Login

Eisenerz

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 173 Manuel Einkemmer 2001 Austria 25:40.0 25:40.0
2 202 Raffaele Buzzi 1995 Italy 25:41.5 + 01.5
3 261 Lukas Runggaldier 1987 Italy 25:42.1 + 02.1
4 164 Stefan Rettenegger 2002 Austria 25:46.5 + 06.5
5 122 Simen Tiller 1995 Norway 26:14.0 + 34.0
6 519 Thomas Rettenegger 2000 Austria 26:18.9 + 38.9
7 396 Aleksander Skoglund 1999 Norway 26:26.0 + 46.0
8 3410 Gael Blondeau 2000 France 26:38.2 + 58.2
9 3412 Arttu Mäkiaho 1997 Finland 26:39.5 + 59.5
10 424 Ernest Yahin 1991 Russia 26:39.7 + 59.7
11 2117 Jakob Lange 1995 Germany 26:50.1 + 01:10.1
12 438 Edgar Vallet 2000 France 26:54.5 + 01:14.5
13 2120 Kodai Kimura 2001 Japan 26:59.1 + 01:19.1
14 505 Lars Buraas 1995 Norway 27:02.8 + 01:22.8
15 4113 Max Teeling 1999 Austria 27:06.9 + 01:26.9
16 487 Fabio Obermeyr 2000 Austria 27:07.3 + 01:27.3
17 4211 Matteo Baud 2002 France 27:07.4 + 01:27.4
18 2821 Gašper Brecl 1999 Slovenia 27:13.2 + 01:33.2
19 4016 Severin Reiter 2004 Austria 27:14.8 + 01:34.8
20 1428 Jakob Eiksund Sćthre 1999 Norway 27:20.2 + 01:40.2
21 733 Wendelin Thannheimer 1999 Germany 27:23.1 + 01:43.1
22 1530 Justin Moczarski 1998 Germany 27:24.4 + 01:44.4
23 340 Daimatsu Takehana 2001 Japan 27:27.6 + 01:47.6
24 1926 Kasper Moen Flatla 1999 Norway 27:28.8 + 01:48.8
25 3123 David Mach 2000 Germany 27:31.5 + 01:51.5
26 1134 Guilio Bezzi 1999 Italy 27:35.3 + 01:55.3
27 589 Samuel Mraz 1998 Austria 27:35.8 + 01:55.8
28 5114 Marc Luis Rainer 1999 Austria 27:37.8 + 01:57.8
29 244 Jonas Maier 1999 Germany 27:44.0 + 02:04.0
30 841 Emil Ottesen 2001 Norway 27:49.2 + 02:09.2
31 5615 Manuel Maierhofer 1992 Italy 27:51.3 + 02:11.3
32 1839 Ben Loomis 1998 USA 27:57.9 + 02:17.9
33 3631 Shogo Azegami 2001 Japan 27:59.2 + 02:19.2
34 5418 Nils Gouy 2001 France 27:59.6 + 02:19.6
35 3632 Ozbej Jelen 2000 Slovenia 28:03.4 + 02:23.4
36 1042 Dominik Terzer 1999 Austria 28:08.0 + 02:28.0
37 647 Waltteri Karhumaa 2002 Finland 28:08.8 + 02:28.8
38 3036 Aleksandr Milanin 2000 Russia 28:08.9 + 02:28.9
39 3335 Jared Shumate 1999 USA 28:12.4 + 02:32.4
40 948 Nathaniel Mah 1995 Canada 28:21.7 + 02:41.7
41 3838 Dmytro Mazurchuk 1999 Ukraine 28:25.1 + 02:45.1
42 1345 Sora Yachi 2000 Japan 28:25.9 + 02:45.9
43 4629 Florian Dagn 1999 Austria 28:30.6 + 02:50.6
44 5225 Anton Uhrmann 1999 Germany 28:32.8 + 02:52.8
45 4927 Andreas Ilves 2000 Estonia 28:37.5 + 02:57.5
46 2943 Jasper Good 1996 USA 28:44.7 + 03:04.7
47 2446 Tim Kopp 1999 Germany 28:47.1 + 03:07.1
48 1251 Christian Deuschl 1997 Austria 28:56.9 + 03:16.9
49 2649 Luis Lehnert 2000 Germany 28:59.2 + 03:19.2
50 5337 Olli Salmela 1994 Finland 29:09.6 + 03:29.6
51 4350 Florian Kolb 2001 Austria 29:38.4 + 03:58.4
52 5552 Roman Sidorov 2001 Russia 30:42.0 + 05:02.0
53 4753 Grant Andrews 1997 USA 31:05.6 + 05:25.6
54 3257 Robert Lee 2001 Estonia 31:10.6 + 05:30.6
55 2561 Markkus Alter 2002 Estonia 32:00.9 + 06:20.9
56 5955 Andrii Pylypchuk 2002 Ukraine 32:29.1 + 06:49.1
57 4560 Markus Kagu 2002 Estonia 32:40.8 + 07:00.8
58 5762 Zihe Zhao 2000 China 33:39.2 + 07:59.2
59 6056 Valentyn Yashchuk 2002 Ukraine 33:50.2 + 08:10.2
60 6254 Artem Kutsevych 2003 Ukraine 34:07.8 + 08:27.8
61 6159 Zhuang Liu 1999 China 34:44.4 + 09:04.4
62 6458 Ji Li 1999 China 36:10.5 + 10:30.5
63 6363 Wancheng Cai 2003 China 36:27.8 + 10:47.8
DSQ Eduard Zhirnov 2001 Russia
DSQ Rok Jelen 2000 Slovenia
DNF 23 Atte Kettunen 2000 Finland

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS109/10Km
Host Eisenerz
Nation Austria
Date Sunday 23.Feb, 2020
Calendar 2019/2020