Log in Sign up

Val Ridanna

Result Startlist

No # Name Born Nation Time4 Shooting Misses
1 17 Alexei Soloviev 1981 Russia 23:57.1 23:57 1+0 1
2 38 Andreas Birnbacher 1981 Germany 24:04.1 + 06 0+1 1
3 2 Alexander Os 1980 Norway 24:07.5 + 10 0+1 1
4 5 Carsten Pump 1976 Germany 24:15.1 + 17 1+1 2
5 83 Dag Bjørndalen 1970 Norway 24:19.4 + 22 0+0 0
6 98 Vladimir Grigorev 1978 Russia 24:24.1 + 26 1+1 2
7 30 Carsten Heymann 1972 Germany 24:26.1 + 28 1+1 2
8 68 Michael Rösch 1983 Germany 24:28.0 + 30 0+1 1
9 110 Ivan Tcherezov 1980 Russia 24:33.4 + 36 1+1 2
10 71 Daniel Graf 1981 Germany 24:38.4 + 41 0+2 2
11 26 Marco Morgenstern 1972 Germany 24:39.5 + 42 0+0 0
12 60 Magne Thorleiv Rønning 1982 Norway 24:43.3 + 46 1+0 1
13 1 Andrei Prokunin 1978 Russia 24:43.6 + 46 0+3 3
14 28 Hans Peter Foidl 1978 Austria 24:48.5 + 51 0+1 1
15 48 Dmitri Yaroshenko 1976 Russia 24:50.0 + 52 2+0 2
16 14 Hans Prösch 1978 Norway 24:51.4 + 54 0+1 1
17 104 Sergey Sadovnikov 1982 Belarus 24:52.6 + 55 1+0 1
18 109 Sergey Bashkirov 1977 Russia 24:53.0 + 55 3+1 4
19 75 Michal Piecha 1979 Poland 24:57.0 + 59 0+0 0
20 33 Maxim Tchoudov 1982 Russia 24:59.5 + 01:02 3+0 3
21 79 Alexei Kobelev 1971 Russia 25:02.8 + 01:05 1+1 2
22 93 Sven Kretzschmar 1979 Germany 25:03.2 + 01:06 1+0 1
23 50 Simon Eder 1983 Austria 25:09.1 + 01:11 0+2 2
24 76 Hans Achorner 1975 Austria 25:24.2 + 01:27 0+3 3
25 6 Roland Zwahlen 1977 Switzerland 25:24.6 + 01:27 0+2 2
25 81 Alexey Churine 1980 Russia 25:24.6 + 01:27 0+1 1
27 51 Christian Hofer 1979 Italy 25:25.6 + 01:28 0+2 2
28 37 Yuri Bradanini 1980 Italy 25:27.9 + 01:30 0+1 1
29 112 Vladimir Beresnev 1977 Russia 25:30.8 + 01:33 3+0 3
30 22 Jeremy Teela 1976 USA 25:31.1 + 01:33 1+3 4
30 40 Hans Martin Gjedrem 1980 Norway 25:31.1 + 01:33 1+2 3
32 35 Michail Kletcherov 1982 Bulgaria 25:33.2 + 01:36 1+0 1
33 20 Christian de Lorenzi 1981 Italy 25:36.8 + 01:39 1+1 2
34 77 Ivan Romanin 1978 Italy 25:37.2 + 01:40 1+1 2
35 99 Hans Stöckl 1981 Germany 25:38.2 + 01:41 3+1 4
36 29 Klaus Höllrigl 1980 Italy 25:43.5 + 01:46 3+1 4
37 108 Pavel Makarov 1980 Russia 25:44.2 + 01:47 1+0 1
38 89 Gaël Poiree 1978 France 25:47.1 + 01:49 0+1 1
39 97 Syver Berg-Domaas 1979 Norway 25:53.1 + 01:55 1+2 3
40 27 Jaroslav Soukup 1982 Czech Republic 25:57.5 + 02:00 1+1 2
41 59 Daniel Niederberger 1973 Switzerland 25:57.9 + 02:00 1+1 2
42 15 Mario Denoth 1980 Switzerland 26:02.3 + 02:05 2+2 4
43 70 Yuriy Tevikov 1982 Ukraine 26:03.9 + 02:06 0+2 2
44 106 Sunao Noto 1977 Japan 26:05.3 + 02:08 0+3 3
45 92 Igor Zelenkov 1978 Kazakhstan 26:06.5 + 02:09 1+1 2
46 57 Vitalii Pertzev 1982 Belarus 26:10.2 + 02:13 1+1 2
47 46 Jiri Faltus 1981 Czech Republic 26:11.7 + 02:14 1+1 2
48 3 Alexandre Aubert 1979 France 26:12.2 + 02:15 3+3 6
49 24 Patrick Oberegger 1978 Italy 26:13.0 + 02:15 3+1 4
49 52 Vitaly Chernychev 1981 Belarus 26:13.0 + 02:15 0+2 2
51 9 Jacob Beste 1979 USA 26:14.6 + 02:17 1+0 1
52 32 Erden Abdrakhmanov 1976 Kazakhstan 26:15.8 + 02:18 0+2 2
53 61 Sebastian Zeno 1982 France 26:20.2 + 02:23 1+2 3
54 80 Fabian Mund 1980 Germany 26:20.4 + 02:23 1+1 2
55 34 Klemen Lauseger 1982 Slovenia 26:22.1 + 02:24 2+3 5
56 94 Stefan Zingerle 1981 Italy 26:23.7 + 02:26 3+1 4
57 67 Serguei Rousinov 1971 Russia 26:25.9 + 02:28 2+4 6
58 78 Tatsumi Kasahara 1977 Japan 26:28.2 + 02:31 2+2 4
59 64 Patrick Favre 1972 Italy 26:28.9 + 02:31 3+2 5
60 69 Robin Clegg 1977 Canada 26:33.5 + 02:36 1+4 5
61 82 Jesko Fischer 1975 Germany 26:44.7 + 02:47 2+4 6
62 56 Alexander Zarovnii 1975 Bulgaria 26:45.7 + 02:48 2+3 5
63 90 Jürg Kunz 1982 Switzerland 26:51.5 + 02:54 1+2 3
64 13 Evgeni Stepanov 1980 Belarus 27:00.0 + 03:02 3+2 5
65 111 Markus Neumaier 1982 Germany 27:04.8 + 03:07 3+0 3
66 16 Dmytro Borodenko 1979 Moldova 27:05.6 + 03:08 0+1 1
67 102 Nicola Pozzi 1981 Italy 27:06.2 + 03:09 1+3 4
68 4 Vladimir Zatula 1979 Kazakhstan 27:06.3 + 03:09 0+3 3
69 31 Shinya Saito 1980 Japan 27:07.3 + 03:10 2+3 5
70 11 Kurt Sumner 1973 Great Britain 27:13.0 + 03:15 1+2 3
71 85 Jan Doubek 1979 Czech Republic 27:13.5 + 03:16 0+2 2
72 49 Vadim Gusev 1981 Lithuania 27:13.8 + 03:16 1+3 4
73 74 Sergey Dashkevich 1982 Belarus 27:18.7 + 03:21 0+2 2
74 66 Dmitry Pozdnjakov 1972 Kazakhstan 27:25.6 + 03:28 3+1 4
75 107 Martin Burger 1978 Italy 27:26.4 + 03:29 1+4 5
76 87 Carl Carrier 1972 Great Britain 27:26.9 + 03:29 0+1 1
77 44 Zoltan Tagscherer 1976 Hungary 27:29.5 + 03:32 2+2 4
78 105 Stephane Gay 1978 Switzerland 27:30.6 + 03:33 2+2 4
79 96 Vitaliy Rudenchyk 1982 Bulgaria 27:32.4 + 03:35 2+3 5
80 54 Alexei Karevski 1977 Kazakhstan 27:45.1 + 03:47 1+2 3
81 103 Alexander Nuss 1982 Austria 27:45.6 + 03:48 0+2 2
82 72 Andrei Khramushin 1978 Kazakhstan 27:46.0 + 03:48 2+3 5
83 21 Stavros Christoforidis 1974 Greece 28:10.9 + 04:13 1+2 3
84 47 Gregor Brvar 1983 Slovenia 28:39.7 + 04:42 2+3 5
85 36 Marco Antonio Zuniga Fernandez 1978 Chile 28:56.1 + 04:58 0+2 2
86 86 Andreas Sarantis 1983 Greece 28:58.5 + 05:01 0+2 2
87 101 Luis Alberto Hernando 1977 Spain 28:58.7 + 05:01 1+3 4
88 63 Jose Ramon Navarro Perez 1971 Spain 29:01.1 + 05:03 2+2 4
89 10 Matyas Hollo 1977 Hungary 29:02.5 + 05:05 1+2 3
90 62 Grigorios Moschovakos 1978 Greece 29:04.1 + 05:06 2+2 4
91 23 Janis Pleiksnis 1982 Latvia 29:12.1 + 05:14 3+2 5
92 65 Sylwester Kulig 1981 Poland 29:18.2 + 05:21 2+1 3
93 12 Lukasz Matysek 1982 Poland 29:19.4 + 05:22 2+2 4
94 53 Tomonori Endo 1977 Japan 29:20.8 + 05:23 3+3 6
95 73 Modesto Alvarez 1975 Spain 29:38.6 + 05:41 3+3 6
96 43 Robert Petrovic 1983 Croatia 29:50.6 + 05:53 0+1 1
97 39 Benjamin Kamilewicz 1976 USA 29:54.8 + 05:57 3+3 6
98 84 Gergo Komjati 1980 Hungary 30:25.0 + 06:27 0+0 0
99 7 Francisco Navarro 1978 Spain 30:51.7 + 06:54 3+2 5
100 41 Bojan Samardzija 1985 Bosnia&Herzegovina 31:39.0 + 07:41 5+2 7
101 55 Teofilo Pino 1979 Chile 31:41.9 + 07:44 3+3 6
102 18 Aleksandar Milenkovic 1967 Serbia 32:24.6 + 08:27 3+3 6
103 8 Bojan Minic 1979 Bosnia&Herzegovina 32:33.8 + 08:36 4+4 8
104 91 Sebastian Beltrame 1983 Argentina 33:36.5 + 09:39 3+4 7
105 19 Pierre Parthoens 1963 Belgium 33:49.8 + 09:52 3+4 7
106 42 Dominique Devos 1972 Belgium 35:02.1 + 11:04 4+4 8
107 45 Jose Damian Barcos 1981 Argentina 38:20.1 + 14:22 4+4 8
DNS 100 Julien Ughetto 1981 France 0
DNS 25 Stjepan Fak 1985 Croatia 0
DNS 58 Intars Spalvins 1980 Latvia 0
DNS 88 Kristaps Libietis 1982 Latvia 0
DNS 95 Jakov Fak 1987 Slovenia 0
What IBU Cup
Discipline 10 km Sprint
Host Val Ridanna
Nation Italy
Date Saturday 13.Dec 2003
Calendar 2003/2004