Login

Skisport365.com

Main events All events Graphic calendar

Today

Date Where What
2020-01-29 14:00:00 29.Jan
14:00
Biathlon
Lenzerheide
4x6 km Relay
World Junior Championship
2020-01-29 11:00:00 29.Jan
11:00
Biathlon
Lenzerheide
4x7.5 km Relay
World Junior Championship

Upcoming

Date Where What
2020-01-31 14:00:00 31.Jan
14:00
Nordic Combined
Seefeld
Gundersen
World Cup
2020-01-31 14:00:00 31.Jan
14:00
Biathlon
Lenzerheide
6 km Sprint
World Youth Championship
2020-01-31 11:00:00 31.Jan
11:00
Biathlon
Lenzerheide
7.5 km Sprint
World Youth Championship
2020-01-31 00:00:00 31.Jan Cross-country
König Ludwig Lauf
Super Sprint
World Sprint Series
2020-01-31 00:00:00 31.Jan Cross-country
König Ludwig Lauf
Super Sprint
World Sprint Series
2020-01-30 00:00:00 30.Jan Cross-country
Mont Sainte-Anne, QC
Sprint F
NorAm Cup
2020-01-30 00:00:00 30.Jan Cross-country
Mont Sainte-Anne, QC
Sprint F
NorAm Cup

Latest results

Date Where What
2020-01-28 17:45:00 28.Jan
17:45
Alpine
Schladming
Slalom
World Cup
1 H. Kristoffersen
2 A. Pinturault
3 D. Yule
2020-01-28 15:00:00 28.Jan
15:00
Biathlon
Lenzerheide
3x6 km Relay
World Youth Championship
Norway
Italy
Germany
2020-01-28 11:00:00 28.Jan
11:00
Biathlon
Lenzerheide
3x7.5 km Relay
World Youth Championship
Norway
Czech Republic
Russia
2020-01-27 14:00:00 27.Jan
14:00
Biathlon
Lenzerheide
12.5 km Individual
World Junior Championship
A. Khaliullina
M. Todorova
A. Baserga
2020-01-27 11:00:00 27.Jan
11:00
Biathlon
Lenzerheide
15 km Individual
World Junior Championship
M. Barchewitz
V. Sørum
S. Stalder
2020-01-26 16:00:00 26.Jan
16:00
Cross-country
Craftsbury, VT
10 km C Mass Start
US Super Tour
2020-01-26 16:00:00 26.Jan
16:00
Ski Jumping
Zakopane
HS140
World Cup
1 K. Stoch
2 S. Kraft
3 D. Kubacki
2020-01-26 15:00:00 26.Jan
15:00
Cross-country
Craftsbury, VT
15 km C Mass Start
US Super Tour
2020-01-26 15:00:00 26.Jan
15:00
Biathlon
Pokljuka
12.5 km Mass Start
World Cup
1 H. Öberg
2 L. Vittozzi
3 A. Bescond
2020-01-26 14:00:00 26.Jan
14:00
Biathlon
Lenzerheide
10 km Individual
World Youth Championship
L. Meier
R. Passler
A. Gandler
2020-01-26 13:00:00 26.Jan
13:00
Ski Jumping
Rasnov
HS97
World Cup
1 M. Lundby
2 E. Pinkelnig
3 C. Hölzl
2020-01-26 12:45:00 26.Jan
12:45
Ski Jumping
Rena
HS109
Continental Cup
1 S. Sorschag
2 I. Makhinia
3 K. Kablukova
2020-01-26 12:15:00 26.Jan
12:15
Biathlon
Pokljuka
15 km Mass Start
World Cup
1 Q. Fillon Maillet
2 B. Doll
3 J. Bø
2020-01-26 11:00:00 26.Jan
11:00
Skicross
Idre Fjäll
Skicross
World Cup
1 S. Näslund
2 F. Smith
3 M. Thompson
2020-01-26 11:00:00 26.Jan
11:00
Skicross
Idre Fjäll
Skicross
World Cup
1 D. Bohnacker
2 K. Drury
3 R. Regez
2020-01-26 11:00:00 26.Jan
11:00
Nordic Combined
Oberhof
Gundersen
Alpen Cup
1 D. Mariotti
2 M. Baud
3 L. Lehnert
2020-01-26 11:00:00 26.Jan
11:00
Biathlon
Lenzerheide
12.5 km Individual
World Youth Championship
M. Nevland
D. Levet
E. Perrot
2020-01-26 10:45:00 26.Jan
10:45
Nordic Combined
Oberstdorf
Gundersen
World Cup
1 J. Riiber
2 J. Oftebro
3 F. Rehrl
2020-01-26 10:30:00 26.Jan
10:30
Nordic Combined
Rena
Gundersen
Continental Cup
1 L. Skårset
2 L. Buraas
3 A. Skoglund
2020-01-26 10:30:00 26.Jan
10:30
Alpine
Kitzbühel
Slalom
World Cup
1 D. Yule
2 M. Schwarz
3 C. Noel
2020-01-26 10:00:00 26.Jan
10:00
Nordic Combined
Rena
Gundersen
Continental Cup
1 M. Leinan Lund
2 A. Glazunova
3 S. Kleinrath
2020-01-26 09:50:00 26.Jan
09:50
Cross-country
Oberstdorf
Sprint C
World Cup
1 J. Klæbo
2 P. Golberg
3 E. Valnes
2020-01-26 09:15:00 26.Jan
09:15
Alpine
Bansko
Super G
World Cup
1 M. Shiffrin
2 M. Bassino
3 L. Gut-Behrami
2020-01-26 09:15:00 26.Jan
09:15
Cross-country
Oberstdorf
Sprint C
World Cup
1 N. Nepryaeva
2 A. Lampic
3 J. Diggins
2020-01-26 08:00:00 26.Jan
08:00
Cross-country
Marcialonga
70 km C Mass Start
Long-distance
1 T. Berdal
2 T. Gjerdalen
3 P. Eliassen
2020-01-26 07:50:00 26.Jan
07:50
Cross-country
Marcialonga
70 km C Mass Start
Long-distance
1 K. Gjeitnes
2 A. Slind
3 L. Korsgren
2020-01-26 02:30:00 26.Jan
02:30
Ski Jumping
Sapporo
HS137
Continental Cup
1 K. Muranka
2 A. Håre
3 H. Watanabe
2020-01-25 17:00:00 25.Jan
17:00
Cross-country
Craftsbury, VT
10 km F
US Super Tour
1 B. Lustgarten
2 K. Bratrud
3 Z. Fields
2020-01-25 16:15:00 25.Jan
16:15
Ski Jumping
Zakopane
Team HS140
World Cup
1 Germany
2 Norway
3 Slovenia
2020-01-25 15:00:00 25.Jan
15:00
Ski Jumping
Rena
HS109
Continental Cup
1 K. Kablukova
2 P. Kübler
3 P. Heßler
2020-01-25 15:00:00 25.Jan
15:00
Biathlon
Pokljuka
Mixed Relay
World Cup
1 France
2 Norway
3 Germany
2020-01-25 15:00:00 25.Jan
15:00
Cross-country
Craftsbury, VT
5 km F
US Super Tour
1 C. Gregg
2 E. Flowers
3 S. Laukli
2020-01-25 13:15:00 25.Jan
13:15
Biathlon
Pokljuka
Single Mixed Relay
World Cup
1 France
2 Estonia
3 Austria
2020-01-25 13:00:00 25.Jan
13:00
Ski Jumping
Rasnov
HS97
World Cup
1 C. Hölzl
2 K. Althaus
3 E. Pinkelnig
2020-01-25 12:00:00 25.Jan
12:00
Nordic Combined
Oberhof
Gundersen
Alpen Cup
1 S. Rettenegger
2 F. Obermeyr
3 S. Reiter
2020-01-25 12:00:00 25.Jan
12:00
Cross-country
Oberstdorf
Duathlon 15+15 km
World Cup
1 A. Bolshunov
2 S. Krüger
3 S. Røthe
2020-01-25 11:30:00 25.Jan
11:30
Alpine
Kitzbühel
Downhill
World Cup
1 M. Mayer
2 V. Kriechmayr
2 B. Feuz
2020-01-25 11:00:00 25.Jan
11:00
Skicross
Idre Fjäll
Skicross
World Cup
1 F. Smith
2 S. Näslund
3 B. Phelan
2020-01-25 11:00:00 25.Jan
11:00
Skicross
Idre Fjäll
Skicross
World Cup
1 R. Regez
2 B. Leman
3 F. Place
2020-01-25 10:30:00 25.Jan
10:30
Nordic Combined
Rena
Gundersen
Continental Cup
1 J. Sæthre
2 S. Søtvik
3 L. Skårset
2020-01-25 10:15:00 25.Jan
10:15
Alpine
Bansko
Downhill
World Cup
1 E. Curtoni
2 M. Bassino
3 F. Brignone
2020-01-25 10:00:00 25.Jan
10:00
Nordic Combined
Rena
Gundersen
Continental Cup
1 M. Leinan Lund
2 A. Glazunova
3 S. Nadymova
2020-01-25 10:00:00 25.Jan
10:00
Cross-country
Oberstdorf
Duathlon 7.5+7.5 km
World Cup
1 T. Johaug
2 I. Østberg
3 T. Stadlober
2020-01-25 09:00:00 25.Jan
09:00
Nordic Combined
Oberstdorf
Team HS140/4x5Km
World Cup
1 Norway
2 Germany
3 Japan
2020-01-25 03:00:00 25.Jan
03:00
Ski Jumping
Sapporo
HS137
Continental Cup
1 C. Leitner
2 K. Muranka
3 T. Takeuchi
2020-01-24 16:45:00 24.Jan
16:45
Cross-country
Craftsbury, VT
Sprint C
US Super Tour
2020-01-24 16:00:00 24.Jan
16:00
Cross-country
Craftsbury, VT
Sprint C
US Super Tour
2020-01-24 14:15:00 24.Jan
14:15
Biathlon
Pokljuka
15 km Individual
World Cup
1 D. Herrmann
2 H. Öberg
3 A. Bescond
2020-01-24 13:00:00 24.Jan
13:00
Cross-country
Trysil
Super Sprint
World Sprint Series
2020-01-24 13:00:00 24.Jan
13:00
Cross-country
Trysil
Super Sprint
World Sprint Series
2020-01-24 11:30:00 24.Jan
11:30
Alpine
Kitzbühel
Super G
World Cup
1 K. Jansrud
2 A. Kilde
2 M. Mayer
2020-01-24 09:45:00 24.Jan
09:45
Alpine
Bansko
Downhill
World Cup
1 M. Shiffrin
2 F. Brignone
3 J. Haehlen
2020-01-23 14:15:00 23.Jan
14:15
Biathlon
Pokljuka
20 km Individual
World Cup
1 J. Bø
2 M. Fourcade
3 F. Claude
2020-01-21 13:00:00 21.Jan
13:00
Cross-country
Le Brassus
10 km C
Olympic Games: Youth
I. Tregubov
E. Keck
W. Koch
2020-01-21 11:00:00 21.Jan
11:00
Cross-country
Le Brassus
5 km C
Olympic Games: Youth
M. Rosenberg
S. Wigger
K. Kramer
2020-01-21 00:00:00 21.Jan Cross-country
Zlatibor
Sprint F
Balkan Cup
1 V. Malec
2 V. Prokhorova
3 A. Ilic
2020-01-21 00:00:00 21.Jan Cross-country
Zlatibor
Sprint F
Balkan Cup
1 A. Alev
2 Y. Firat
3 H. Dursun
2020-01-20 00:00:00 20.Jan Cross-country
Alpensia Resort
5 km F
Far East Cup / Coupe Far East
1 C. Lee
2 D. Han
3 E. Lee
2020-01-20 00:00:00 20.Jan Cross-country
Alpensia Resort
10 km F
Far East Cup / Coupe Far East
1 E. Kim
2 M. Kim
3 J. Jeong
2020-01-20 00:00:00 20.Jan Cross-country
Zlatibor
5 km C
Balkan Cup
1 V. Malec
2 A. Duman
3 A. Ilic
2020-01-20 00:00:00 20.Jan Cross-country
Zlatibor
10 km C
Balkan Cup
1 A. Alev
2 H. Dursun
3 K. Rabakukk
2020-01-19 15:15:00 19.Jan
15:15
Ski Jumping
Titisee-Neustadt
HS142
World Cup
1 D. Kubacki
2 R. Kobayashi
3 T. Zajc
2020-01-19 14:30:00 19.Jan
14:30
Biathlon
Ruhpolding
12.5 km Pursuit
World Cup
1 M. Fourcade
2 Q. Fillon Maillet
3 V. Christiansen
2020-01-19 14:00:00 19.Jan
14:00
Ski Jumping
Prémanon
HS90
Olympic Games: Youth
M. Wörgötter
M. Hafnar
D. Haagen
2020-01-19 13:00:00 19.Jan
13:00
Cross-country
Nové Město
15 km C Pursuit
World Cup
1 A. Bolshunov
2 J. Klæbo
3 S. Krüger
2020-01-19 12:30:00 19.Jan
12:30
Cross-country
Le Brassus
Sprint F
Olympic Games: Youth
E. Anger
N. Holmboe
A. Holmboe
2020-01-19 12:15:00 19.Jan
12:15
Biathlon
Ruhpolding
10 km Pursuit
World Cup
1 T. Eckhoff
2 P. Fialkova
3 H. Öberg
2020-01-19 11:45:00 19.Jan
11:45
Alpine
Sestriere
Parallel Giant Slalom
World Cup
1 C. Direz
2 E. Moerzinger
3 M. Bassino
2020-01-19 11:30:00 19.Jan
11:30
Cross-country
Le Brassus
Sprint F
Olympic Games: Youth
S. Wigger
A. Heggen
M. Rosenberg
2020-01-19 11:20:00 19.Jan
11:20
Cross-country
Pragelato
10 km F
Alpen Cup
1 J. Tiberghien
2 C. Arnault
3 C. Pralong
2020-01-19 11:15:00 19.Jan
11:15
Cross-country
Lygna
15 km C
National Event
1 M. Nyenget
2 M. Gunnulfsen
3 H. Amundsen
2020-01-19 11:10:00 19.Jan
11:10
Cross-country
Nové Město
10 km C Pursuit
World Cup
1 T. Johaug
2 N. Nepryaeva
3 I. Østberg
2020-01-19 11:00:00 19.Jan
11:00
Skicross
Villars-sur-Ollon
Skicross
Olympic Games: Youth
M. Krista
D. Cholenska
V. Baliukina
2020-01-19 11:00:00 19.Jan
11:00
Skicross
Villars-sur-Ollon
Skicross
Olympic Games: Youth
E. Wahlberg
A. Bazhin
A. Gorbachev
2020-01-19 10:30:00 19.Jan
10:30
Ski Jumping
Prémanon
HS90
Olympic Games: Youth
A. Shpyneva
J. Pagnier
S. Ptackova
2020-01-19 10:15:00 19.Jan
10:15
Alpine
Wengen
Slalom
World Cup
1 C. Noel
2 H. Kristoffersen
3 A. Khoroshilov
2020-01-19 10:05:00 19.Jan
10:05
Cross-country
Pragelato
5 km F
Alpen Cup
1 K. Stewart-Jones
2 E. Brocard
3 D. Beatty
2020-01-19 10:00:00 19.Jan
10:00
Ski Jumping
Klingenthal
HS140
Continental Cup
1 R. Pedersen
2 C. Aigner
3 S. Huber
2020-01-19 10:00:00 19.Jan
10:00
Cross-country
Lygna
10 km C
National Event
1 K. Harsem
2 M. Skaanes
3 S. Slind
2020-01-19 08:45:00 19.Jan
08:45
Nordic Combined
Klingenthal
Gundersen
Continental Cup
1 H. Riiber
2 S. Tiller
3 S. Søtvik
2020-01-19 08:00:00 19.Jan
08:00
Ski Jumping
Zao
HS102
World Cup
1 E. Pinkelnig
2 C. Hölzl
3 M. Lundby
2020-01-19 00:00:00 19.Jan Cross-country
Minsk - Raubichi
Sprint C
Eastern Europe Cup
Cancelled
2020-01-19 00:00:00 19.Jan Cross-country
Minsk - Raubichi
Sprint C
Eastern Europe Cup
Cancelled
2020-01-19 00:00:00 19.Jan Cross-country
Alpensia Resort
5 km C
Far East Cup / Coupe Far East
1 C. Lee
2 E. Lee
3 D. Han
2020-01-19 00:00:00 19.Jan Cross-country
Alpensia Resort
10 km C
Far East Cup / Coupe Far East
1 G. Lee
2 M. Kim
3 J. Jeong
2020-01-18 20:00:00 18.Jan
20:00
Skicross
Nakiska
Skicross
World Cup
1 S. Näslund
2 B. Phelan
3 F. Smith
2020-01-18 20:00:00 18.Jan
20:00
Skicross
Nakiska
Skicross
World Cup
1 R. Howden
2 K. Drury
3 D. Bohnacker
2020-01-18 17:00:00 18.Jan
17:00
Ski Jumping
Klingenthal
HS140
Continental Cup
1 S. Huber
2 Z. Jelar
3 R. Pedersen
2020-01-18 16:00:00 18.Jan
16:00
Ski Jumping
Titisee-Neustadt
HS142
World Cup
1 D. Kubacki
2 S. Kraft
3 R. Kobayashi
2020-01-18 14:15:00 18.Jan
14:15
Biathlon
Ruhpolding
4x7.5 km Relay
World Cup
1 France
2 Norway
3 Austria
2020-01-18 13:00:00 18.Jan
13:00
Cross-country
Lygna
15 km F
National Event
1 O. Bruvoll
2 M. Haga
3 S. Sveen
2020-01-18 12:30:00 18.Jan
12:30
Biathlon
Brezno-Osrblie
10 km Pursuit
IBU Cup
1 E. Högberg
2 A. Porshneva
3 F. Hildebrand
2020-01-18 12:30:00 18.Jan
12:30
Alpine
Wengen
Downhill
World Cup
1 B. Feuz
2 D. Paris
3 T. Dressen
2020-01-18 11:50:00 18.Jan
11:50
Cross-country
Le Brassus
Cross-Country Cross
Olympic Games: Youth
N. Holmboe
E. Anger
A. Åström
2020-01-18 11:30:00 18.Jan
11:30
Nordic Combined
Prémanon
Gundersen
Olympic Games: Youth
S. Rettenegger
P. Reponen
S. Østvold
2020-01-18 11:15:00 18.Jan
11:15
Cross-country
Nové Město
15 km F
World Cup
1 A. Bolshunov
2 I. Niskanen
3 S. Røthe
2020-01-18 11:00:00 18.Jan
11:00
Alpine
Sestriere
Giant Slalom
World Cup
1 F. Brignone
1 P. Vlhova
3 M. Shiffrin
2020-01-18 11:00:00 18.Jan
11:00
Cross-country
Le Brassus
Cross-Country Cross
Olympic Games: Youth
S. Wigger
M. Rosenberg
T. Ericsson
2020-01-18 11:00:00 18.Jan
11:00
Cross-country
Lygna
10 km F
National Event
1 K. Harsem
2 M. Wangensteen
3 L. Weng
2020-01-18 10:30:00 18.Jan
10:30
Nordic Combined
Prémanon
Gundersen
Olympic Games: Youth
L. Hirner
A. Miyazaki
J. Nowak
2020-01-18 10:30:00 18.Jan
10:30
Biathlon
Brezno-Osrblie
12.5 km Pursuit
IBU Cup
1 E. Strømsheim
2 R. Tkalenko
3 K. Streltsov
2020-01-18 10:30:00 18.Jan
10:30
Cross-country
Pragelato
30 km C Mass Start
Alpen Cup
1 P. Ventura
2 S. Dapra
3 G. Panisi
2020-01-18 09:45:00 18.Jan
09:45
Cross-country
Nové Město
10 km F
World Cup
1 T. Johaug
2 N. Nepryaeva
3 H. Weng
2020-01-18 09:30:00 18.Jan
09:30
Nordic Combined
Klingenthal
Gundersen
Continental Cup
1 H. Riiber
2 L. Skårset
3 M. Einkemmer
2020-01-18 09:30:00 18.Jan
09:30
Cross-country
Pragelato
15 km C Mass Start
Alpen Cup
1 D. Beatty
2 K. Stewart-Jones
3 S. Pellegrini
2020-01-18 09:30:00 18.Jan
09:30
Cross-country
La Diagonela
65 km C Mass Start
Long-distance
1 C. Jespersen
2 T. Gjerdalen
3 A. Shemiakin
2020-01-18 09:15:00 18.Jan
09:15
Cross-country
La Diagonela
65 km C Mass Start
Long-distance
1 A. Slind
2 K. Gjeitnes
3 K. Smutna
2020-01-18 09:00:00 18.Jan
09:00
Ski Jumping
Zao
Team HS102
World Cup
1 Austria
2 Japan
3 Norway
2020-01-17 14:30:00 17.Jan
14:30
Biathlon
Ruhpolding
4x6 km Relay
World Cup
1 Norway
2 France
3 Switzerland
2020-01-17 14:00:00 17.Jan
14:00
Biathlon
Brezno-Osrblie
7.5 km Sprint
IBU Cup
1 K. Erdal
2 V. Slivko
3 E. Glazyrina
2020-01-17 11:20:00 17.Jan
11:20
Cross-country
Lygna
Sprint C
National Event
1 F. Riseth
2 P. Aune
3 A. Rysstad
2020-01-17 11:00:00 17.Jan
11:00
Biathlon
Brezno-Osrblie
10 km Sprint
IBU Cup
1 S. Suchilov
2 S. Bakken
3 E. Strømsheim
2020-01-17 11:00:00 17.Jan
11:00
Cross-country
Lygna
Sprint C
National Event
1 A. Svendsen
2 K. Skistad
3 M. Myhrvold
2020-01-17 10:30:00 17.Jan
10:30
Alpine
Wengen
S.Combined
World Cup
1 M. Mayer
2 A. Pinturault
3 V. Muffat-Jeandet
2020-01-17 09:00:00 17.Jan
09:00
Ski Jumping
Zao
HS102
World Cup
1 E. Pinkelnig
2 S. Takanashi
3 C. Hölzl
2020-01-17 00:00:00 17.Jan Nordic Combined
Klingenthal
Mass Start
Continental Cup
Cancelled
2020-01-17 00:00:00 17.Jan Cross-country
Minsk - Raubichi
5 km C
Eastern Europe Cup
Cancelled
2020-01-17 00:00:00 17.Jan Cross-country
Minsk - Raubichi
10 km C
Eastern Europe Cup
Cancelled
2020-01-16 14:30:00 16.Jan
14:30
Biathlon
Ruhpolding
10 km Sprint
World Cup
1 M. Fourcade
2 Q. Fillon Maillet
3 B. Doll
2020-01-16 00:00:00 16.Jan Cross-country
Minsk - Raubichi
Sprint F
Eastern Europe Cup
Cancelled
2020-01-16 00:00:00 16.Jan Cross-country
Minsk - Raubichi
Sprint F
Eastern Europe Cup
Cancelled
2020-01-15 14:30:00 15.Jan
14:30
Biathlon
Ruhpolding
7.5 km Sprint
World Cup
1 T. Eckhoff
2 H. Öberg
3 D. Wierer
2020-01-15 13:30:00 15.Jan
13:30
Biathlon
Brezno-Osrblie
Mixed Relay
IBU Cup
1 Russia
2 Germany
3 Norway
2020-01-15 11:00:00 15.Jan
11:00
Biathlon
Brezno-Osrblie
Single Mixed Relay
IBU Cup
1 Norway
2 France
3 Ukraine
2020-01-15 10:30:00 15.Jan
10:30
Biathlon
Prémanon
Mixed Relay
Olympic Games: Youth
Italy
Russia
France

Tour de Ski Resources

Tour de Ski Complete startlist History Hall of Fame
Tour de Ski Complete startlist History Hall of Fame

4 Hill Tournament Resources

4 Hill Tourn. Ranking Hall of Fame I Hall of Fame II

Our fantasy game

Choose your athletes and compete against other users throughout the season. See fantasy pages here.

Personalized results

As a logged in user, you will be able to follow athletes and get them marked on all results, startlists and rankings.

Birthday today (Jan 29th)

Jan Matura
Czech Republic 40 y
Martin Schmitt
Germany 42 y