Login

Eisenerz

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 33 Paul Gerstgraser 1995 Austria 24:21.5 24:21.5
2 45 Philipp Orter 1994 Austria 24:44.6 + 23.1
3 611 Lars Ivar Skårset 1998 Norway 25:27.5 + 01:06.0
4 713 Harald Johnas Riiber 1995 Norway 25:30.2 + 01:08.7
5 230 Sindre Ure Søtvik 1992 Norway 25:30.3 + 01:08.8
6 517 Vid Vrhovnik 1999 Slovenia 25:32.4 + 01:10.9
7 1014 Florian Dagn 1999 Austria 25:40.5 + 01:19.0
8 134 Christian Deuschl 1997 Austria 25:42.2 + 01:20.7
9 1610 Simen Tiller 1995 Norway 25:49.4 + 01:27.9
10 922 Jonas Welde 1998 Germany 25:52.2 + 01:30.7
11 1118 Aleksander Skoglund 1999 Norway 25:54.0 + 01:32.5
12 825 Edgar Vallet 2000 France 25:59.9 + 01:38.4
13 312 Lukas Runggaldier 1987 Italy 26:01.1 + 01:39.6
14 257 Jared Shumate 1999 USA 26:05.7 + 01:44.2
15 441 Jakob Lange 1995 Germany 26:16.4 + 01:54.9
16 1724 Thomas Rettenegger 2000 Austria 26:18.1 + 01:56.6
17 2019 Viktor Pasichnyk 1992 Ukraine 26:19.5 + 01:58.0
18 1921 Stefan Rettenegger 2002 Austria 26:20.2 + 01:58.7
19 376 Andreas Skoglund 2001 Norway 26:24.2 + 02:02.7
20 424 Theo Rochat 1999 France 26:28.9 + 02:07.4
21 349 Samuel Mraz 1998 Austria 26:34.7 + 02:13.2
22 368 Fabio Obermeyr 2000 Austria 26:35.5 + 02:14.0
23 3212 Max Teeling 1999 Austria 26:35.6 + 02:14.1
24 2228 Justin Moczarski 1998 Germany 26:47.2 + 02:25.7
25 1531 Dominik Terzer 1999 Austria 26:49.1 + 02:27.6
26 3523 Dmytro Mazurchuk 1999 Ukraine 27:00.3 + 02:38.8
27 1338 Jonas Maier 1999 Germany 27:08.7 + 02:47.2
28 3927 Manuel Maierhofer 1992 Italy 27:22.7 + 03:01.2
29 2732 Ozbej Jelen 2000 Slovenia 27:28.6 + 03:07.1
30 4716 Mael Tyrode 2000 France 27:29.3 + 03:07.8
31 4915 Vitalii Ivanov 1998 Russia 27:30.1 + 03:08.6
32 1842 Manuel Einkemmer 2001 Austria 27:31.2 + 03:09.7
33 2140 Artem Galunin 1999 Russia 27:32.8 + 03:11.3
34 2836 David Zemek 1999 Czech Republic 27:39.1 + 03:17.6
35 2935 Tim Kopp 1999 Germany 27:40.9 + 03:19.4
36 4426 Anton Uhrmann 1999 Germany 27:54.1 + 03:32.6
37 2643 Nathaniel Mah 1995 Canada 27:59.8 + 03:38.3
38 3937 Marjan Jelenko 1991 Slovenia 28:05.8 + 03:44.3
39 5220 Denis Parolari 1998 Italy 28:09.4 + 03:47.9
40 3839 Lilian Vaxelaire 1998 France 28:10.0 + 03:48.5
41 5029 Luca Gianmoena 1997 Italy 28:10.7 + 03:49.2
42 2245 Christian Frank 2001 Germany 28:21.2 + 03:59.7
43 3044 Gašper Brecl 1999 Slovenia 28:26.0 + 04:04.5
44 4341 Grant Andrews 1997 USA 28:36.6 + 04:15.1
45 3348 Petr Sablatura 2001 Czech Republic 28:58.5 + 04:37.0
46 4146 Fabian Hafner 2001 Austria 29:01.1 + 04:39.6
47 2449 Aleksandr Milanin 2000 Russia 29:05.9 + 04:44.4
48 1251 Piotr Kudzia 2000 Poland 29:15.2 + 04:53.7
49 5333 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan 29:16.4 + 04:54.9
50 4750 Eduard Zhirnov 2001 Russia 30:34.7 + 06:13.2
51 1354 Dawid Jarząbek 1999 Poland 30:45.2 + 06:23.7
52 4652 Andrzej Szczechowicz 2000 Poland 31:19.4 + 06:57.9
53 5647 Beckett Ledger 2000 USA 31:21.2 + 06:59.7
54 5453 Eldar Orussayev 1994 Kazakhstan 32:20.5 + 07:59.0
55 5556 Ivan Pylypchuk 2001 Ukraine 34:48.0 + 10:26.5
56 5755 Valentyn Yashchuk 2002 Ukraine 35:13.9 + 10:52.4
DNF 51 Wojciech Marusarz 1993 Poland

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS109/10km
Host Eisenerz
Nation Austria
Date Friday 8.Feb, 2019
Calendar 2018/2019