Sign in Sign up

Sochi

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 38 Maxim Tsvetkov 1992 Russia 27:01.3 27:01.3 0+1 1
2 44 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 13.9 27:15.2 0+3 3
3 33 Krasimir Anev 1987 Bulgaria + 14.9 27:16.2 0+1 1
4 27 David Komatz 1991 Austria + 23.5 27:24.8 0+0 0
5 28 Klemen Bauer 1986 Slovenia + 31.2 27:32.5 0+1 1
6 49 Matvey Eliseev 1993 Russia + 59.1 28:00.4 1+1 2
7 36 Antonin Guigonnat 1991 France + 01:00.7 28:02.0 0+1 1
8 34 Lucas Fratzscher 1994 Germany + 01:03.4 28:04.7 0+0 0
9 19 Thierry Chenal 1992 Italy + 01:04.2 28:05.5 0+1 1
10 48 Peter Brunner 1991 Austria + 01:41.8 28:43.1 0+2 2
11 2 Kevin Plessnitzer 1992 Austria + 01:46.2 28:47.5 0+2 2
12 43 Steffen Bartscher 1992 Germany + 01:46.4 28:47.7 0+2 2
13 23 Ivan Joller 1983 Switzerland + 02:01.6 29:02.9 0+2 2
14 29 Eligius Tambornino 1986 Switzerland + 02:06.7 29:08.0 2+2 4
15 30 Sergey Klyachin 1986 Russia + 02:07.2 29:08.5 0+3 3
16 47 Riccardo Romani 1987 Italy + 02:11.1 29:12.4 1+2 3
17 11 Eduard Latypov 1994 Russia + 02:14.9 29:16.2 1+2 3
18 25 Alexey Kornev 1991 Russia + 02:17.9 29:19.2 1+1 2
19 22 Nikolaus Leitinger 1993 Austria + 02:32.0 29:33.3 1+1 2
20 21 Baptiste Jouty 1991 France + 02:32.2 29:33.5 2+0 2
21 37 Mika Kaljunen 1979 Finland + 02:41.2 29:42.5 0+0 0
22 5 Maikol Demetz 1993 Italy + 03:11.2 30:12.5 0+0 0
23 9 Severin Dietrich 1994 Switzerland + 03:26.6 30:27.9 0+0 0
24 24 Xuezhi Li 1991 China + 03:48.9 30:50.2 0+2 2
25 10 Tanguy Roche 1984 France + 03:54.1 30:55.4 1+1 2
26 31 Sven Lohschmidt 1997 Germany + 04:19.7 31:21.0 2+2 4
27 6 Dujin Choi 1995 South Korea + 04:33.5 31:34.8 2+0 2
28 35 Pedro Quintana Arias 1989 Spain + 04:52.8 31:54.1 0+2 2
29 12 Teemu Huhtala 1995 Finland + 05:02.8 32:04.1 2+2 4
30 4 Roberto Piqueras Garcia 1990 Spain + 05:13.2 32:14.5 1+3 4
31 26 Guzman Sanz Calleja 1984 Spain + 05:17.0 32:18.3 2+1 3
32 15 Xingyuan Yan 1996 China + 05:30.5 32:31.8 2+2 4
33 45 Sangrea Kim 1995 South Korea + 05:56.5 32:57.8 0+0 0
34 39 Till Wiestner 1994 Switzerland + 06:00.4 33:01.7 0+5 5
35 13 Yunji Ba 1994 China + 06:13.4 33:14.7 1+3 4
36 41 Chang Han Choi - South Korea + 06:47.5 33:48.8 1+2 3
37 7 Darko Damjanovski 1981 Macedonia + 06:59.3 34:00.6 3+2 5
38 18 Zhenyu Zhu 1999 China + 08:07.1 35:08.4 0+2 2
39 20 Toni Stanoeksi 1993 Macedonia + 09:38.0 36:39.3 0+1 1
40 8 Evgeni Vasilkovski - Bulgaria + 10:04.9 37:06.2 3+4 7
41 16 Jusung Kim 1993 South Korea + 11:33.0 38:34.3 2+2 4
42 40 Peng Yang 1998 China + 13:46.0 40:47.3 2+2 4
43 17 Khoury Maroun - Lebanon + 23:19.9 50:21.2 5+2 7
44 14 Ahmad Kenaan 1981 Lebanon + 23:56.8 50:58.1 5+2 7
DNS 1 Lukas Rombach 1993 Germany
DNS 3 Maximilian Janke 1994 Germany
DNS 32 Olli Jaakkola 1996 Finland
DNF 42 Bou Semaan Charbel - Lebanon 5+5 10
DNF 46 Tosho Stanoeski 1993 Macedonia 0+3 3

Info

What Conseil International du Sport Militaire
Discipline 10 km Sprint
Host Sochi
Nation Russia
Date Friday 24.Feb 2017
Calendar 2016/2017