Sign in Sign up

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 2 Yury Shopin 1993 Russia 33:29.9 33:29.9 0+0+1+0 1
2 4 Philipp Horn 1994 Germany + 30.2 34:00.1 1+0+0+0 1
3 5 Aliaksandr Darozhka 1991 Belarus + 41.1 34:11.0 0+1+1+1 3
4 6 Fabien Claude 1994 France + 46.2 34:16.1 0+0+0+2 2
5 7 Lorenz Waeger 1991 Austria + 59.1 34:29.0 0+0+0+1 1
6 14 Thomas Bormolini 1991 Italy + 01:12.2 34:42.1 0+0+0+2 2
7 1 Matvey Eliseev 1993 Russia + 01:12.7 34:42.6 2+1+3+2 8
8 17 Michael Willeitner 1990 Germany + 01:15.9 34:45.8 1+0+0+0 1
9 13 Fabian Hoerl 1992 Austria + 01:56.6 35:26.5 1+1+0+0 2
10 15 Vegard Gjermundshaug 1992 Norway + 02:07.1 35:37.0 1+0+1+1 3
11 23 Florian Graf 1988 Germany + 02:19.2 35:49.1 0+1+1+1 3
12 3 Petr Pashchenko 1991 Russia + 02:25.0 35:54.9 3+1+3+2 9
13 19 Tobias Eberhard 1985 Austria + 02:28.1 35:58.0 1+1+1+1 4
14 16 Michael Reiter 1988 Austria + 02:28.2 35:58.1 1+0+2+2 5
15 8 Steffen Bartscher 1992 Germany + 02:33.3 36:03.2 0+0+3+1 4
16 9 Aleksandr Pechenkin 1991 Russia + 02:38.1 36:08.0 2+0+2+2 6
17 32 Baptiste Jouty 1991 France + 02:38.4 36:08.3 0+1+0+0 1
18 28 Andreas Dahlø Wærnes 1990 Norway + 02:40.9 36:10.8 0+0+0+2 2
19 22 Yuri Liadov 1987 Belarus + 02:42.2 36:12.1 3+0+1+0 4
20 29 Vit Janov 1987 Czech Republic + 02:44.6 36:14.5 0+1+0+0 1
21 18 Friedrich Pinter 1978 Austria + 02:47.8 36:17.7 0+0+1+5 6
22 21 Semen Suchilov 1992 Russia + 02:57.6 36:27.5 0+1+1+2 4
23 35 Florent Claude 1991 France + 03:15.3 36:45.2 1+1+1+0 3
24 38 Artem Tyshchenko 1993 Ukraine + 03:16.4 36:46.3 1+0+0+1 2
25 27 Ivan Joller 1983 Switzerland + 03:19.8 36:49.7 0+1+0+1 2
26 12 Matej Krupcik 1992 Czech Republic + 03:34.8 37:04.7 1+0+3+0 4
27 33 Aristide Begue 1994 France + 03:39.6 37:09.5 1+0+0+0 1
28 41 Kristoffer Langøien Skjelvik 1991 Norway + 03:49.7 37:19.6 0+1+0+1 2
29 26 Tomas Vojik 1993 Czech Republic + 03:49.8 37:19.7 0+1+2+1 4
30 10 Matthias Bischl 1988 Germany + 03:53.0 37:22.9 2+2+1+1 6
31 30 Matthias Dorfer 1993 Germany + 03:53.5 37:23.4 0+2+0+0 2
32 47 Erling Aalvik 1992 Norway + 04:02.8 37:32.7 0+0+1+0 1
33 34 Scott Perras 1983 Canada + 04:07.9 37:37.8 2+2+0+1 5
34 20 Anton Sinapov 1993 Bulgaria + 04:17.9 37:47.8 1+1+1+2 5
35 25 Pietro Dutto 1989 Italy + 04:22.5 37:52.4 2+1+2+1 6
36 24 In-Bok Lee 1984 South Korea + 04:39.3 38:09.2 1+0+2+1 4
37 11 Ruslan Tkalenko 1992 Ukraine + 04:45.7 38:15.6 1+1+4+2 8
38 54 Xavier Guidetti 1994 Italy + 05:03.6 38:33.5 0+0+1+2 3
39 48 Carsen Campbell 1994 Canada + 05:03.7 38:33.6 0+0+1+0 1
40 36 Max Durtschi 1991 USA + 05:08.4 38:38.3 0+1+1+2 4
41 49 Dmytro Rusinov 1990 Ukraine + 05:37.9 39:07.8 2+0+3+0 5
42 44 Martin Remmelg 1989 Estonia + 05:49.5 39:19.4 1+2+2+1 6
43 37 Thomas Haumer 1992 Austria + 05:50.8 39:20.7 1+0+4+1 6
44 45 Tsukasa Kobonoki 1991 Japan + 05:54.5 39:24.4 2+1+1+1 5
45 46 Denis Serban 1991 Romania + 05:55.2 39:25.1 2+0+1+1 4
46 40 Andriy Dotsenko 1994 Ukraine + 06:48.2 40:18.1 2+2+1+1 6
47 55 Vetle Ravnsborg Gurigard 1990 Norway + 07:03.6 40:33.5 0+0+1+0 1
48 39 Yuki Nakajima 1988 Japan + 07:08.9 40:38.8 2+2+3+1 8
49 42 Patrick Johnson 1989 USA + 07:20.2 40:50.1 2+3+1+1 7
50 56 Johan Talihärm 1994 Estonia + 07:27.5 40:57.4 1+2+2+1 6
51 57 Jaan Koolmeister 1992 Estonia + 07:28.1 40:58.0 0+0+1+1 2
52 58 Matti Hakala 1984 Finland + 08:07.1 41:37.0 2+0+1+1 4
53 43 Marius Ungureanu 1994 Romania + 08:23.6 41:53.5 5+0+1+2 8
54 50 Wynn Roberts 1988 USA + 08:56.7 42:26.6 1+3+2+1 7
55 52 Seonhoe Heo 1993 South Korea + 09:59.8 43:29.7 2+1+2+3 8
56 59 Marian Marcel Danila 1991 Romania + Lapped Lapped 2+2 4
DNS 31 Timofei Lapshin 1988 Russia 0
DNS 51 Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia 0
DNS 53 Damir Rastic 1988 Serbia 0
DNS 60 Roberts Slotins 1991 Latvia 0

Info

What IBU Cup
Discipline 12.5 km Pursuit
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Friday 22.Jan 2016
Calendar 2015/2016