Sign in Sign up

Calendar

Home Calendar RankingHall of Fame Hosts

Main Complete World Cup Championship Cont.Cup Summer GP Men Women

Date Host Discipline Link Result
2018-08-18 Oberwiesenthal GP Team Sprint HS106/2x7.5km Result 1 Austria 2 Germany 3 Germany
2018-08-19 Oberwiesenthal GP Gundersen HS106/10km Result 1 J. Rydzek 2 M. Seidl 3 E. Frenzel
2018-08-22 Villach GP Gundersen HS108/10km Result 1 I. Herola 2 F. Rehrl 3 M. Seidl
2018-08-24 Oberstdorf GP Gundersen HS137/10km Result 1 V. Geiger 2 M. Seidl 3 A. Watabe
2018-08-25 Oberstdorf GP Gundersen HS137/10km Result 1 A. Watabe 2 E. Frenzel 3 I. Herola
2018-09-22 Planica GP Gundersen HS140/10km Result 1 M. Seidl 2 M. Fritz 3 M. Laheurte
2018-09-23 Planica GP Gundersen HS140/10km Result 1 M. Seidl 2 E. Bjørnstad 3 A. Shimizu
2018-11-17 Beitostølen NC Gundersen HS95/5km Result J. Riiber E. Andersen E. Oftebro
2018-11-18 Beitostølen NC Gundersen HS95/10km Result J. Riiber J. Graabak M. Krog
2018-11-24 Ruka - Kuusamo Gundersen HS142/10km Result 1 M. Seidl 2 J. Riiber 3 J. Rydzek
2018-11-25 Ruka - Kuusamo Team HS142/4x5km Result 1 Germany 2 Japan 3 Norway
2018-11-30 Lillehammer Gundersen HS98/5km Result 1 J. Riiber 2 E. Frenzel 3 F. Rehrl
2018-12-01 Lillehammer Mass Start HS98/10km Result 1 J. Riiber 2 E. Frenzel 3 F. Rießle
2018-12-02 Lillehammer Gundersen HS140/10km Result 1 J. Riiber 2 J. Graabak 3 J. Rydzek
2018-12-14 Steamboat Springs CO COC Gundersen HS75/10Km Result 1 T. Fletcher 2 P. Gerstgraser 3 B. Flaschberger
2018-12-15 Steamboat Springs CO COC Gundersen HS75/10Km Result 1 P. Gerstgraser 2 T. Fletcher 3 L. Buraas
2018-12-19 Park City UT COC Gundersen HS100/10Km Result 1 L. Runggaldier 2 P. Gerstgraser 3 J. Schmid
2018-12-20 Park City UT COC Gundersen HS100/10Km Result 1 T. Fletcher 2 J. Schmid 3 R. Yamamoto
2018-12-22 Ramsau Gundersen HS98/10km Result 1 J. Riiber 2 F. Rehrl 3 F. Rießle
2018-12-23 Ramsau Gundersen HS98/10km Result 1 J. Graabak 2 J. Rydzek 3 F. Rießle
2019-01-04 Klingenthal COC Gundersen HS140/10km Result 1 J. Oftebro 2 L. Næsvold 3 J. Lamparter
2019-01-05 Klingenthal COC Gundersen HS140/10km Result 1 J. Oftebro 2 S. Søtvik 3 L. Næsvold
2019-01-05 Otepää Gundersen HS100/10km Result 1 J. Riiber 2 A. Watabe 3 M. Fritz
2019-01-06 Otepää Gundersen HS100/10Km Result 1 J. Riiber 2 J. Rydzek 3 A. Watabe
2019-01-06 Klingenthal COC Team HS140/4x5km Cancelled
2019-01-11 Val di Fiemme Gundersen HS135/10Km Result 1 J. Rydzek 2 J. Graabak 3 M. Seidl
2019-01-11 Ruka - Kuusamo COC Gundersen HS142/10km Result 1 L. Næsvold 2 H. Riiber 3 S. Søtvik
2019-01-12 Val di Fiemme Team Sprint HS135/2x7.5km Result 1 Norway 2 Germany 3 Germany
2019-01-12 Ruka - Kuusamo COC Mass Start HS142/10km Result 1 L. Næsvold 2 S. Søtvik 3 H. Riiber
2019-01-13 Ruka - Kuusamo COC Team HS142/4x5km Result 1 Norway 2 Germany 3 Austria
2019-01-13 Val di Fiemme Gundersen HS135/10Km Result 1 V. Geiger 2 J. Rydzek 3 A. Watabe
2019-01-18 Chaux-Neuve Gundersen HS118/5Km Result 1 F. Rehrl 2 E. Bjørnstad 3 F. Rießle
2019-01-19 Chaux-Neuve Gundersen HS118/10Km Result 1 F. Rehrl 2 A. Watabe 3 F. Rießle
2019-01-20 Chaux-Neuve Gundersen HS118/15km Result 1 M. Seidl 2 F. Rießle 3 F. Rehrl
2019-01-23 Lahti WJC Gundersen HS100/5km Result J. Schmid J. Lamparter J. Oftebro
2019-01-25 Lahti WJC Team HS100/4x5km Result Germany Norway Austria
2019-01-26 Trondheim Gundersen HS140/10km Result 1 J. Riiber 2 M. Krog 3 W. Denifl
2019-01-26 Planica COC Gundersen HS139/10km Result 1 L. Næsvold 2 L. Skårset 3 T. Jöbstl
2019-01-27 Trondheim Gundersen HS140/10km Result 1 J. Riiber 2 V. Geiger 3 J. Graabak
2019-01-27 Lahti WJC Gundersen HS100/10km Result J. Lamparter J. Schmid A. Skoglund
2019-01-27 Planica COC Gundersen HS139/10km Result 1 P. Gerstgraser 2 T. Jöbstl 3 H. Riiber
2019-02-02 Klingenthal Gundersen HS140/10km Result 1 J. Riiber 2 V. Geiger 3 J. Rydzek
2019-02-03 Klingenthal Gundersen HS140/10km Result 1 J. Riiber 2 I. Herola 3 F. Rießle
2019-02-08 Eisenerz COC Gundersen HS109/10km Result 1 P. Gerstgraser 2 P. Orter 3 L. Skårset
2019-02-09 Eisenerz COC Team HS109/4x5km Result 1 Austria 2 Norway 3 Germany
2019-02-09 Lahti Team Sprint HS130/2x7.5km Result 1 Finland 2 Norway 3 Austria
2019-02-10 Eisenerz COC Gundersen HS109/10km Result 1 P. Gerstgraser 2 P. Orter 3 L. Skårset
2019-02-10 Lahti Gundersen HS130/10km Result 1 J. Graabak 2 A. Watabe 3 M. Seidl
2019-02-16 Rena COC Gundersen HS111/10km Result 1 P. Gerstgraser 2 H. Riiber 3 S. Søtvik
2019-02-17 Rena COC Gundersen HS111/10km Result 1 P. Gerstgraser 2 H. Riiber 3 A. Gérard
2019-02-22 Seefeld WSC Gundersen HS130/10km Result E. Frenzel J. Schmid F. Rehrl
2019-02-24 Seefeld WSC Team Sprint HS130/2x7.5km Result Germany Norway Austria
2019-02-28 Seefeld WSC Gundersen HS109/10km Result J. Riiber B. Gruber A. Watabe
2019-03-02 Seefeld WSC Team HS109/4x5km Result Norway Germany Austria
2019-03-08 Nizhniy Tagil COC Gundersen HS100/5Km Result 1 L. Lehnert 2 S. Søtvik 3 L. Næsvold
2019-03-09 Nizhniy Tagil COC Mass Start HS100/10km Result 1 T. Jöbstl 2 J. Lange 3 H. Denda
2019-03-09 Holmenkollen Gundersen HS134/10km Result 1 J. Riiber 2 I. Herola 3 E. Bjørnstad
2019-03-10 Nizhniy Tagil COC Gundersen HS100/15Km Result 1 T. Jöbstl 2 T. Portyk 3 J. Lange
2019-03-16 Schonach Gundersen HS106/10km Result 1 B. Gruber 2 L. Greiderer 3 J. Riiber
2019-03-17 Schonach Gundersen HS106/10km Result 1 J. Riiber 2 J. Schmid 3 B. Gruber