Login

Planica

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 118 Lars Ivar Skårset 1998 Norway 27:16.6 27:16.6
2 201 Jakob Lange 1995 Germany 27:25.4 + 08.8
3 312 Paul Gerstgraser 1995 Austria 27:51.8 + 35.2
4 176 Jan Vytrval 1998 Czech Republic 27:55.1 + 38.5
5 423 Taylor Fletcher 1990 USA 28:11.9 + 55.3
6 2210 Fabio Obermeyr 2000 Austria 28:30.1 + 01:13.5
7 445 Justin Moczarski 1998 Germany 28:33.8 + 01:17.2
8 494 Arttu Mäkiaho 1997 Finland 28:36.4 + 01:19.8
9 379 Edgar Vallet 2000 France 28:37.5 + 01:20.9
10 1916 Luis Lehnert 2000 Germany 28:49.0 + 01:32.4
11 330 Simen Tiller 1995 Norway 28:53.3 + 01:36.7
12 3911 Wendelin Thannheimer 1999 Germany 28:57.0 + 01:40.4
13 3513 Thomas Rettenegger 2000 Austria 28:58.0 + 01:41.4
14 2615 Matteo Baud 2002 France 28:58.9 + 01:42.3
15 517 David Mach 2000 Germany 29:00.7 + 01:44.1
16 508 Max Teeling 1999 Austria 29:06.5 + 01:49.9
17 1119 Kasper Moen Flatla 1999 Norway 29:08.3 + 01:51.7
18 4512 Gael Blondeau 2000 France 29:11.7 + 01:55.1
19 1322 Gašper Brecl 1999 Slovenia 29:13.2 + 01:56.6
20 1526 Tim Kopp 1999 Germany 29:22.1 + 02:05.5
21 242 Sindre Ure Søtvik 1992 Norway 29:25.9 + 02:09.3
22 2529 Shogo Azegami 2001 Japan 29:39.1 + 02:22.5
23 2923 Ozbej Jelen 2000 Slovenia 29:40.2 + 02:23.6
24 3425 Guilio Bezzi 1999 Italy 29:45.0 + 02:28.4
25 3724 Olli Salmela 1994 Finland 29:46.3 + 02:29.7
26 4021 Domenico Mariotti 2001 Italy 29:47.1 + 02:30.5
27 3228 Kodai Kimura 2001 Japan 29:47.8 + 02:31.2
28 5214 Samir Mastiev 1993 Russia 29:49.6 + 02:33.0
29 4817 Samuel Mraz 1998 Austria 29:49.7 + 02:33.1
30 1833 Je-Un Park 1993 South Korea 30:05.9 + 02:49.3
31 2931 Florian Kolb 2001 Austria 30:14.1 + 02:57.5
32 538 Otto Niittykoski 2001 Finland 30:15.4 + 02:58.8
33 3332 Viacheslav Barkov 1992 Russia 30:19.2 + 03:02.6
34 940 Nathaniel Mah 1995 Canada 30:35.4 + 03:18.8
35 5720 Petr Sablatura 2001 Czech Republic 30:41.4 + 03:24.8
36 1043 Maximilian Pfordte 1998 Germany 30:44.3 + 03:27.7
37 1439 Sora Yachi 2000 Japan 30:47.4 + 03:30.8
38 1146 Simon Hüttel 1999 Germany 30:56.4 + 03:39.8
39 453 Christian Deuschl 1997 Austria 30:58.0 + 03:41.4
40 649 Piotr Kudzia 2000 Poland 30:58.1 + 03:41.5
41 4734 Pawel Twardosz 1998 Poland 31:00.3 + 03:43.7
42 4135 Fabian Hafner 2001 Austria 31:01.9 + 03:45.3
43 6227 Atte Kettunen 2000 Finland 31:05.2 + 03:48.6
44 3637 Hidefumi Denda 1997 Japan 31:08.6 + 03:52.0
45 2447 Mateusz Jarosz 2002 Poland 31:17.1 + 04:00.5
46 2748 Lilian Vaxelaire 1998 France 31:30.3 + 04:13.7
47 4345 Martin Taschler 1997 Italy 31:40.0 + 04:23.4
47 5336 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan 31:40.0 + 04:23.4
49 5944 Artem Galunin 1999 Russia 32:24.3 + 05:07.7
50 4652 Yuya Yamamoto 2001 Japan 32:25.9 + 05:09.3
51 5451 Erazem Stanonik 2002 Slovenia 32:47.5 + 05:30.9
52 6640 Andrzej Szczechowicz 2000 Poland 33:19.4 + 06:02.8
53 5554 Oleksandr Shumbarets 2001 Ukraine 33:28.4 + 06:11.8
54 6550 Zhuang Liu 1999 China 33:49.4 + 06:32.8
55 5657 Zihe Zhao 2000 China 35:25.4 + 08:08.8
56 6356 Jiawen Zhao 2001 China 35:28.3 + 08:11.7
57 7055 Wanshan Cai 2003 China 36:11.7 + 08:55.1
58 6458 Danil Glukhov 2000 Kazakhstan 37:07.8 + 09:51.2
59 6959 Vyacheslav Bochkarev 1996 Kazakhstan 40:00.0 + 12:43.4
DSQ 67 Ivan Pylypchuk 2001 Ukraine
DSQ 68 Artem Kutsevych 2003 Ukraine
DNS Grant Andrews 1997 USA
DNS Primož Ačko 2001 Slovenia
DNS 23 Dmytro Mazurchuk 1999 Ukraine
DNS 28 Uros Vrbek 2003 Slovenia
DNS 57 Manuel Maierhofer 1992 Italy
DNS 60 Matic Hladnik 2003 Slovenia
DNS 61 Jasper Good 1996 USA
DNF 16 Jakob Eiksund Sæthre 1999 Norway
DNF 21 Aguri Shimizu 1992 Japan
DNF 7 Rok Jelen 2000 Slovenia
DNF 8 Alexander Pashaev 1997 Russia

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS138/10Km
Host Planica
Nation Slovenia
Date Saturday 1.Feb, 2020
Calendar 2019/2020