Login

Oberhof

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 133 Franz-Josef Rehrl 1993 Austria 21:50.2 21:50.2
2 236 Akito Watabe 1988 Japan 22:17.9 + 27.7
3 713 Samuel Costa 1992 Italy 22:26.7 + 36.5
4 233 Vinzenz Geiger 1997 Germany 22:28.6 + 38.4
5 158 Thomas Wolfgang Jöbstl 1995 Austria 22:29.6 + 39.4
6 527 Yoshito Watabe 1991 Japan 22:32.9 + 42.7
7 214 Ilkka Herola 1995 Finland 22:33.7 + 43.5
8 430 Laurent Muhlethaler 1997 France 22:34.0 + 43.8
9 1014 Lukas Greiderer 1993 Austria 22:36.7 + 46.5
10 245 Fabian Rießle 1990 Germany 22:39.0 + 48.8
11 257 Paul Gerstgraser 1995 Austria 22:41.2 + 51.0
12 339 Leif Torbjørn Næsvold 1998 Norway 22:45.1 + 54.9
13 919 Lukas Klapfer 1985 Austria 22:49.8 + 59.6
14 1217 Hideaki Nagai 1983 Japan 22:53.0 + 01:02.8
15 279 Perttu Reponen 2002 Finland 22:53.5 + 01:03.3
16 2810 Jan Vytrval 1998 Czech Republic 22:55.2 + 01:05.0
17 632 Ondřej Pažout 1998 Czech Republic 22:59.7 + 01:09.5
18 1915 Martin Hahn 1997 Germany 23:05.2 + 01:15.0
19 3211 Antoine Gérard 1995 France 23:11.9 + 01:21.7
20 1324 Ryota Yamamoto 1997 Japan 23:15.7 + 01:25.5
21 1821 Manuel Faißt 1993 Germany 23:20.6 + 01:30.4
22 734 Vitalii Ivanov 1998 Russia 23:29.2 + 01:39.0
23 3716 TomᚠPortyk 1996 Czech Republic 23:44.3 + 01:54.1
24 4012 Leevi Mutru 1995 Finland 23:46.2 + 01:56.0
25 436 Jakob Lange 1995 Germany 23:46.4 + 01:56.2
26 1137 Julian Schmid 1999 Germany 23:46.5 + 01:56.3
27 3518 Eero Hirvonen 1996 Finland 23:49.4 + 01:59.2
28 3125 Martin Fritz 1994 Austria 23:53.7 + 02:03.5
29 1635 Szczepan Kupczak 1992 Poland 23:55.4 + 02:05.2
30 3423 Andreas Skoglund 2001 Norway 24:01.9 + 02:11.7
31 4220 Arttu Mäkiaho 1997 Finland 24:27.1 + 02:36.9
32 3629 Harald Johnas Riiber 1995 Norway 24:27.9 + 02:37.7
33 3928 Aaron Kostner 1999 Italy 24:29.1 + 02:38.9
34 3038 Kasper Moen Flatla 1999 Norway 24:29.6 + 02:39.4
35 4122 Aleksander Skoglund 1999 Norway 24:32.8 + 02:42.6
36 471 Raffaele Buzzi 1995 Italy 24:39.4 + 02:49.2
37 2642 David Mach 2000 Germany 24:41.5 + 02:51.3
38 3343 Simon Hüttel 1999 Germany 25:06.3 + 03:16.1
39 3841 Wille Karhumaa 2000 Finland 25:13.2 + 03:23.0
40 2244 Wojciech Marusarz 1993 Poland 25:27.1 + 03:36.9
41 4431 Lilian Vaxelaire 1998 France 25:37.3 + 03:47.1
42 1746 Piotr Kudzia 2000 Poland 25:40.2 + 03:50.0
43 2945 Luis Lehnert 2000 Germany 25:51.1 + 04:00.9
44 492 Adam Cieślar 1992 Poland 25:52.3 + 04:02.1
45 4640 Wendelin Thannheimer 1999 Germany 26:28.9 + 04:38.7
46 5026 Samir Mastiev 1993 Russia 27:22.9 + 05:32.7
47 4547 Jiawen Zhao 2001 China Lapped + Lapped
48 5148 Zihe Zhao 2000 China Lapped + Lapped
DSQ Alexander Pashaev 1997 Russia
DSQ Ernest Yahin 1991 Russia
DSQ Terence Weber 1996 Germany
DSQ Hidefumi Denda 1997 Japan
DNS Johannes Lamparter 2001 Austria
DNS 14 Simen Kvarstad 2000 Norway
DNS 20 Eric Frenzel 1988 Germany
DNS 48 Philipp Orter 1994 Austria

Info

What Summer Grand Prix
Discipline Gundersen HS140/10km
Host Oberhof
Nation Germany
Date Saturday 31.Aug, 2019
Calendar 2019/2020