Sign in Sign up

Brezno-Osrblie

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 81 Lars Helge Birkeland 1988 Norway 24:01.2 24:01.2 0+0 0
2 11 Johannes Kühn 1991 Germany + 14.0 24:15.2 0+1 1
3 53 Alexey Kornev 1991 Russia + 15.2 24:16.4 0+0 0
4 57 Petr Pashchenko 1991 Russia + 18.7 24:19.9 0+1 1
5 4 Aleksandr Pechenkin 1991 Russia + 27.3 24:28.5 1+1 2
6 34 Martin Eng 1986 Norway + 39.3 24:40.5 1+0 1
7 42 Florian Graf 1988 Germany + 44.3 24:45.5 0+0 0
8 1 Dmytro Rusinov 1990 Ukraine + 49.4 24:50.6 1+1 2
9 86 Andreas Dahlø Wærnes 1990 Norway + 50.3 24:51.5 0+1 1
10 37 Matthias Bischl 1988 Germany + 52.9 24:54.1 0+2 2
11 23 Peter Dokl 1985 Slovenia + 01:02.2 25:03.4 0+0 0
12 70 Håvard Bogetveit 1992 Norway + 01:10.1 25:11.3 0+1 1
13 43 Nikita Ovchinnikov 1992 Russia + 01:12.7 25:13.9 0+2 2
14 54 Vassiliy Podkorytov 1994 Kazakhstan + 01:13.9 25:15.1 0+1 1
15 85 Philipp Nawrath 1993 Germany + 01:18.8 25:20.0 1+1 2
16 9 Pål Kristian Grue Tufte 1991 Norway + 01:18.9 25:20.1 0+2 2
17 67 Vasyl Potapenko 1992 Ukraine + 01:20.1 25:21.3 0+0 0
18 12 Matej Krupcik 1992 Czech Republic + 01:20.7 25:21.9 0+0 0
19 61 Vegard Gjermundshaug 1992 Norway + 01:29.6 25:30.8 0+2 2
20 40 Tomas Vojik 1993 Czech Republic + 01:33.1 25:34.3 1+1 2
21 50 Giuseppe Montello 1992 Italy + 01:33.4 25:34.6 0+0 0
22 8 Vitaliy Kilchytskyy 1988 Ukraine + 01:39.2 25:40.4 1+3 4
23 83 Timur Makhambetov 1992 Russia + 01:39.6 25:40.8 1+2 3
24 41 Dzmitry Budzilovich 1992 Belarus + 01:51.0 25:52.2 0+2 2
25 46 Eno Vahtra 1990 Estonia + 01:53.7 25:54.9 0+1 1
26 47 Michal Sima 1992 Slovakia + 01:53.8 25:55.0 1+1 2
27 52 Jeremy Finello 1992 Switzerland + 01:54.2 25:55.4 1+0 1
28 68 Yury Shopin 1993 Russia + 01:56.5 25:57.7 0+3 3
29 48 Mikael Koivunen 1993 Finland + 01:56.9 25:58.1 0+0 0
30 16 Lorenz Waeger 1991 Austria + 01:59.0 26:00.2 1+0 1
31 66 Lukas Kristejn 1989 Czech Republic + 02:06.9 26:08.1 0+2 2
32 14 Aliaksandr Darozhka 1991 Belarus + 02:07.3 26:08.5 0+3 3
33 73 Michael Willeitner 1990 Germany + 02:08.2 26:09.4 3+2 5
34 63 Marius Ungureanu 1994 Romania + 02:16.7 26:17.9 0+0 0
35 31 Gheorghe Pop 1993 Romania + 02:19.2 26:20.4 0+1 1
36 80 Andreas Plaickner 1993 Italy + 02:24.1 26:25.3 1+1 2
37 56 Ruslan Tkalenko 1992 Ukraine + 02:29.6 26:30.8 2+2 4
38 59 Thomas Haumer 1992 Austria + 02:30.4 26:31.6 0+0 0
39 84 Olekseii Kravchenko 1994 Ukraine + 02:30.5 26:31.7 0+0 0
40 49 Stuart Harden 1994 Canada + 02:34.3 26:35.5 1+0 1
41 19 Maikol Demetz 1993 Italy + 02:37.3 26:38.5 2+1 3
42 25 Martin Jäger 1987 Switzerland + 02:41.8 26:43.0 1+4 5
43 18 Matti Hakala 1984 Finland + 02:44.0 26:45.2 3+1 4
44 15 Jongmin Kim 1993 South Korea + 02:46.0 26:47.2 0+1 1
45 3 Denis Serban 1991 Romania + 02:49.9 26:51.1 2+0 2
46 10 Christoph Stephan 1986 Germany + 02:50.6 26:51.8 4+3 7
47 33 Yonggyu Kim 1993 South Korea + 02:55.0 26:56.2 2+0 2
48 13 Grzegorz Jakubowicz 1990 Poland + 02:59.3 27:00.5 0+1 1
49 91 Kevin Russi 1992 Switzerland + 03:01.2 27:02.4 1+0 1
50 2 Michal Kubaliak 1993 Slovakia + 03:06.1 27:07.3 2+3 5
51 27 Peeter Kirss 1990 Estonia + 03:07.7 27:08.9 2+1 3
52 60 Rudy Zini 1988 Italy + 03:11.2 27:12.4 4+0 4
53 17 Henrich Lonsky 1993 Slovakia + 03:13.9 27:15.1 2+2 4
54 72 Primoz Pancur 1993 Slovenia + 03:17.9 27:19.1 0+0 0
55 22 Aidan Millar 1995 Canada + 03:18.6 27:19.8 1+1 2
56 74 Matthew Strum 1995 Canada + 03:24.5 27:25.7 1+1 2
57 76 Eligius Tambornino 1986 Switzerland + 03:26.9 27:28.1 2+3 5
58 6 Petyo Ivanov 1995 Bulgaria + 03:43.1 27:44.3 1+1 2
59 64 Kamil Cymerman 1993 Poland + 03:44.7 27:45.9 1+3 4
60 88 Nikolaus Leitinger 1993 Austria + 03:59.8 28:01.0 4+2 6
61 82 Carsen Campbell 1994 Canada + 04:01.9 28:03.1 1+1 2
62 44 Stanislav Angelkov 1995 Bulgaria + 04:06.6 28:07.8 1+0 1
63 69 Su-Young Lee 1989 South Korea + 04:10.2 28:11.4 1+3 4
64 90 Rudolf Michalovsky 1992 Slovakia + 04:16.8 28:18.0 1+3 4
65 32 Marcel Laponder 1978 Great Britain + 04:24.0 28:25.2 2+1 3
66 51 Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 04:27.3 28:28.5 1+1 2
67 20 Karoly Gombos 1981 Hungary + 04:29.7 28:30.9 1+2 3
68 38 Filip Petrovic 1995 Croatia + 04:38.1 28:39.3 3+1 4
69 45 Zan Petrincic 1996 Slovenia + 04:47.5 28:48.7 1+1 2
70 26 Edin Hodzic 1986 Serbia + 04:51.6 28:52.8 2+1 3
71 79 Vladimir Oryashkov 1996 Bulgaria + 05:04.9 29:06.1 2+2 4
72 28 Mihael Marsanic 1995 Croatia + 05:08.1 29:09.3 1+3 4
73 89 Hunor Gego 1996 Romania + 05:12.0 29:13.2 1+2 3
74 39 Rene Bevelaqua 1993 Slovakia + 05:17.1 29:18.3 2+2 4
75 30 Tosho Stanoeski 1993 Macedonia + 05:23.2 29:24.4 1+1 2
76 65 Redzep Hodzic 1994 Serbia + 05:25.8 29:27.0 3+1 4
77 87 Sangrea Kim 1995 South Korea + 05:27.1 29:28.3 0+1 1
78 71 Juraj Valenta 1992 Slovakia + 05:28.8 29:30.0 1+2 3
79 5 Toni Stanoeksi 1993 Macedonia + 05:29.7 29:30.9 5+0 5
80 35 Ajlan Rastic 1993 Serbia + 05:34.4 29:35.6 1+5 6
81 36 Bence Banszki 1993 Hungary + 05:59.9 30:01.1 0+1 1
82 78 Kermo Sikk 1993 Estonia + 06:11.6 30:12.8 2+3 5
83 21 Sveatoslav Maliutin 1992 Moldova + 07:01.0 31:02.2 0+0 0
84 77 Balazs Gond 1987 Hungary + 07:15.3 31:16.5 1+2 3
85 7 Yonathan Jesus Fernandez Garcia 1986 Chile + 07:22.3 31:23.5 2+3 5
86 75 Sote Andreeski 1993 Macedonia + 08:15.2 32:16.4 3+2 5
87 58 Filipe Arias 1986 Chile + 10:52.5 34:53.7 5+3 8
88 55 Juan Agurto 1984 Chile + 11:04.5 35:05.7 4+4 8
DNS 24 Peter Brunner 1991 Austria 0
DNS 29 Fabian Hoerl 1992 Austria 0
DNS 62 Kresimir Crnkovic 1995 Croatia 0

Info

What IBU Cup
Discipline 10 km Sprint
Host Brezno-Osrblie
Nation Slovakia
Date Saturday 7.Feb 2015
Calendar 2014/2015