Login

Steamboat Springs CO

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 84 Mikko Kokslien 1985 Norway 23:49.5 23:49.5
2 251 Hugo Buffard 1994 France 23:56.5 + 07.0
3 202 Truls Sønstehagen Johansen 1991 Norway 24:04.5 + 15.0
4 153 David Welde 1994 Germany 24:06.1 + 16.6
5 311 Ben Loomis 1998 USA 24:13.6 + 24.1
6 155 Thomas Wolfgang Jöbstl 1995 Austria 24:13.6 + 24.1
7 712 Sindre Ure Søtvik 1992 Norway 24:26.3 + 36.8
8 137 Jasper Good 1996 USA 24:28.3 + 38.8
9 516 Tobias Simon 1992 Germany 24:30.4 + 40.9
10 346 Lukas Runggaldier 1987 Italy 24:52.9 + 01:03.4
11 129 Harald Johnas Riiber 1995 Norway 24:53.7 + 01:04.2
12 1513 Wojciech Marusarz 1993 Poland 24:57.1 + 01:07.6
13 1019 Ryota Yamamoto 1997 Japan 25:03.1 + 01:13.6
14 1923 Lilian Vaxelaire 1998 France 25:23.2 + 01:33.7
15 2914 Stephen Schumann 2000 USA 25:23.2 + 01:33.7
16 2617 Philipp Blaurock 1991 Germany 25:26.4 + 01:36.9
17 2222 Vitalii Ivanov 1998 Russia 25:30.4 + 01:40.9
18 431 Go Sonehara 1993 Japan 25:31.5 + 01:42.0
19 2420 Julian Schmid 1999 Germany 25:32.6 + 01:43.1
20 389 Armin Bauer 1990 Italy 25:33.6 + 01:44.1
21 398 Kail Piho 1991 Estonia 25:34.5 + 01:45.0
22 632 Anton Schlütter 1997 Germany 25:35.9 + 01:46.4
23 2325 Tom Lubitz 1995 Germany 25:38.4 + 01:48.9
24 2824 Ben Berend 1995 USA 25:40.9 + 01:51.4
25 3318 Noa Ian Mraz 1996 Austria 25:41.9 + 01:52.4
26 3715 Dmytro Mazurchuk 1999 Ukraine 25:42.4 + 01:52.9
27 4010 Han-Hendrik Piho 1993 Estonia 25:49.6 + 02:00.1
28 3521 Luca Gianmoena 1997 Italy 25:50.8 + 02:01.3
29 235 Yuto Nakamura 1997 Japan 25:50.9 + 02:01.4
30 2727 Grant Andrews 1997 USA 25:57.2 + 02:07.7
31 3028 Andreas Ilves 2000 Estonia 26:07.8 + 02:18.3
32 1833 Nicolas Didier 1995 France 26:16.5 + 02:27.0
33 4126 Jared Shumate 1999 USA 26:32.2 + 02:42.7
34 3630 Denis Parolari 1998 Italy 26:38.8 + 02:49.3
35 2134 Nathaniel Mah 1995 Canada 26:45.8 + 02:56.3
36 940 Pawel Twardosz 1998 Poland 26:46.7 + 02:57.2
37 1138 Hisaki Nagamine 1997 Japan 26:52.9 + 03:03.4
38 1241 Ivan Konoplev 1998 Russia 27:00.2 + 03:10.7
39 4337 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan 28:22.1 + 04:32.6
40 4239 Beckett Ledger 2000 USA 28:25.7 + 04:36.2
41 1443 Piotr Kudzia 2000 Poland 30:06.5 + 06:17.0
42 4636 Aidan Ripp 2000 USA 30:06.9 + 06:17.4
43 4542 Eldar Orussayev 1994 Kazakhstan 32:22.4 + 08:32.9
DNS 31 Konstantin Abramov 1997 Russia
DNS 32 Sepp Schneider 1991 Austria
DNS 44 Martin Hahn 1997 Germany

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS75/10km
Host Steamboat Springs CO
Nation USA
Date Saturday 16.Dec 2017
Calendar 2017/2018