8
49 4950 Mael Tyrode 2000 France 31:33.4 + 06:46.6
50 5051 Bong-Joo Kim 1993 South Korea 31:58.9 + 07:12.1
51 5446 Pawel Twardosz 1998 Poland 32:45.7 + 07:58.9
DNS Leon Sarc 1996 Slovenia
DNS Marcin Budz 1994 Poland
DNS Serhiy Malyshchyk 1998 Ukraine
DNS 43 Vinzenz Geiger 1997 Germany
DNS 52 Kail Piho 1991 Estonia
DNS 53 Hugo Buffard 1994 France

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS118/10Km
Host Chaux-Neuve
Nation France
Date Sunday 6.Mar, 2016
Calendar 2015/2016