Login

Ruka - Kuusamo

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 110 Jarl Magnus Riiber 1997 Norway 25:36.6 25:36.6
2 419 Jørgen Graabak 1991 Norway 27:45.4 + 02:08.8
3 226 Jens Lurås Oftebro 2000 Norway 27:45.5 + 02:08.9
4 327 Franz-Josef Rehrl 1993 Austria 27:47.8 + 02:11.2
5 528 Einar Lurås Oftebro 1998 Norway 28:33.6 + 02:57.0
6 724 Espen Bjørnstad 1993 Norway 28:36.2 + 02:59.6
7 1016 Philipp Orter 1994 Austria 28:37.8 + 03:01.2
8 925 Manuel Faißt 1993 Germany 28:40.4 + 03:03.8
9 634 Ryota Yamamoto 1997 Japan 28:55.5 + 03:18.9
10 241 Vinzenz Geiger 1997 Germany 29:03.4 + 03:26.8
11 212 Fabian Rießle 1990 Germany 29:08.4 + 03:31.8
12 204 Ilkka Herola 1995 Finland 29:11.1 + 03:34.5
13 189 Espen Andersen 1993 Norway 29:12.0 + 03:35.4
14 197 Lukas Greiderer 1993 Austria 29:18.0 + 03:41.4
15 836 Go Yamamoto 1995 Japan 29:23.0 + 03:46.4
16 1422 Julian Schmid 1999 Germany 29:30.7 + 03:54.1
17 1713 Martin Fritz 1994 Austria 29:32.2 + 03:55.6
18 1330 Yoshito Watabe 1991 Japan 29:32.5 + 03:55.9
19 1515 Harald Johnas Riiber 1995 Norway 29:32.9 + 03:56.3
20 303 Eric Frenzel 1988 Germany 29:33.3 + 03:56.7
21 1231 Hideaki Nagai 1983 Japan 29:36.6 + 03:60.0
22 1618 Akito Watabe 1988 Japan 29:42.7 + 04:06.1
23 2214 Antoine Gérard 1995 France 30:07.9 + 04:31.3
24 3112 Paul Gerstgraser 1995 Austria 30:24.1 + 04:47.5
25 2320 Thomas Wolfgang Jöbstl 1995 Austria 30:30.9 + 04:54.3
26 336 Wille Karhumaa 2000 Finland 30:41.9 + 05:05.3
27 2821 Aaron Kostner 1999 Italy 30:47.2 + 05:10.6
28 2523 Laurent Muhlethaler 1997 France 30:50.2 + 05:13.6
29 355 Alessandro Pittin 1990 Italy 31:05.9 + 05:29.3
30 1138 Szczepan Kupczak 1992 Poland 31:10.0 + 05:33.4
31 2929 Ondřej Pažout 1998 Czech Republic 31:10.9 + 05:34.3
32 3417 TomᚠPortyk 1996 Czech Republic 31:48.6 + 06:12.0
33 2637 Ernest Yahin 1991 Russia 31:53.6 + 06:17.0
34 3235 David Mach 2000 Germany 32:29.1 + 06:52.5
35 4011 Samuel Costa 1992 Italy 33:02.0 + 07:25.4
36 528 Taylor Fletcher 1990 USA 34:29.1 + 08:52.5
37 4533 Otto Niittykoski 2001 Finland 35:07.5 + 09:30.9
38 5032 Adam Cieślar 1992 Poland 35:27.4 + 09:50.8
39 3939 Lilian Vaxelaire 1998 France Lapped + Lapped
40 3740 Je-Un Park 1993 South Korea Lapped + Lapped
41 4441 Olli Salmela 1994 Finland Lapped + Lapped
42 4742 Jared Shumate 1999 USA Lapped + Lapped
43 4943 Edgar Vallet 2000 France Lapped + Lapped
44 5344 Zihe Zhao 2000 China Lapped + Lapped
45 5445 Jiawen Zhao 2001 China Lapped + Lapped
46 5146 Hidefumi Denda 1997 Japan Lapped + Lapped
DSQ Atte Kettunen 2000 Finland
DSQ Alexander Pashaev 1997 Russia
DSQ Lukas Runggaldier 1987 Italy
DNS 27 Vid Vrhovnik 1999 Slovenia
DNS 36 Lukas Klapfer 1985 Austria
DNS 38 Arttu Mäkiaho 1997 Finland
DNS 41 Kodai Kimura 2001 Japan
DNS 42 Johannes Rydzek 1991 Germany
DNS 43 Terence Weber 1996 Germany
DNS 46 Eero Hirvonen 1996 Finland
DNS 48 Leevi Mutru 1995 Finland

Info

What World Cup
Discipline Gundersen HS142/10km
Host Ruka - Kuusamo
Nation Finland
Date Sunday 1.Dec, 2019
Calendar 2019/2020