Sign in Sign up

Seefeld

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 3-15 Espen Bjřrnstad 1993 Norway 50:15.5 50:15.5
1 3-25 Jan Schmid 1983 Norway 50:15.5 50:15.5
1 3-35 Jřrgen Graabak 1991 Norway 50:15.5 50:15.5
1 3-45 Jarl Magnus Riiber 1997 Norway 50:15.5 50:15.5
2 4-16 Johannes Rydzek 1991 Germany 50:20.5 + 05.0
2 4-23 Eric Frenzel 1988 Germany 50:16.5 + 01.0
2 4-33 Fabian Rießle 1990 Germany 50:16.5 + 01.0
2 4-43 Vinzenz Geiger 1997 Germany 50:16.5 + 01.0
3 1-16 Bernhard Gruber 1982 Austria 50:16.5 + 01.0
3 1-26 Mario Seidl 1992 Austria 50:20.5 + 05.0
3 1-36 Franz-Josef Rehrl 1993 Austria 50:20.5 + 05.0
3 1-46 Lukas Klapfer 1985 Austria 50:20.5 + 05.0
4 2-17 Go Yamamoto 1995 Japan 50:44.2 + 28.7
4 2-27 Yoshito Watabe 1991 Japan 50:44.2 + 28.7
4 2-37 Hideaki Nagai 1983 Japan 50:44.2 + 28.7
4 2-47 Akito Watabe 1988 Japan 50:44.2 + 28.7
5 7-12 Arttu Mäkiaho 1997 Finland 51:25.1 + 01:09.6
5 7-22 Leevi Mutru 1995 Finland 51:25.1 + 01:09.6
5 7-32 Ilkka Herola 1995 Finland 51:25.1 + 01:09.6
5 7-42 Eero Hirvonen 1996 Finland 51:25.1 + 01:09.6
6 5-14 Laurent Muhlethaler 1997 France 51:27.5 + 01:12.0
6 5-24 Maxime Laheurte 1985 France 51:27.5 + 01:12.0
6 5-34 François Braud 1986 France 51:27.5 + 01:12.0
6 5-44 Antoine Gérard 1995 France 51:27.5 + 01:12.0
7 11-11 Raffaele Buzzi 1995 Italy 52:54.6 + 02:39.1
7 11-21 Aaron Kostner 1999 Italy 52:54.6 + 02:39.1
7 11-31 Samuel Costa 1992 Italy 52:54.6 + 02:39.1
7 11-41 Alessandro Pittin 1990 Italy 52:54.6 + 02:39.1
8 6-19 Adam Cieślar 1992 Poland 53:09.5 + 02:54.0
8 6-29 Pawel Twardosz 1998 Poland 53:09.5 + 02:54.0
8 6-39 Szczepan Kupczak 1992 Poland 53:09.5 + 02:54.0
8 6-49 Paweł Słowiok 1992 Poland 53:09.5 + 02:54.0
9 10-18 Tomáš Portyk 1996 Czech Republic 54:43.1 + 04:27.6
9 10-28 Lukáš Daněk 1997 Czech Republic 54:43.1 + 04:27.6
9 10-38 Jan Vytrval 1998 Czech Republic 54:43.1 + 04:27.6
9 10-48 Ondřej Pažout 1998 Czech Republic 54:43.1 + 04:27.6
10 9-110 Taylor Fletcher 1990 USA 57:05.2 + 06:49.7
10 9-210 Grant Andrews 1997 USA 57:05.2 + 06:49.7
10 9-310 Jared Shumate 1999 USA 57:05.2 + 06:49.7
10 9-410 Ben Loomis 1998 USA 57:05.2 + 06:49.7
11 8-111 Vitalii Ivanov 1998 Russia 57:40.1 + 07:24.6
11 8-211 Ernest Yahin 1991 Russia 57:40.1 + 07:24.6
11 8-311 Viacheslav Barkov 1992 Russia 57:40.1 + 07:24.6
11 8-411 Alexander Pashaev 1997 Russia 57:40.1 + 07:24.6
12 12-112 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan 1:04:59.2 + 14:43.7
12 12-212 Eldar Orussayev 1994 Kazakhstan 1:04:59.2 + 14:43.7
12 12-312 Vyacheslav Bochkarev 1996 Kazakhstan 1:04:59.2 + 14:43.7
12 12-412 Danil Glukhov 2000 Kazakhstan 1:04:59.2 + 14:43.7

Info

What WSC 2019
Discipline Team HS109/4x5km
Host Seefeld
Nation Austria
Date Saturday 2.Mar, 2019
Calendar 2018/2019