Login

Oberhof

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 118 Antoine Gérard 1995 France 22:04.7 22:04.7
2 61 Ilkka Herola 1995 Finland 22:08.6 + 03.9
3 410 Szczepan Kupczak 1992 Poland 22:11.0 + 06.3
4 52 Laurent Muhlethaler 1997 France 22:11.5 + 06.8
5 322 Lukas Greiderer 1993 Austria 22:22.8 + 18.1
6 231 Julian Schmid 1999 Germany 22:32.5 + 27.8
7 1415 Eero Hirvonen 1996 Finland 22:56.8 + 52.1
8 1516 Fabian Rießle 1990 Germany 22:59.5 + 54.8
9 1317 Samuel Costa 1992 Italy 22:59.5 + 54.8
10 827 Franz-Josef Rehrl 1993 Austria 23:01.8 + 57.1
11 188 Paul Gerstgraser 1995 Austria 23:04.6 + 59.9
12 197 Yoshito Watabe 1991 Japan 23:05.3 + 01:00.6
13 1121 Ondřej Pažout 1998 Czech Republic 23:05.8 + 01:01.1
14 729 Akito Watabe 1988 Japan 23:06.3 + 01:01.6
15 930 Leif Torbjørn Næsvold 1998 Norway 23:09.4 + 01:04.7
16 2012 Thomas Wolfgang Jöbstl 1995 Austria 23:11.3 + 01:06.6
17 1039 Vitalii Ivanov 1998 Russia 23:47.3 + 01:42.6
18 2235 Manuel Faißt 1993 Germany 23:58.9 + 01:54.2
19 2428 Harald Johnas Riiber 1995 Norway 23:58.9 + 01:54.2
20 2332 Hideaki Nagai 1983 Japan 23:59.3 + 01:54.6
21 2136 Aaron Kostner 1999 Italy 24:01.2 + 01:56.5
22 2819 Jan Vytrval 1998 Czech Republic 24:01.3 + 01:56.6
23 3113 Jakob Lange 1995 Germany 24:09.3 + 02:04.6
24 2733 Martin Fritz 1994 Austria 24:17.2 + 02:12.5
25 1743 Kasper Moen Flatla 1999 Norway 24:19.2 + 02:14.5
26 1244 Luis Lehnert 2000 Germany 24:23.0 + 02:18.3
27 3420 TomᚠPortyk 1996 Czech Republic 24:25.6 + 02:20.9
28 396 Leevi Mutru 1995 Finland 24:28.6 + 02:23.9
29 2934 Terence Weber 1996 Germany 24:28.8 + 02:24.1
30 3714 Adam Cieślar 1992 Poland 24:31.0 + 02:26.3
31 405 Arttu Mäkiaho 1997 Finland 24:34.8 + 02:30.1
32 3811 Aleksander Skoglund 1999 Norway 24:36.7 + 02:32.0
33 414 Vinzenz Geiger 1997 Germany 24:36.7 + 02:32.0
34 2638 Hidefumi Denda 1997 Japan 24:37.6 + 02:32.9
35 423 Raffaele Buzzi 1995 Italy 24:46.2 + 02:41.5
36 2542 Ernest Yahin 1991 Russia 24:46.9 + 02:42.2
37 439 Wille Karhumaa 2000 Finland 25:01.7 + 02:57.0
38 3637 Andreas Skoglund 2001 Norway 25:22.1 + 03:17.4
39 3340 Lilian Vaxelaire 1998 France 25:22.1 + 03:17.4
40 3541 David Mach 2000 Germany 25:25.4 + 03:20.7
41 4425 Wendelin Thannheimer 1999 Germany 25:40.4 + 03:35.7
42 4524 Simon Hüttel 1999 Germany 25:46.1 + 03:41.4
43 4626 Martin Hahn 1997 Germany 26:02.8 + 03:58.1
44 2945 Piotr Kudzia 2000 Poland 26:17.7 + 04:13.0
45 4923 Samir Mastiev 1993 Russia 27:32.8 + 05:28.1
46 4746 Alexander Pashaev 1997 Russia Lapped + Lapped
47 4847 Wojciech Marusarz 1993 Poland Lapped + Lapped
DSQ Perttu Reponen 2002 Finland
DSQ Ryota Yamamoto 1997 Japan
DSQ Philipp Orter 1994 Austria
DNS Lukas Klapfer 1985 Austria
DNS Johannes Lamparter 2001 Austria
DNS Zihe Zhao 2000 China
DNS Jiawen Zhao 2001 China
DNS 16 Eric Frenzel 1988 Germany
DNS 32 Simen Kvarstad 2000 Norway

Info

What Summer Grand Prix
Discipline Gundersen HS140/10km
Host Oberhof
Nation Germany
Date Sunday 1.Sep, 2019
Calendar 2019/2020