Sign in Sign up

Lenzerheide

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 41e Enora Latuilliere 1992 France 1:15:40.8 1:15:40.8 0-2 0-0 0
1 42e Chloe Chevalier 1995 France 1:15:40.8 1:15:40.8 0-1 0-1 0
1 42e Clement Dumont 1993 France 1:15:40.8 1:15:40.8 0-0 0-1 0
1 43e Fabien Claude 1994 France 1:15:40.8 1:15:40.8 0-0 0-1 0
2 11e Irina Uslugina 1988 Russia + 01:55.3 1:17:36.1 0-0 0-2 0
2 12e Valeriia Vasnetcova 1997 Russia + 01:55.3 1:17:36.1 0-0 0-0 0
2 13e Petr Pashchenko 1991 Russia + 01:55.3 1:17:36.1 0-3 0-0 0
2 14e Alexander Povarnitsyn 1994 Russia + 01:55.3 1:17:36.1 0-0 1-3 1
3 31e Nadine Horchler 1986 Germany + 02:32.8 1:18:13.6 0-0 0-1 0
3 32e Luise Kummer 1993 Germany + 02:32.8 1:18:13.6 1-3 0-0 1
3 33e Michael Willeitner 1990 Germany + 02:32.8 1:18:13.6 0-3 0-2 0
3 34e Florian Graf 1988 Germany + 02:32.8 1:18:13.6 0-1 0-1 0
4 61e Yuliya Zhuravok 1994 Ukraine + 04:04.2 1:19:45.0 0-0 0-1 0
4 62e Mariya Panfilova 1987 Ukraine + 04:04.2 1:19:45.0 0-0 0-0 0
4 63e Maksym Ivko 1995 Ukraine + 04:04.2 1:19:45.0 0-2 0-0 0
4 64e Andriy Dotsenko 1994 Ukraine + 04:04.2 1:19:45.0 0-2 2-3 2
5 71e Johanna Skottheim 1994 Sweden + 04:12.3 1:19:53.1 0-0 0-0 0
5 72e Olga Alifiravets 1987 Sweden + 04:12.3 1:19:53.1 0-1 0-2 0
5 73e Ted Armgren 1988 Sweden + 04:12.3 1:19:53.1 0-0 0-3 0
5 74e Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 04:12.3 1:19:53.1 0-3 0-1 0
6 51e Julia Schwaiger 1996 Austria + 04:27.5 1:20:08.3 0-1 1-3 1
6 52e Fabienne Hartweger 1992 Austria + 04:27.5 1:20:08.3 0-3 0-2 0
6 53e Peter Brunner 1991 Austria + 04:27.5 1:20:08.3 0-0 0-0 0
6 54e Sven Grossegger 1987 Austria + 04:27.5 1:20:08.3 0-0 0-3 0
7 81e Lea Johanidesova 1989 Czech Republic + 04:44.6 1:20:25.4 0-2 1-2 1
7 82e Ludmila Horka 1992 Czech Republic + 04:44.6 1:20:25.4 0-0 0-3 0
7 83e Matej Krupcik 1992 Czech Republic + 04:44.6 1:20:25.4 0-0 0-2 0
7 84e Jaroslav Soukup 1982 Czech Republic + 04:44.6 1:20:25.4 0-3 0-0 0
8 141e Megan Tandy 1988 Canada + 05:07.7 1:20:48.5 0-0 0-0 0
8 142e Nadia Moser 1997 Canada + 05:07.7 1:20:48.5 0-3 0-3 0
8 143e Matthew Hudec 1994 Canada + 05:07.7 1:20:48.5 0-2 0-1 0
8 144e Macx Davies 1992 Canada + 05:07.7 1:20:48.5 1-3 0-1 1
9 151e Ginevra Rocchia 1996 Italy + 05:29.5 1:21:10.3 0-2 0-2 0
9 152e Nicole Gontier 1991 Italy + 05:29.5 1:21:10.3 0-3 0-1 0
9 153e Saverio Zini 1994 Italy + 05:29.5 1:21:10.3 0-3 0-1 0
9 154e Andreas Plaickner 1993 Italy + 05:29.5 1:21:10.3 0-3 0-3 0
10 131e Kinga Zblyut 1995 Poland + 06:23.0 1:22:03.8 0-2 0-0 0
10 132e Kamila Zuk 1997 Poland + 06:23.0 1:22:03.8 0-2 0-3 0
10 133e Mateusz Janik 1995 Poland + 06:23.0 1:22:03.8 0-0 1-3 1
10 134e Tomasz Jakiela 1996 Poland + 06:23.0 1:22:03.8 2-3 0-2 2
11 121e Suvi Minkkinen 1994 Finland + 07:32.8 1:23:13.6 0-1 0-1 0
11 122e Jessika Rolig 1996 Finland + 07:32.8 1:23:13.6 0-2 0-0 0
11 123e Sami Orpana 1990 Finland + 07:32.8 1:23:13.6 1-3 2-3 3
11 124e Ahti Toivanen 1990 Finland + 07:32.8 1:23:13.6 0-2 0-2 0
12 101e Aita Gasparin 1994 Switzerland + Lapped Lapped 0-2 0-2 0
12 102e Susanna Meinen 1992 Switzerland + Lapped Lapped 3-3 1-3 4
12 103e Eligius Tambornino 1986 Switzerland + Lapped Lapped 0-0 2-3 2
12 104e Joscha Burkhalter 1996 Switzerland + Lapped Lapped 2-2 --- 0
13 181e Asuka Hachisuka 1992 Japan + Lapped Lapped 0-1 0-0 0
13 182e Kirari Tanaka 1997 Japan + Lapped Lapped 0-1 0-0 0
13 183e Yuki Nakajima 1988 Japan + Lapped Lapped 0-1 1-3 1
13 184e Ryo Maeda 1992 Japan + Lapped Lapped 0-2 --- 0
14 191e Hyesuk Hwang 1993 South Korea + Lapped Lapped 0-2 1-3 1
14 192e Jumi Jung 1997 South Korea + Lapped Lapped 0-0 0-1 0
14 193e Dujin Choi 1995 South Korea + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
14 194e Seonhoe Heo 1993 South Korea + Lapped Lapped --- --- 0
15 171e Kadri Lehtla 1985 Estonia + Lapped Lapped 0-3 0-2 0
15 172e Susan Külm 1996 Estonia + Lapped Lapped 0-0 1-3 1
15 173e Johan Talihärm 1994 Estonia + Lapped Lapped 0-3 0-2 0
15 174e Tarvi Sikk 1995 Estonia + Lapped Lapped --- --- 0
16 111e Dafinka Koeva 1990 Bulgaria + Lapped Lapped 2-3 0-0 2
16 112e Maria Zdravkova 1998 Bulgaria + Lapped Lapped 0-0 0-3 0
16 113e Dimitar Partalov 1990 Bulgaria + Lapped Lapped --- --- 0
16 114e Vladimir Oryashkov 1996 Bulgaria + Lapped Lapped --- --- 0
17 161e Ana Larisa Cotrus 1997 Romania + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
17 162e Timea Hajdu 1999 Romania + Lapped Lapped 0-0 0-0 0
17 163e Marius Ungureanu 1994 Romania + Lapped Lapped --- --- 0
17 164e Raul Antonio Flore 1997 Romania + Lapped Lapped --- --- 0
18 231e Chun Ma 1994 China + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
18 232e Rui Liu 1997 China + Lapped Lapped 0-1 --- 0
18 233e Zhenyu Zhu 1999 China + Lapped Lapped --- --- 0
18 234e Wei Wang 1998 China + Lapped Lapped --- --- 0
19 221e Ariunzul Enkhabayar 1997 Mongolia + Lapped Lapped 2-3 1-3 3
19 222e Erdenechimeg Altankhuyag 1995 Mongolia + Lapped Lapped --- --- 0
19 223e Gantulga Otgondavaa 1994 Mongolia + Lapped Lapped --- --- 0
19 224e Munkh-Erdene Enkhbayar 1995 Mongolia + Lapped Lapped --- --- 0
20 211e Gabriela Almeida Neres 1996 Brazil + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
20 212e Mirlene Picin 1980 Brazil + Lapped Lapped --- --- 0
20 213e Fabrizio Ribas Bourguignon 1976 Brazil + Lapped Lapped --- --- 0
20 214e Lucas Martins 1998 Brazil + Lapped Lapped --- --- 0
21 201e Ana Frincic 1997 Croatia + Lapped Lapped 3-3 --- 3
21 202e Anika Kozica 1997 Croatia + Lapped Lapped --- --- 0
21 203e Mislav Petrovic 1998 Croatia + Lapped Lapped --- --- 0
21 204e Filip Petrovic 1995 Croatia + Lapped Lapped --- --- 0
DSQ 21e Emilie Kalkenberg 1997 Norway 1:18:03.7 0-1 0-1 0
DSQ 22e Karoline Offigstad Knotten 1995 Norway 1:18:03.7 0-2 0-1 0
DSQ 23e Fredrik Rørvik 1994 Norway 1:18:03.7 0-2 0-2 0
DSQ 24e Fredrik Gjesbakk 1992 Norway 1:18:03.7 0-1 0-0 0
DNF 91e Anastasiya Anufryieva 1996 Belarus 0-0 0-3 0
DNF 92e Hanna Sola 1996 Belarus 0-2 0-1 0
DNF 93e Vladimir Chepelin 1988 Belarus --- --- 0
DNF 94e Dzmitry Abasheu 1991 Belarus --- --- 0

Info

What IBU Cup
Discipline Mixed Relay
Host Lenzerheide
Nation Switzerland
Date Friday 8.Dec 2017
Calendar 2017/2018