Login

Nizhniy Tagil

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 326 Luis Lehnert 2000 Germany 11:48.9 11:48.9
2 135 Sindre Ure Søtvik 1992 Norway 11:50.1 + 01.2
3 234 Leif Torbjørn Næsvold 1998 Norway 11:54.7 + 05.8
4 523 Hidefumi Denda 1997 Japan 12:00.5 + 11.6
5 428 Lars Ivar Skårset 1998 Norway 12:01.5 + 12.6
6 619 David Mach 2000 Germany 12:01.8 + 12.9
7 813 David Welde 1994 Germany 12:02.4 + 13.5
8 135 Jakob Lange 1995 Germany 12:15.4 + 26.5
9 1022 Go Sonehara 1993 Japan 12:19.9 + 31.0
10 932 Dominik Terzer 1999 Austria 12:22.0 + 33.1
11 147 Philipp Orter 1994 Austria 12:22.4 + 33.5
12 738 Ernest Yahin 1991 Russia 12:22.7 + 33.8
13 1040 Kodai Kimura 2001 Japan 12:39.7 + 50.8
14 209 TomᚠPortyk 1996 Czech Republic 12:44.1 + 55.2
15 1910 Ben Loomis 1998 USA 12:44.2 + 55.3
16 1714 Vitalii Ivanov 1998 Russia 12:44.5 + 55.6
17 1812 Thomas Rettenegger 2000 Austria 12:45.7 + 56.8
18 1618 Jasper Good 1996 USA 12:48.3 + 59.4
19 1245 Christian Deuschl 1997 Austria 12:54.5 + 01:05.6
20 263 LukᚠDaněk 1997 Czech Republic 12:59.0 + 01:10.1
21 302 Thomas Wolfgang Jöbstl 1995 Austria 12:59.7 + 01:10.8
22 1533 Maximilian Pfordte 1998 Germany 13:02.1 + 01:13.2
23 381 Lars Buraas 1995 Norway 13:03.7 + 01:14.8
24 2217 Alexander Pashaev 1997 Russia 13:03.8 + 01:14.9
25 276 Atte Kettunen 2000 Finland 13:05.5 + 01:16.6
26 374 Raffaele Buzzi 1995 Italy 13:17.8 + 01:28.9
27 2331 Marc Luis Rainer 1999 Austria 13:22.1 + 01:33.2
28 2139 Olli Salmela 1994 Finland 13:22.2 + 01:33.3
29 2721 Ondřej Pažout 1998 Czech Republic 13:31.9 + 01:43.0
30 3220 Samuel Mraz 1998 Austria 13:34.3 + 01:45.4
31 3616 Wendelin Thannheimer 1999 Germany 13:35.6 + 01:46.7
32 3915 Manuel Maierhofer 1992 Italy 13:39.4 + 01:50.5
33 3030 Truls Sønstehagen Johansen 1991 Norway 13:39.6 + 01:50.7
34 3427 Florian Dagn 1999 Austria 13:42.1 + 01:53.2
35 3524 Artem Galunin 1999 Russia 13:42.8 + 01:53.9
36 4029 Simon Hüttel 1999 Germany 13:58.2 + 02:09.3
37 448 Viacheslav Barkov 1992 Russia 13:59.8 + 02:10.9
38 3342 Grant Andrews 1997 USA 14:00.8 + 02:11.9
39 2446 Daimatsu Takehana 2001 Japan 14:03.9 + 02:15.0
40 4511 Jared Shumate 1999 USA 14:05.4 + 02:16.5
41 2547 Aleksandr Milanin 2000 Russia 14:06.2 + 02:17.3
42 2748 Jiawen Zhao 2001 China 14:10.4 + 02:21.5
43 4637 Waltteri Karhumaa 2002 Finland 14:37.6 + 02:48.7
44 4341 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan 14:40.3 + 02:51.4
45 4925 Samir Mastiev 1993 Russia 14:46.4 + 02:57.5
46 5136 Luca Gianmoena 1997 Italy 15:26.0 + 03:37.1
47 5050 Zihe Zhao 2000 China 15:36.9 + 03:48.0
48 5344 Justin Moczarski 1998 Germany 15:46.8 + 03:57.9
49 4751 Alexandr Ovsyannikov 1996 Russia 15:49.1 + 04:00.2
50 4853 Eldar Orussayev 1994 Kazakhstan 15:57.0 + 04:08.1
51 5449 Jianping Sun 1988 China 16:30.9 + 04:42.0
52 5255 Vyacheslav Bochkarev 1996 Kazakhstan 17:08.8 + 05:19.9
53 5743 Lixin Zhao 1999 China 17:09.0 + 05:20.1
54 5552 Danil Glukhov 2000 Kazakhstan 17:22.1 + 05:33.2
55 5654 Markuss Vinogradovs 2002 Latvia 18:00.3 + 06:11.4
DNS 41 Wille Karhumaa 2000 Finland
DNS 42 Denis Parolari 1998 Italy

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS100/5Km
Host Nizhniy Tagil
Nation Russia
Date Friday 8.Mar, 2019
Calendar 2018/2019