Login

Eisenerz

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 43 Paul Gerstgraser 1995 Austria 23:57.4 23:57.4
2 92 Philipp Orter 1994 Austria 24:02.1 + 04.7
3 65 Lars Ivar Skårset 1998 Norway 24:28.1 + 30.7
4 381 Jakob Lange 1995 Germany 24:33.4 + 36.0
5 76 Vid Vrhovnik 1999 Slovenia 24:40.5 + 43.1
6 319 Harald Johnas Riiber 1995 Norway 24:45.6 + 48.2
7 518 Aleksander Skoglund 1999 Norway 24:53.8 + 56.4
8 89 Edgar Vallet 2000 France 24:56.5 + 59.1
9 234 Samuel Mraz 1998 Austria 24:59.8 + 01:02.4
10 135 Christian Deuschl 1997 Austria 25:18.9 + 01:21.5
11 234 Sindre Ure Søtvik 1992 Norway 25:20.7 + 01:23.3
12 2114 Andreas Skoglund 2001 Norway 25:24.5 + 01:27.1
13 2210 Simen Tiller 1995 Norway 25:25.2 + 01:27.8
14 1915 Stefan Rettenegger 2002 Austria 25:25.6 + 01:28.2
15 267 Justin Moczarski 1998 Germany 25:25.6 + 01:28.2
16 1022 Jonas Welde 1998 Germany 25:38.4 + 01:41.0
17 1920 Manuel Einkemmer 2001 Austria 25:44.3 + 01:46.9
18 1423 Florian Dagn 1999 Austria 25:51.0 + 01:53.6
19 3416 Max Teeling 1999 Austria 26:01.9 + 02:04.5
20 3317 Jared Shumate 1999 USA 26:02.6 + 02:05.2
21 2921 Manuel Maierhofer 1992 Italy 26:12.3 + 02:14.9
22 1231 Thomas Rettenegger 2000 Austria 26:17.7 + 02:20.3
23 1729 Jonas Maier 1999 Germany 26:17.8 + 02:20.4
24 2427 Gašper Brecl 1999 Slovenia 26:17.9 + 02:20.5
25 458 Mael Tyrode 2000 France 26:26.8 + 02:29.4
26 4312 Vitalii Ivanov 1998 Russia 26:28.2 + 02:30.8
27 4411 Fabio Obermeyr 2000 Austria 26:28.6 + 02:31.2
28 3226 Lilian Vaxelaire 1998 France 26:36.3 + 02:38.9
29 3625 Christian Frank 2001 Germany 26:38.5 + 02:41.1
30 1436 Dominik Terzer 1999 Austria 26:38.5 + 02:41.1
31 3528 Ozbej Jelen 2000 Slovenia 26:43.5 + 02:46.1
32 1637 David Zemek 1999 Czech Republic 26:44.1 + 02:46.7
33 4813 Theo Rochat 1999 France 26:52.6 + 02:55.2
34 2640 Artem Galunin 1999 Russia 27:23.7 + 03:26.3
35 3139 Fabian Hafner 2001 Austria 27:35.2 + 03:37.8
36 4132 Anton Uhrmann 1999 Germany 27:37.4 + 03:40.0
37 4630 Wojciech Marusarz 1993 Poland 27:41.7 + 03:44.3
38 1145 Aleksandr Milanin 2000 Russia 27:46.6 + 03:49.2
39 5324 Denis Parolari 1998 Italy 27:57.5 + 04:00.1
40 5033 Luca Gianmoena 1997 Italy 28:13.4 + 04:16.0
41 1346 Piotr Kudzia 2000 Poland 28:15.1 + 04:17.7
42 4738 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan 28:21.6 + 04:24.2
43 3944 Petr Sablatura 2001 Czech Republic 28:45.4 + 04:48.0
44 5141 Eduard Zhirnov 2001 Russia 28:53.4 + 04:56.0
45 5442 Andrzej Szczechowicz 2000 Poland 29:16.6 + 05:19.2
46 5243 Beckett Ledger 2000 USA 29:31.7 + 05:34.3
47 2549 Dawid Jarząbek 1999 Poland 29:52.3 + 05:54.9
48 5647 Eldar Orussayev 1994 Kazakhstan 31:12.4 + 07:15.0
49 5548 Ivan Pylypchuk 2001 Ukraine 31:24.7 + 07:27.3
50 5750 Valentyn Yashchuk 2002 Ukraine 35:10.7 + 11:13.3
DNS 17 Nathaniel Mah 1995 Canada
DNS 30 Marjan Jelenko 1991 Slovenia
DNS 37 Viktor Pasichnyk 1992 Ukraine
DNS 40 Lukas Runggaldier 1987 Italy
DNS 42 Dmytro Mazurchuk 1999 Ukraine
DNS 49 Grant Andrews 1997 USA
DNF 28 Tim Kopp 1999 Germany

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS109/10km
Host Eisenerz
Nation Austria
Date Sunday 10.Feb, 2019
Calendar 2018/2019