Sign in Sign up

Garmisch Partenkirchen

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 17 Dmitri Yaroshenko 1976 Russia 55:39.6 55:39.6 0+0+0+0 0
2 14 Magne Thorleiv Rønning 1982 Norway + 01:38.5 57:18.1 0+1+1+0 2
3 18 Christian de Lorenzi 1981 Italy + 02:11.4 57:51.0 1+1+0+0 2
4 16 Michal Slesingr 1983 Czech Republic + 02:21.1 58:00.7 1+1+0+1 3
5 38 Vladimir Grigorev 1978 Russia + 02:43.2 58:22.8 2+0+2+0 4
6 45 Yann Debayle 1981 France + 03:42.0 59:21.6 0+0+1+2 3
7 23 Jörn Wollschläger 1978 Germany + 03:53.4 59:33.0 1+0+0+2 3
8 63 Andrei Makoveev 1982 Russia + 04:01.4 59:41.0 0+3+2+0 5
9 62 John Ola Ulset 1980 Norway + 04:03.1 59:42.7 0+2+0+1 3
10 52 Mikhail Kochkin 1979 Russia + 04:10.4 59:50.0 0+1+0+2 3
11 11 Julien Ughetto 1981 France + 04:24.6 1:00:04.2 0+1+0+2 3
12 58 Fabian Mund 1980 Germany + 04:28.7 1:00:08.3 0+0+1+0 1
13 5 Daniel Niederberger 1973 Switzerland + 05:40.8 1:01:20.4 0+1+0+1 2
14 9 Sergey Dashkevich 1982 Belarus + 05:49.8 1:01:29.4 0+1+0+1 2
15 61 Curdin Eichholzer 1980 Switzerland + 05:53.2 1:01:32.8 0+1+2+0 3
16 15 Andrei Prokunin 1978 Russia + 05:54.7 1:01:34.3 0+4+1+1 6
17 47 Carsten Heymann 1972 Germany + 05:56.1 1:01:35.7 2+1+1+2 6
18 7 Anstein Mykland 1974 Norway + 06:04.8 1:01:44.4 2+0+1+1 4
19 51 Artem Ushakov 1983 Russia + 06:13.7 1:01:53.3 1+2+0+2 5
20 57 Haakon Andersen 1978 Norway + 06:14.0 1:01:53.6 0+2+1+1 4
21 67 Simone Jeantet 1983 Italy + 06:22.4 1:02:02.0 1+1+1+2 5
22 40 Hansjörg Reuter 1983 Germany + 06:43.2 1:02:22.8 2+1+1+1 5
23 37 Ivan Joller 1983 Switzerland + 06:49.2 1:02:28.8 0+1+1+1 3
24 2 Matej Kazar 1983 Slovakia + 06:52.2 1:02:31.8 0+0+2+1 3
25 66 Sven Kretzschmar 1979 Germany + 06:52.4 1:02:32.0 2+0+2+1 5
26 46 Maxim Tchoudov 1982 Russia + 06:53.5 1:02:33.1 4+2+1+0 7
27 55 Klaus Höllrigl 1980 Italy + 06:57.4 1:02:37.0 1+0+1+3 5
28 12 Jacob Beste 1979 USA + 06:59.5 1:02:39.1 0+1+1+1 3
29 13 Carsten Pump 1976 Germany + 07:06.5 1:02:46.1 1+1+2+3 7
30 42 Tor Halvor Bjørnstad 1978 Norway + 07:15.9 1:02:55.5 3+1+1+2 7
31 26 Vitalii Pertzev 1982 Belarus + 07:55.2 1:03:34.8 1+1+1+3 6
32 68 Frederic Jean 1983 France + 08:51.0 1:04:30.6 3+2+0+0 5
33 30 Petr Graclik 1978 Czech Republic + 09:03.3 1:04:42.9 2+2+1+2 7
34 44 Janis Pleiksnis 1982 Latvia + 09:26.1 1:05:05.7 3+1+0+1 5
35 6 Alexander Nuss 1982 Austria + 09:27.4 1:05:07.0 1+1+1+2 5
36 32 Miroslav Matiasko 1982 Slovakia + 09:31.6 1:05:11.2 1+1+2+2 6
37 60 Evgeni Stepanov 1980 Belarus + 09:57.2 1:05:36.8 1+2+2+2 7
38 34 Stefan Zingerle 1981 Italy + 10:13.2 1:05:52.8 0+0+5+1 6
39 36 Jürg Kunz 1982 Switzerland + 10:26.8 1:06:06.4 2+2+1+2 7
40 41 Nodoka Hatakeyama 1981 Japan + 10:45.7 1:06:25.3 0+0+4+4 8
41 21 Andreas Zihlmann 1979 Switzerland + 10:46.3 1:06:25.9 3+2+3+2 10
42 59 Gints Rozenbergs 1983 Latvia + 11:16.6 1:06:56.2 2+1+1+1 5
43 1 Johan Hagström 1981 Sweden + 12:45.3 1:08:24.9 1+3+2+0 6
44 53 Ales Lejsek 1982 Czech Republic + 12:58.4 1:08:38.0 3+1+1+3 8
45 33 Sebastian Beltrame 1983 Argentina + 14:28.1 1:10:07.7 4+1+0+1 6
46 4 Jarkko Rajala 1978 Finland + 15:07.5 1:10:47.1 0+4+2+4 10
47 39 Walter Shepard 1982 USA + 15:43.3 1:11:22.9 2+0+4+2 8
48 48 Ricardo Anibal Oscare 1975 Argentina + 16:09.2 1:11:48.8 2+2+2+3 9
49 19 Thorsten Langer 1971 Belgium + 16:35.3 1:12:14.9 1+0+1+3 5
50 10 Lindsay Bridgford 1962 Australia + 17:02.7 1:12:42.3 0+2+1+1 4
51 27 Eric Vliegen 1978 Belgium + 17:08.0 1:12:47.6 0+0+2+3 5
52 50 Takafumi Miyoshi 1981 Japan + 17:09.1 1:12:48.7 2+4+4+2 12
53 56 Pascal Langer 1977 Belgium + 19:34.2 1:15:13.8 2+3+2+2 9
54 25 Stjepan Fak 1985 Croatia + 19:49.7 1:15:29.3 2+3+0+3 8
55 24 Jose Damian Barcos 1981 Argentina + 19:53.5 1:15:33.1 2+1+1+1 5
56 43 Modesto Alvarez 1975 Spain + 20:21.3 1:16:00.9 1+5+5+0 11
57 8 Aleksandar Milenkovic 1967 Serbia + 20:57.4 1:16:37.0 4+2+3+3 12
58 20 Angel Pastrana 1980 Spain + 21:05.8 1:16:45.4 4+3+4+3 14
59 31 Andrew Chaffe 1974 Australia + 26:28.3 1:22:07.9 0+2+4+4 10
60 28 Blazimir Crnkovic 1987 Croatia + 29:23.4 1:25:03.0 4+4+3+2 13
61 3 Ruben Mercado 1979 Chile + 30:07.3 1:25:46.9 3+4+0+2 9
62 29 Gjorgji Icoski 1984 Macedonia + 31:01.0 1:26:40.6 4+5+4+5 18
DNS 22 Stephen Hope 1974 Great Britain 0
DNS 35 Carl Carrier 1972 Great Britain 0
DNS 49 Karolis Zlatkauskas 1985 Lithuania 0
DNS 64 Mario Denoth 1980 Switzerland 0
DNS 65 Juan Fernandez 1963 Argentina 0
DNF 54 Gaël Poiree 1978 France 2+2+0+- 4

Info

What IBU Cup
Discipline 20 km Individual
Host Garmisch Partenkirchen
Nation Germany
Date Saturday 8.Jan 2005
Calendar 2004/2005