Sign in Sign up

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 4 Jörn Wollschläger 1978 Germany 36:26.9 36:26.9 0+1+1+0 2
2 3 Gaël Poiree 1978 France + 19.8 36:46.7 1+0+1+0 2
3 1 Marco Morgenstern 1972 Germany + 34.4 37:01.3 2+0+1+0 3
4 11 Alexandre Aubert 1979 France + 48.0 37:14.9 2+0+2+0 4
5 13 Simon Fourcade 1984 France + 51.5 37:18.4 0+0+0+1 1
6 5 Yann Debayle 1981 France + 01:13.1 37:40.0 0+1+2+1 4
7 16 Carsten Pump 1976 Germany + 01:21.8 37:48.7 1+1+1+2 5
8 2 Paolo Longo 1977 Italy + 01:33.0 37:59.9 2+1+2+0 5
9 8 Curdin Eichholzer 1980 Switzerland + 01:47.1 38:14.0 0+1+1+1 3
10 23 Lionel Grebot 1978 France + 01:47.5 38:14.4 0+1+0+1 2
11 36 Hans Peter Foidl 1978 Austria + 02:24.6 38:51.5 0+1+1+1 3
12 20 Dmitri Yaroshenko 1976 Russia + 02:32.5 38:59.4 1+1+1+1 4
13 10 Stefan Zingerle 1981 Italy + 02:36.2 39:03.1 0+2+2+1 5
14 21 Alexei Soloviev 1981 Russia + 02:45.4 39:12.3 2+1+0+1 4
15 25 Christian Hofer 1979 Italy + 02:49.2 39:16.1 1+0+1+0 2
16 19 Klaus Höllrigl 1980 Italy + 02:51.3 39:18.2 1+2+2+2 7
17 14 Devis Da Canal 1976 Italy + 02:51.5 39:18.4 2+3+1+1 7
18 15 Vitalii Pertzev 1982 Belarus + 03:28.0 39:54.9 2+2+2+- 6
19 24 Simon Hallenbarter 1979 Switzerland + 03:34.7 40:01.6 3+2+0+1 6
20 9 Sergio Bonaldi 1978 Italy + 03:41.6 40:08.5 2+2+1+3 8
21 6 Sven Kretzschmar 1979 Germany + 03:46.4 40:13.3 2+2+3+2 9
22 22 Lois Habert 1983 France + 03:56.1 40:23.0 0+1+3+2 6
23 27 Hans Stöckl 1981 Germany + 03:56.1 40:23.0 1+2+0+0 3
24 7 Julien Ughetto 1981 France + 04:21.8 40:48.7 1+4+2+1 8
25 35 Daniel Niederberger 1973 Switzerland + 04:32.2 40:59.1 2+0+0+2 4
26 31 Roland Zwahlen 1977 Switzerland + 04:38.5 41:05.4 1+0+2+1 4
27 28 Jesko Fischer 1975 Germany + 04:58.0 41:24.9 3+1+0+1 5
28 17 Evgeni Stepanov 1980 Belarus + 05:05.1 41:32.0 3+1+3+2 9
29 26 Alexander Nuss 1982 Austria + 05:16.5 41:43.4 2+1+0+4 7
30 39 Damien Marcel 1983 France + 06:43.9 43:10.8 1+0+3+0 4
31 29 Takeshi Mizobuchi 1980 Japan + 07:15.3 43:42.2 3+1+2+3 9
32 40 Martin Tremml 1982 Germany + 07:22.9 43:49.8 0+3+1+1 5
33 37 Jürg Kunz 1982 Switzerland + 07:37.0 44:03.9 2+1+3+1 7
34 34 Ales Lejsek 1982 Czech Republic + 08:34.3 45:01.2 2+4+1+2 9
35 43 Daniel Huber 1978 Austria + 11:06.5 47:33.4 2+0+3+4 9
36 41 Carl Carrier 1972 Great Britain + 11:38.0 48:04.9 0+1+2+1 4
37 42 Benjamin Kamilewicz 1976 USA + 12:08.5 48:35.4 1+0+2+2 5
38 47 Lance Hodgkins 1977 Great Britain + 15:12.6 51:39.5 2+2+2+4 10
DNS 12 Jaroslav Soukup 1982 Czech Republic 0
DNS 30 Simon Eder 1983 Austria 0
DNS 32 Mario Denoth 1980 Switzerland 0
DNS 33 Friedrich Pinter 1978 Austria 0
DNS 38 Imre Tagscherer 1972 Hungary 0
DNS 44 Bojan Samardzija 1985 Bosnia&Herzegovina 0
DNS 45 Bojan Minic 1979 Bosnia&Herzegovina 0
DNS 46 Csaba Cseke 1974 Hungary 0
DNS 48 Simon Heard 1979 Great Britain 0
DNF 18 Matthias Simmen 1972 Switzerland 1+2+-+- 3

Info

What IBU Cup
Discipline 12.5 km Pursuit
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Sunday 7.Mar 2004
Calendar 2003/2004