Login

Erzurum

Result Startlist

# S.nr Name Born Nation Time 1st Run 2nd Run Skis
1 11 Alex Vinatzer 1999 Italy 1:40.77 52.0448.73 -
2 15 Leon Nikic 1999 Croatia 1:44.19 54.0350.16 -
3 3 Augustin Bianchini 2000 France 1:44.81 54.0950.72 -
4 13 Turo Torvinen 2000 Finland 1:45.03 54.5450.49 -
5 18 Nikita Guryanov 1999 Russia 1:45.05 54.5950.46 -
6 2 Tadej Pascincki 1999 Slovenia 1:45.27 54.6450.63 -
7 19 Clement Guillot 1999 France 1:46.17 56.2049.97 -
8 12 Nejc Naralocnik 1999 Slovenia 1:46.27 55.1251.15 -
9 14 Elian Lehto 2000 Finland 1:46.67 55.3351.34 -
10 10 Eldar Salihovic 1999 Montenegro 1:46.91 55.4251.49 -
11 20 Zak Zirovnik 1999 Slovenia 1:47.04 56.0550.99 -
12 21 Leonid Tryasov 2000 Russia 1:47.77 51.0456.73 -
13 9 Vladislav Osipov 1999 Russia 1:48.11 56.0652.05 -
14 1 Markus Huurinainen 1999 Finland 1:49.10 57.0852.02 -
15 26 Adam Provaznik 2000 Czech Republic 1:50.23 57.9152.32 -
16 22 Ondrej Surkos 2000 Czech Republic 1:51.82 59.0652.76 -
17 33 Ryan Brown 1999 Great Britain 1:51.96 57.7454.22 -
18 50 Lasha Kurtanidze 2000 Georgia 1:52.35 58.5353.82 -
19 46 David Leek 2000 Netherlands 1:52.52 59.3153.21 -
20 43 Berkin Usta 2000 Turkey 1:52.58 58.5254.06 -
21 29 Mateja Minic 2000 Serbia 1:54.72 59.6455.08 -
22 37 Georg Fannar Thordarson 1999 Iceland 1:55.36 1:00.5254.84 -
23 53 Giorgi Kurtanidze 1999 Georgia 1:56.53 1:00.4556.08 -
24 41 Dzmitry Starazhenka 2000 Belarus 1:57.18 1:01.2955.89 -
25 32 Matthieu Osch 1999 Luxembourg 1:59.66 1:07.0852.58 -
26 54 Georgios Karatzias 2000 Greece 2:01.83 1:04.5457.29 -
27 57 Harutyun Harutyunyan 2000 Armenia 2:03.99 1:03.941:00.05 -
28 52 Aybaran Ocak 2000 Turkey 2:05.13 1:06.0759.06 -
29 58 Arbi Pupovci 2000 Kosovo 2:17.07 1:10.071:07.00 -
30 61 Vernor Gjurkaj 2000 Kosovo 2:48.93 1:33.501:15.43 -
DNF(2) 49 Filippos Kozaris 1999 Greece 1:05.18- -
DNF(2) 44 Roman Kovalevskyy 1999 Ukraine 1:03.41- -
DNF(2) 40 Christian Skov Jensen 2000 Denmark 57.05- -
DNF(2) 38 Can Bostan 1999 Turkey 1:04.61- -
DNF(2) 27 Alexandru Stefan Stefanescu 1999 Romania 58.07- -
DNF(2) 24 Kristiyan Lyapev 2000 Bulgaria 57.39- -
DNF(2) 23 Denis Mazgut 1999 Slovakia 56.62- -
DNF(2) 17 Jakob Fonda 1999 Slovenia 55.76- -
DNF(2) 16 Louis Tuaire 1999 France 54.52- -
DNF(2) 6 Emil Keranen 1999 Finland 56.57- -
DSQ 7 Giovanni Zazzaro 1999 Italy -- -
DNS 60 Lavderim Hajredini 2000 Albania -- -
DNS 59 Mathieu Kaco 2000 Albania -- -
DNS 47 Mihnea Ioan Olteanu 1999 Romania -- -
DNS 51 Andreas Epiphanieou 1999 Cyprus 1:04.13- -
DNF 55 Dino Terzic 2000 Bosnia&Herzegovina -- -
DNF 48 Kaan Samgul 2000 Turkey -- -
DNF 45 Matin Kamenica 1999 Bosnia&Herzegovina -- -
DNF 42 Jokull Thorri Helgason 1999 Iceland -- -
DNF 39 Rik Schippers 2000 Netherlands -- -
DNF 36 Oskar Novak 2000 Czech Republic -- -
DNF 35 Roy Moehring 1999 Netherlands -- -
DNF 34 Konstantin Kablukov 1999 Russia -- -
DNF 31 Angus Wills 1999 Great Britain -- -
DNF 30 Raphael Zuurbier 1999 Netherlands -- -
DNF 28 Eduard Fiala 1999 Czech Republic -- -
DNF 25 Diego Viladoms 1999 Spain -- -
DNF 8 Miroslav Jaroscak 1999 Slovakia -- -
DNF 5 Jeremy Chauvet 1999 France -- -
DNF 4 Tormis Laine 2000 Estonia -- -
DNF 56 Thor Oksholm 1999 Denmark -- -

Info

What European Youth Olympic Festival
Discipline Slalom
Hill Erzurum
Nation Turkey
Date Thursday 16.Feb, 2017
Calendar 2016/2017