Login

Salt Lake City UT

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 42 Tomaz Druml 1988 Austria 29:17.2 29:17.2
2 111 Lukas Greiderer 1993 Austria 29:35.9 + 18.7
3 104 Marco Pichlmayer 1987 Austria 30:14.8 + 57.6
4 105 Alexander Brandner 1992 Austria 30:22.9 + 01:05.7
5 610 Harald Lemmerer 1991 Austria 30:26.7 + 01:09.5
6 281 Geoffrey Lafarge 1989 France 30:46.7 + 01:29.5
7 178 Yusuke Minato 1985 Japan 30:58.7 + 01:41.5
8 263 Taylor Fletcher 1990 USA 31:04.4 + 01:47.2
9 713 Pavel Churavý 1977 Czech Republic 31:18.0 + 02:00.8
10 239 Samuel Guy 1990 France 31:25.9 + 02:08.7
11 326 Philipp Blaurock 1991 Germany 31:28.8 + 02:11.6
12 1315 Franz-Josef Rehrl 1993 Austria 31:44.5 + 02:27.3
13 818 Bill Demong 1980 USA 31:46.7 + 02:29.5
14 277 Michael Dünkel 1989 Germany 31:51.9 + 02:34.7
15 232 Tobias Simon 1992 Germany 32:01.6 + 02:44.4
16 1519 Aguri Shimizu 1992 Japan 32:18.9 + 03:01.7
17 1223 Paul Hanf 1995 Germany 32:27.4 + 03:10.2
18 2912 Thomas Wolfgang Jöbstl 1995 Austria 32:31.6 + 03:14.4
19 1821 Dominik Schwaar 1995 Germany 32:55.4 + 03:38.2
20 435 Tom Lubitz 1995 Germany 32:56.9 + 03:39.7
21 3115 Samir Mastiev 1993 Russia 33:00.5 + 03:43.3
22 3214 Takehiro Watanabe 1993 Japan 33:02.9 + 03:45.7
23 2225 Ben Berend 1995 USA 33:12.3 + 03:55.1
24 416 Michael Ward 1992 USA 33:12.7 + 03:55.5
25 2028 Ernest Yahin 1991 Russia 33:21.7 + 04:04.5
26 1434 Go Sonehara 1993 Japan 33:23.8 + 04:06.6
27 3417 Luka Oblak 1994 Slovenia 33:27.2 + 04:10.0
28 2427 Johannes Wasel 1991 Germany 33:35.5 + 04:18.3
29 1933 Viacheslav Barkov 1992 Russia 33:46.6 + 04:29.4
30 2922 Theo Hannon 1993 France 33:53.2 + 04:36.0
31 3324 Borut Mavc 1994 Slovenia 34:05.9 + 04:48.7
32 2431 Wesley Savill 1989 Canada 34:08.1 + 04:50.9
33 2037 Je-Un Park 1993 South Korea 34:24.7 + 05:07.5
34 3529 Jasper Good 1996 USA 34:31.6 + 05:14.4
35 3630 Lukáš Rypl 1991 Czech Republic 34:43.8 + 05:26.6
36 4220 Colin Delaney 1991 USA 34:49.1 + 05:31.9
37 3636 Martin Zeman 1993 Czech Republic 35:23.2 + 06:06.0
38 3839 Nicholas Madden 1996 USA 36:16.5 + 06:59.3
39 4038 Ben Loomis 1998 USA 36:16.9 + 06:59.7
40 3940 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan 39:26.7 + 10:09.5
41 4341 Rassul Gairbekov 1997 Kazakhstan 44:26.7 + 15:09.5
DSQ Mattia Runggaldier 1992 Italy
DSQ Lukas Runggaldier 1987 Italy
DSQ 44 Zuliyar Kassimov 1998 Kazakhstan
DNS Aly Aybek 1996 Kazakhstan
DNF 16 Philipp Kreuzer 1995 Austria
DNF 8 Timofey Borisov 1993 Russia

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS100/10Km
Host Salt Lake City UT
Nation USA
Date Thursday 11.Dec 2014
Calendar 2014/2015