Sign in Sign up

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 35 Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway 26:46.3 26:46.3 0+0 0
2 51 Emilien Jacquelin 1995 France + 03.7 26:50.0 0+0 0
3 8 Fredrik Gjesbakk 1992 Norway + 04.5 26:50.8 0+0 0
4 22 Adam Vaclavik 1994 Czech Republic + 12.7 26:59.0 1+0 1
5 60 Håvard Bogetveit 1992 Norway + 29.2 27:15.5 0+1 1
6 29 Fabien Claude 1994 France + 31.4 27:17.7 1+0 1
7 45 Philipp Horn 1994 Germany + 37.6 27:23.9 0+0 0
8 66 Fredrik Rørvik 1994 Norway + 40.4 27:26.7 0+0 0
9 9 Clement Dumont 1993 France + 40.8 27:27.1 1+0 1
10 21 Petr Pashchenko 1991 Russia + 41.7 27:28.0 1+0 1
11 16 Eduard Latypov 1994 Russia + 45.3 27:31.6 2+0 2
12 94 Erling Aalvik 1992 Norway + 48.1 27:34.4 1+0 1
13 14 David Zobel 1996 Germany + 48.4 27:34.7 1+0 1
14 26 Vegard Gjermundshaug 1992 Norway + 50.5 27:36.8 0+3 3
15 20 Florent Claude 1991 France + 57.5 27:43.8 1+0 1
16 1 Leif Nordgren 1989 USA + 59.2 27:45.5 1+0 1
17 5 Florian Graf 1988 Germany + 01:04.4 27:50.7 0+0 0
18 48 Lukas Kristejn 1989 Czech Republic + 01:06.4 27:52.7 1+0 1
19 6 Jean Guillaume Beatrix 1988 France + 01:08.3 27:54.6 1+1 2
20 86 Milan Zemlicka 1996 Czech Republic + 01:18.5 28:04.8 1+0 1
21 84 Kosuke Ozaki 1992 Japan + 01:24.1 28:10.4 0+0 0
22 30 Vladimir Chepelin 1988 Belarus + 01:31.7 28:18.0 1+3 4
22 38 Andriy Dotsenko 1994 Ukraine + 01:31.7 28:18.0 0+1 1
24 24 Semen Suchilov 1992 Russia + 01:32.0 28:18.3 1+2 3
25 97 Aristide Begue 1994 France + 01:33.8 28:20.1 1+0 1
26 36 Sven Grossegger 1987 Austria + 01:34.9 28:21.2 0+0 0
27 37 Felix Leitner 1996 Austria + 01:35.6 28:21.9 0+1 1
28 43 Marius Ungureanu 1994 Romania + 01:40.7 28:27.0 0+1 1
29 7 Christofer Eriksson 1989 Sweden + 41.0 27:27.3 2+0 2
30 74 Dmitry Malyshko 1987 Russia + 01:44.5 28:30.8 2+1 3
31 34 Kresimir Crnkovic 1995 Croatia + 01:48.2 28:34.5 0+4 4
32 85 Lukasz Szczurek 1988 Poland + 01:48.5 28:34.8 1+0 1
33 65 Saverio Zini 1994 Italy + 01:53.9 28:40.2 1+0 1
33 87 Paul Schommer 1992 USA + 01:53.9 28:40.2 0+1 1
35 57 Lorenz Waeger 1991 Austria + 01:54.5 28:40.8 0+0 0
36 62 Alexey Slepov 1986 Russia + 01:57.7 28:44.0 2+3 5
37 110 Harald Lemmerer 1991 Austria + 01:59.8 28:46.1 0+1 1
38 3 Pietro Dutto 1989 Italy + 02:01.8 28:48.1 1+2 3
39 104 Yury Shopin 1993 Russia + 02:02.8 28:49.1 0+0 0
40 52 Russell Currier 1987 USA + 02:07.6 28:53.9 2+2 4
41 12 Martin Jäger 1987 Switzerland + 02:09.2 28:55.5 1+2 3
42 63 Vladislav Vitenko 1995 Kazakhstan + 01:11.3 27:57.6 2+1 3
43 2 Yonggyu Kim 1993 South Korea + 02:13.1 28:59.4 1+1 2
44 13 Michal Kubaliak 1993 Slovakia + 02:13.4 28:59.7 0+0 0
45 44 Mikito Tachizaki 1988 Japan + 02:15.2 29:01.5 0+2 2
46 99 Viktar Kryuko 1995 Belarus + 02:17.9 29:04.2 0+1 1
47 89 Marco Gross 1995 Germany + 02:18.2 29:04.5 0+0 0
48 72 Kevin Plessnitzer 1992 Austria + 02:20.6 29:06.9 1+1 2
49 82 Matej Baloga 1997 Slovakia + 02:20.7 29:07.0 1+0 1
50 111 Tomasz Jakiela 1996 Poland + 02:22.1 29:08.4 0+0 0
51 79 Raman Shynkevich 1996 Belarus + 02:24.8 29:11.1 1+0 1
52 108 Florian Hollandt 1995 Germany + 02:26.0 29:12.3 1+2 3
53 40 Johan Talihärm 1994 Estonia + 02:33.0 29:19.3 1+1 2
54 90 Maksym Ivko 1995 Ukraine + 02:35.6 29:21.9 0+2 2
55 47 Taras Lesiuk 1996 Ukraine + 02:37.1 29:23.4 0+2 2
56 64 Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 02:39.8 29:26.1 3+1 4
57 115 Vitaliy Trush 1996 Ukraine + 02:39.9 29:26.2 0+2 2
58 80 Oleksandr Zhyrnyi 1987 Ukraine + 02:41.0 29:27.3 3+0 3
59 59 Michael Willeitner 1990 Germany + 02:42.5 29:28.8 2+1 3
60 28 Alexandr Trifonov 1986 Kazakhstan + 02:43.0 29:29.3 1+1 2
61 95 Rudy Zini 1988 Italy + 02:45.4 29:31.7 2+0 2
62 71 Tomas Krupcik 1988 Czech Republic + 02:49.0 29:35.3 1+3 4
63 54 Tsukasa Kobonoki 1991 Japan + 02:51.3 29:37.6 1+3 4
64 113 Denis Serban 1991 Romania + 02:53.7 29:40.0 1+1 2
65 88 Nirando Bacchetta 1996 Switzerland + 02:56.4 29:42.7 0+2 2
66 50 Scott Dixon 1994 Great Britain + 03:02.7 29:49.0 0+0 0
67 81 Patrick Jakob 1996 Austria + 03:03.3 29:49.6 1+0 1
68 42 Grzegorz Guzik 1991 Poland + 03:04.6 29:50.9 3+1 4
69 41 Aliaksandr Darozhka 1991 Belarus + 03:05.6 29:51.9 2+2 4
70 98 Martin Remmelg 1989 Estonia + 03:05.7 29:52.0 0+1 1
71 91 Ted Armgren 1988 Sweden + 03:09.3 29:55.6 0+2 2
72 4 Matthew Hudec 1994 Canada + 03:09.6 29:55.9 1+1 2
73 78 Kristiyan Stoyanov 1998 Bulgaria + 03:12.8 29:59.1 1+0 1
74 100 Raul Antonio Flore 1997 Romania + 03:15.4 30:01.7 1+1 2
75 68 Daniel Gustafsson 1992 Sweden + 03:16.1 30:02.4 2+0 2
76 23 Apostolos Angelis 1993 Greece + 03:18.9 30:05.2 1+2 3
77 67 Eligius Tambornino 1986 Switzerland + 03:19.8 30:06.1 2+3 5
78 11 Xingyuan Yan 1996 China + 03:22.6 30:08.9 0+1 1
79 73 Vili Sormunen 1996 Finland + 03:24.3 30:10.6 0+0 0
80 25 Dimitar Partalov 1990 Bulgaria + 03:24.8 30:11.1 0+1 1
81 109 Kazuya Inomata 1985 Japan + 03:29.7 30:16.0 2+1 3
82 75 Zana Oztunc 1997 Turkey + 03:33.1 30:19.4 2+0 2
83 33 Jaakko Ranta 1997 Finland + 03:35.0 30:21.3 2+1 3
84 39 Deivid Demkov 1996 Lithuania + 03:38.3 30:24.6 0+1 1
85 53 Roberts Slotins 1991 Latvia + 03:43.5 30:29.8 3+1 4
86 19 Roberto Piqueras Garcia 1990 Spain + 03:45.7 30:32.0 1+4 5
87 58 Hunor Gego 1996 Romania + 03:59.9 30:46.2 2+2 4
88 69 Nikita Romanov 1999 Lithuania + 04:03.8 30:50.1 0+1 1
89 23 Aidan Millar 1995 Canada + 04:06.2 30:52.5 2+3 5
90 112 Dzmitry Lazouski 1998 Belarus + 04:12.3 30:58.6 3+2 5
91 32 Edin Hodzic 1986 Serbia + 04:12.8 30:59.1 0+1 1
92 116 Tomas Vojik 1993 Czech Republic + 04:16.2 31:02.5 0+4 4
93 55 Mihail Usov 1996 Moldova + 04:27.0 31:13.3 0+2 2
94 49 Ajlan Rastic 1993 Serbia + 04:31.1 31:17.4 0+2 2
95 17 Damon Morton 1996 Australia + 04:40.2 31:26.5 0+1 1
96 107 Paolo Rodigari 1996 Italy + 04:43.8 31:30.1 2+1 3
97 56 Michal Sima 1992 Slovakia + 04:48.8 31:35.1 1+3 4
98 18 Liviu Dubalari 1996 Moldova + 05:07.8 31:54.1 0+2 2
99 101 Petar Velchev 1998 Bulgaria + 05:16.5 32:02.8 1+1 2
100 27 David Panyik 1995 Hungary + 05:23.0 32:09.3 1+2 3
101 70 Tarvi Sikk 1995 Estonia + 05:37.0 32:23.3 2+2 4
102 46 Halil Ibrahim Yilmaz 1997 Turkey + 05:38.9 32:25.2 3+2 5
103 102 Dzenis Avdic 1995 Serbia + 06:01.7 32:48.0 0+3 3
104 96 Rokas Suslavicius 1990 Lithuania + 06:09.9 32:56.2 2+0 2
105 76 Soma Gyallai 1997 Hungary + 06:33.3 33:19.6 1+4 5
106 106 Hristiyan Georgiev 1997 Bulgaria + 07:20.4 34:06.7 5+2 7
107 10 Gantulga Otgondavaa 1994 Mongolia + 08:18.3 35:04.6 2+3 5
108 93 Zsolt Reznicsek 1987 Hungary + 10:25.3 37:11.6 3+1 4
109 61 Rafael Caliz Gallardo 1991 Spain + 10:28.2 37:14.5 2+3 5
DNS 103 Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia
DNS 114 Jakob Ellingson 1994 USA
DNS 31 Anders Emil Schiellerup 1996 Denmark
DNS 83 Carsen Campbell 1994 Canada
DNS 92 Nicolae Gaiduc 1996 Moldova
DNF 105 Oskar Brandt 1995 Sweden 5 5
DNF 15 Daumants Lusa 1992 Latvia 1 1

Info

What IBU Cup
Discipline 10 km Sprint
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Saturday 13.Jan 2018
Calendar 2017/2018