Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Calendar
Main
Complete
World Cup
Championship
Continental Cup
Summer GP
2020/2021
---
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006
2004/2005
2003/2004
2002/2003
2001/2002
2000/2001
1999/2000
1998/1999
1997/1998
1996/1997
1995/1996
1994/1995
1993/1994
1992/1993
1991/1992
1990/1991
1989/1990
1988/1989
1987/1988
1986/1987
1985/1986
1984/1985
1983/1984
1982/1983
1981/1982
1980/1981
1979/1980
1978/1979
1977/1978
1976/1977
1975/1976
1974/1975
1973/1974
1972/1973
1971/1972
1970/1971
1969/1970
1968/1969
1967/1968
1966/1967
1965/1966
1964/1965
1963/1964
1962/1963
1961/1962
1960/1961
1959/1960
1958/1959
1957/1958
1956/1957
1955/1956
1954/1955
1953/1954
1952/1953
1951/1952
1949/1950
1947/1948
1938/1939
1937/1938
1936/1937
1935/1936
1934/1935
1933/1934
1932/1933
1931/1932
1930/1931
1929/1930
1928/1929
1927/1928
1926/1927
1925/1926
1924/1925
1923/1924
Men
Women
Date
Host
Discipline
Winner
21.11
Wisla
HS134
Team
Austria
Germany
Poland
22.11
Wisla
HS134
M. Eisenbichler
K. Geiger
D. Huber
28.11
Ruka - Kuusamo
HS142
M. Eisenbichler
P. Zyla
D. Kubacki
29.11
Ruka - Kuusamo
HS142
H. Granerud
M. Eisenbichler
D. Kubacki
05.12
Nizhny Tagil
HS134
H. Granerud
D. Huber
R. Johansson
06.12
Nizhny Tagil
HS134
H. Granerud
R. Johansson
M. Lindvik
12.12
SFWC
Planica
HS240
K. Geiger
H. Granerud
M. Eisenbichler
13.12
SFWC
Planica
HS240
Team
Norway
Germany
Poland
19.12
Engelberg
HS140
H. Granerud
K. Stoch
A. Lanisek
20.12
Engelberg
HS140
H. Granerud
M. Eisenbichler
P. Zyla
29.12
4HT
Oberstdorf
HS137
K. Geiger
K. Stoch
M. Lindvik
01.01
4HT
Garmisch
HS142
D. Kubacki
H. Granerud
P. Zyla
03.01
4HT
Innsbruck
HS130
K. Stoch
A. Lanisek
D. Kubacki
06.01
4HT
Bischofshofen
HS142
K. Stoch
M. Lindvik
K. Geiger
09.01
Titisee-Neustadt
HS142
K. Stoch
H. Granerud
P. Zyla
10.01
Titisee-Neustadt
HS142
H. Granerud
D. Tande
S. Kraft
16.01
Zakopane
HS140
Team
Austria
Poland
Norway
17.01
Zakopane
HS140
M. Lindvik
A. Lanisek
R. Johansson
23.01
Lahti
HS130
Team
Norway
Poland
Germany
24.01
Lahti
HS130
R. Johansson
M. Eisenbichler
K. Geiger
30.01
Willingen
HS147
H. Granerud
D. Tande
K. Stoch
31.01
Willingen
HS147
H. Granerud
P. Zyla
M. Eisenbichler
06.02
Klingenthal
HS140
H. Granerud
K. Stoch
B. Pavlovcic
07.02
Klingenthal
HS140
H. Granerud
B. Pavlovcic
M. Eisenbichler
13.02
Zakopane
HS140
R. Kobayashi
A. Stekala
M. Lindvik
14.02
Zakopane
HS140
H. Granerud
A. Lanisek
R. Johansson
19.02
Rasnov
HS97
R. Kobayashi
K. Stoch
K. Geiger
27.02
WSC
Oberstdorf
HS106
P. Zyla
K. Geiger
A. Lanisek
05.03
WSC
Oberstdorf
HS137
S. Kraft
R. Johansson
K. Geiger
06.03
WSC
Oberstdorf
HS137
Team
Germany
Austria
Poland
13.03
Holmenkollen
HS134
Team
14.03
Holmenkollen
HS134
16.03
Lillehammer
HS140
18.03
Trondheim
HS138
20.03
Vikersund
HS240
Team
21.03
Vikersund
HS240
25.03
Planica
HS240
R. Kobayashi
M. Eisenbichler
K. Geiger
26.03
Planica
HS240
K. Geiger
R. Kobayashi
B. Pavlovcic
28.03
Planica
HS240
Team
Germany
Japan
Austria
28.03
Planica
HS240
K. Geiger
R. Kobayashi
M. Eisenbichler