Sign in Sign up

Altenberg

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 1 Iris Schwabl 1987 Austria 32:40.1 32:40.1 0+1+0+2 3
2 2 Nadine Horchler 1986 Germany + 00.8 32:40.9 0+1+2+0 3
3 7 Uliana Denisova 1983 Russia + 19.6 32:59.7 1+1+1+0 3
4 11 Elisabeth H÷gberg 1986 Sweden + 28.2 33:08.3 0+1+1+0 2
5 8 Franziska Hildebrand 1987 Germany + 28.4 33:08.5 1+1+1+0 3
6 9 Ekaterina Glazyrina 1987 Russia + 37.5 33:17.6 0+1+2+1 4
7 4 Roberta Fiandino 1985 Italy + 01:07.8 33:47.9 0+0+3+1 4
8 3 Susann K÷nig 1987 Germany + 01:14.3 33:54.4 1+1+1+2 5
9 15 Jori M°rkve 1980 Norway + 01:26.8 34:06.9 1+0+1+2 4
10 23 Gabriela Koukalova 1989 Czech Republic + 01:29.0 34:09.1 0+0+2+1 3
11 38 Karolin Horchler 1989 Germany + 01:29.9 34:10.0 0+1+0+0 1
12 5 Jacquemine Baud 1988 France + 01:32.7 34:12.8 0+0+2+2 4
13 16 Solveig Rogstad 1982 Norway + 01:47.1 34:27.2 0+0+2+3 5
14 6 Carolin Hennecke 1986 Germany + 02:11.3 34:51.4 0+2+2+1 5
15 26 Evgeniya Sedova 1986 Russia + 02:13.1 34:53.2 1+2+2+1 6
16 31 Stefanie Hildebrand 1987 Germany + 02:14.5 34:54.6 2+0+0+1 3
17 32 Ramona Dueringer 1989 Austria + 02:22.1 35:02.2 0+0+2+1 3
18 13 Anna Kunaeva 1985 Russia + 02:31.8 35:11.9 1+1+2+1 5
19 12 Iryna Babetskaya 1986 Belarus + 02:40.8 35:20.9 1+1+1+3 6
20 18 Maren Hammerschmidt 1989 Germany + 02:51.5 35:31.6 2+1+2+1 6
21 14 Lyudmyla Pysarenko 1983 Ukraine + 03:22.3 36:02.4 1+1+3+2 7
22 28 Daria Virolaynen 1989 Russia + 03:27.3 36:07.4 2+1+2+1 6
23 17 Tracy Barnes 1982 USA + 03:29.3 36:09.4 1+0+0+2 3
24 29 Iryna Kryuko 1991 Belarus + 03:34.8 36:14.9 0+0+1+1 2
25 21 Annalies Cook 1984 USA + 03:36.0 36:16.1 0+2+1+2 5
26 51 Ekaterina Shumilova 1986 Russia + 03:37.6 36:17.7 1+1+0+2 4
27 20 Michela Andreola 1986 Italy + 03:44.0 36:24.1 2+0+3+1 6
28 33 Janin Hammerschmidt 1989 Germany + 03:44.1 36:24.2 1+1+1+2 5
29 25 Darya Yurkevich 1988 Belarus + 03:46.5 36:26.6 0+1+2+1 4
30 37 Laure Bosc 1988 France + 03:46.6 36:26.7 1+1+2+1 5
31 27 Nina Karasevych 1984 Ukraine + 03:55.3 36:35.4 1+1+3+1 6
32 39 Marine Dusser 1988 France + 04:01.8 36:41.9 1+2+1+1 5
33 54 Ekaterina Iourieva 1983 Russia + 04:03.2 36:43.3 2+1+0+0 3
34 49 Nastassia Kinnunen 1985 Belarus + 04:04.1 36:44.2 1+1+1+1 4
35 24 Anne Domeinski 1989 Germany + 04:39.4 37:19.5 4+3+1+0 8
36 36 Darya Nesterchik 1991 Belarus + 04:49.4 37:29.5 1+0+2+1 4
37 10 Susan Dunklee 1986 USA + 04:50.5 37:30.6 1+2+2+2 7
38 35 Florie Vigneron 1990 France + 04:52.9 37:33.0 2+2+0+1 5
39 30 Yuan-Yuan Liu 1982 China + 05:00.1 37:40.2 1+0+3+1 5
40 41 Elin Mattsson 1986 Sweden + 05:27.7 38:07.8 2+1+3+2 8
41 46 Nicole W÷tzel 1989 Germany + 05:49.0 38:29.1 1+3+1+1 6
42 19 Yuliia Dzhima 1990 Ukraine + 05:54.6 38:34.7 4+0+1+2 7
43 43 Kim Adolfsson 1988 Sweden + 06:05.6 38:45.7 0+0+3+2 5
44 45 Ala Talkach 1989 Belarus + 06:07.6 38:47.7 0+3+2+0 5
45 56 Sarianna Repo 1988 Finland + 06:11.9 38:52.0 1+2+1+0 4
46 40 Maija Holopainen 1978 Finland + 06:23.2 39:03.3 0+0+1+2 3
47 22 Ekaterina Vinogradova 1977 Belarus + 06:32.6 39:12.7 3+3+4+1 11
48 52 Kristel Viigipuu 1990 Estonia + 06:48.6 39:28.7 1+3+1+1 6
49 58 Ane Sandaker Kvittingen 1989 Norway + 06:49.9 39:30.0 2+1+2+1 6
50 48 Kateryna Tseselska 1989 Ukraine + 06:54.7 39:34.8 3+2+3+1 9
51 55 Sofia Domeij 1976 Sweden + 07:05.3 39:45.4 0+1+3+3 7
52 44 Leslie Mercier 1989 France + 07:14.4 39:54.5 1+4+2+1 8
53 34 Veronika Zvaricova 1988 Czech Republic + 07:41.7 40:21.8 1+2+4+2 9
DNS 42 Silvia Georgieva 1988 Bulgaria 0
DNS 50 Stefani Popova 1993 Bulgaria 0
DNF 47 Nerys Jones 1984 Great Britain 3+-+-+- 3
DNF 53 Lili Drcar 1990 Slovenia Lapped 3+2+-+- 5
DNF 57 Paulina Fialkova 1992 Slovakia Lapped 2+2+2+- 6
DNF 59 Patrycja Hojnisz 1987 Poland Lapped 2+2+-+- 4
DNF 60 Lucia Simova 1990 Slovakia Lapped 1+1+1+- 3

Info

What IBU Cup
Discipline 10 km Pursuit
Host Altenberg
Nation Germany
Date Saturday 15.Jan 2011
Calendar 2010/2011