Sign in Sign up

Obertilliach

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 21e Emilie Kalkenberg 1997 Norway 1:10:44.9 1:10:44.9 0-1 0-0 0
1 22e Karoline Offigstad Knotten 1995 Norway 1:10:44.9 1:10:44.9 0-1 0-3 0
1 23e Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway 1:10:44.9 1:10:44.9 0-0 0-0 0
1 24e Vegard Gjermundshaug 1992 Norway 1:10:44.9 1:10:44.9 0-0 0-2 0
2 31e Nadine Horchler 1986 Germany + 32.4 1:11:17.3 0-0 0-1 0
2 32e Karolin Horchler 1989 Germany + 32.4 1:11:17.3 0-0 0-1 0
2 33e David Zobel 1996 Germany + 32.4 1:11:17.3 0-1 0-1 0
2 34e Roman Rees 1993 Germany + 32.4 1:11:17.3 0-0 0-2 0
3 41e Coline Varcin 1993 France + 01:09.7 1:11:54.6 0-2 0-1 0
3 42e Myrtille Begue 1997 France + 01:09.7 1:11:54.6 0-0 0-0 0
3 43e Clement Dumont 1993 France + 01:09.7 1:11:54.6 0-1 0-2 0
3 44e Aristide Begue 1994 France + 01:09.7 1:11:54.6 0-0 0-0 0
4 101e Elisa Gasparin 1991 Switzerland + 01:25.5 1:12:10.4 0-1 0-3 0
4 102e Aita Gasparin 1994 Switzerland + 01:25.5 1:12:10.4 0-1 0-1 0
4 103e Eligius Tambornino 1986 Switzerland + 01:25.5 1:12:10.4 0-1 0-3 0
4 104e Joscha Burkhalter 1996 Switzerland + 01:25.5 1:12:10.4 0-1 0-1 0
5 71e Johanna Skottheim 1994 Sweden + 01:41.6 1:12:26.5 0-1 0-1 0
5 72e Olga Alifiravets 1987 Sweden + 01:41.6 1:12:26.5 0-1 0-2 0
5 73e Tobias Arwidson 1988 Sweden + 01:41.6 1:12:26.5 0-0 0-1 0
5 74e Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 01:41.6 1:12:26.5 0-1 0-1 0
6 11e Uliana Kaisheva 1994 Russia + 01:52.9 1:12:37.8 0-0 2-3 2
6 12e Valeriia Vasnetcova 1997 Russia + 01:52.9 1:12:37.8 0-0 1-3 1
6 13e Alexey Slepov 1986 Russia + 01:52.9 1:12:37.8 0-0 0-2 0
6 14e Dmitry Malyshko 1987 Russia + 01:52.9 1:12:37.8 0-1 0-0 0
7 141e Megan Tandy 1988 Canada + 02:07.3 1:12:52.2 0-2 0-0 0
7 142e Nadia Moser 1997 Canada + 02:07.3 1:12:52.2 0-0 0-1 0
7 143e Jules Burnotte 1995 Canada + 02:07.3 1:12:52.2 0-1 1-3 1
7 144e Macx Davies 1992 Canada + 02:07.3 1:12:52.2 0-2 0-2 0
8 161e Karin Oberhofer 1985 Italy + 02:14.9 1:12:59.8 0-0 1-3 1
8 162e Nicole Gontier 1991 Italy + 02:14.9 1:12:59.8 0-1 0-3 0
8 163e Saverio Zini 1994 Italy + 02:14.9 1:12:59.8 0-0 0-1 0
8 164e Pietro Dutto 1989 Italy + 02:14.9 1:12:59.8 0-1 0-1 0
9 61e Olga Abramova 1988 Ukraine + 02:53.9 1:13:38.8 0-0 2-3 2
9 62e Nadiia Bielkina 1990 Ukraine + 02:53.9 1:13:38.8 0-1 0-3 0
9 63e Volodymyr Siemakov 1985 Ukraine + 02:53.9 1:13:38.8 0-2 0-0 0
9 64e Dmytro Pidruchnyi 1991 Ukraine + 02:53.9 1:13:38.8 0-2 0-1 0
10 51e Christina Rieder 1993 Austria + 03:28.4 1:14:13.3 0-2 0-0 0
10 52e Susanne Hoffmann 1994 Austria + 03:28.4 1:14:13.3 0-0 0-0 0
10 53e Kevin Plessnitzer 1992 Austria + 03:28.4 1:14:13.3 0-3 1-3 1
10 54e Nikolaus Leitinger 1993 Austria + 03:28.4 1:14:13.3 0-0 0-2 0
11 81e Lea Johanidesova 1989 Czech Republic + 03:38.3 1:14:23.2 1-3 0-1 1
11 82e Ludmila Horka 1992 Czech Republic + 03:38.3 1:14:23.2 0-0 1-3 1
11 83e Milan Zemlicka 1996 Czech Republic + 03:38.3 1:14:23.2 0-2 0-0 0
11 84e Lukas Kristejn 1989 Czech Republic + 03:38.3 1:14:23.2 0-0 0-0 0
12 131e Kinga Mitoraj 1995 Poland + 04:18.2 1:15:03.1 0-0 1-3 1
12 132e Karolina Piton 1987 Poland + 04:18.2 1:15:03.1 0-3 0-2 0
12 133e Mateusz Janik 1995 Poland + 04:18.2 1:15:03.1 0-3 0-3 0
12 134e Lukasz Szczurek 1988 Poland + 04:18.2 1:15:03.1 0-1 1-3 1
13 91e Hanna Sola 1996 Belarus + 04:54.0 1:15:38.9 0-0 1-3 1
13 92e Kristina Ilchenko 1993 Belarus + 04:54.0 1:15:38.9 2-3 2-3 4
13 93e Sergey Bocharnikov 1988 Belarus + 04:54.0 1:15:38.9 0-0 1-3 1
13 94e Vladimir Chepelin 1988 Belarus + 04:54.0 1:15:38.9 0-1 0-0 0
14 151e Alzbeta Majdisova 1993 Slovakia + 05:06.7 1:15:51.6 0-2 0-1 0
14 152e Terezia Poliakova 1989 Slovakia + 05:06.7 1:15:51.6 1-3 0-2 1
14 153e Michal Kubaliak 1993 Slovakia + 05:06.7 1:15:51.6 0-1 0-1 0
14 154e Tomas Hasilla 1990 Slovakia + 05:06.7 1:15:51.6 0-1 0-3 0
15 201e Eunjung Ko 1996 South Korea + 05:55.1 1:16:40.0 0-1 0-1 0
15 202e Hyesuk Hwang 1993 South Korea + 05:55.1 1:16:40.0 0-2 0-3 0
15 203e Jongmin Kim 1993 South Korea + 05:55.1 1:16:40.0 0-2 0-0 0
15 204e In-Bok Lee 1984 South Korea + 05:55.1 1:16:40.0 0-2 0-2 0
16 191e Asuka Hachisuka 1992 Japan + 06:04.5 1:16:49.4 0-1 0-2 0
16 192e Kirari Tanaka 1997 Japan + 06:04.5 1:16:49.4 0-1 0-2 0
16 193e Kazuya Inomata 1985 Japan + 06:04.5 1:16:49.4 0-2 0-0 0
16 194e Yuki Nakajima 1988 Japan + 06:04.5 1:16:49.4 0-1 3-3 3
17 121e Sanna Markkanen 1990 Finland + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
17 122e Jenny Fellman 1997 Finland + Lapped Lapped 1-3 1-3 2
17 123e Tuukka Invenius 1997 Finland + Lapped Lapped 0-0 2-3 2
17 124e Sami Orpana 1990 Finland + Lapped Lapped
18 111e Gergana Velkova 1996 Bulgaria + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
18 112e Dafinka Koeva 1990 Bulgaria + Lapped Lapped 0-3 0-3 0
18 113e Dimitar Partalov 1990 Bulgaria + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
18 114e Vladimir Oryashkov 1996 Bulgaria + Lapped Lapped
19 181e Grete Gaim 1993 Estonia + Lapped Lapped 1-3 0-3 1
19 182e Susan Külm 1996 Estonia + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
19 183e Johan Talihärm 1994 Estonia + Lapped Lapped 0-1 1-3 1
19 184e Tarvi Sikk 1995 Estonia + Lapped Lapped
20 261e Zhaohan Zhang 1995 China + Lapped Lapped 0-2 0-2 0
20 262e Xuelan Wang 1996 China + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
20 263e Xingyuan Yan 1996 China + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
20 264e Zhenyu Zhu 1999 China + Lapped Lapped
21 171e Ana Larisa Cotrus 1997 Romania + Lapped Lapped 0-1 1-3 1
21 172e Timea Hajdu 1999 Romania + Lapped Lapped 0-2 0-0 0
21 173e Gheorghe Pop 1993 Romania + Lapped Lapped
21 174e Raul Antonio Flore 1997 Romania + Lapped Lapped
22 211e Anastasia Niciporenko 1995 Moldova + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
22 212e Snejana Tiseeva 1996 Moldova + Lapped Lapped 0-2 0-0 0
22 213e Nicolae Gaiduc 1996 Moldova + Lapped Lapped
22 214e Liviu Dubalari 1996 Moldova + Lapped Lapped
23 221e Ana Jesipionok 1999 Lithuania + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
23 222e Raminta Dindaite 2000 Lithuania + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
23 223e Linas Banys 1998 Lithuania + Lapped Lapped
23 224e Deivid Demkov 1996 Lithuania + Lapped Lapped
24 231e Anika Kozica 1997 Croatia + Lapped Lapped 0-1 1-3 1
24 232e Ana Frincic 1997 Croatia + Lapped Lapped
24 233e Filip Petrovic 1995 Croatia + Lapped Lapped
24 234e Mislav Petrovic 1998 Croatia + Lapped Lapped
25 251e Erdenechimeg Altankhuyag 1995 Mongolia + Lapped Lapped 0-3 0-1 0
25 252e Ariunzul Enkhabayar 1997 Mongolia + Lapped Lapped
25 253e Gantulga Otgondavaa 1994 Mongolia + Lapped Lapped
25 254e Munkh-Erdene Enkhbayar 1995 Mongolia + Lapped Lapped
26 241e Gabriela Almeida Neres 1996 Brazil + Lapped Lapped 0-2 1-3 1
26 242e Bruna de Moura 1994 Brazil + Lapped Lapped
26 243e Fabrizio Ribas Bourguignon 1976 Brazil + Lapped Lapped
26 244e Leandro Lutz 1982 Brazil + Lapped Lapped

Info

What IBU Cup
Discipline Mixed Relay
Host Obertilliach
Nation Austria
Date Sunday 17.Dec 2017
Calendar 2017/2018