Sign in Sign up

Liberec

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 11e Julia Bartolmaes 1993 Germany 1:28:46.2 1:28:46.2 0-3 0-1 0
1 12e Laura Dahlmeier 1993 Germany 1:28:46.2 1:28:46.2 0-0 0-0 0
1 13e Roman Rees 1993 Germany 1:28:46.2 1:28:46.2 0-2 0-3 0
1 14e Matthias Dorfer 1993 Germany 1:28:46.2 1:28:46.2 0-1 0-1 0
2 31e Hilde Fenne 1993 Norway + 04:53.9 1:33:40.1 0-1 2-3 2
2 32e Rikke Hald-Andersen 1993 Norway + 04:53.9 1:33:40.1 0-2 1-3 1
2 33e Aasmund Kjøllmoen Steien 1993 Norway + 04:53.9 1:33:40.1 2-3 1-3 3
2 34e Johannes Thingnes Bø 1993 Norway + 04:53.9 1:33:40.1 0-1 0-0 0
3 41e Laurane Sauvage 1994 France + 05:25.9 1:34:12.1 0-0 0-3 0
3 42e Anais Chevalier 1993 France + 05:25.9 1:34:12.1 0-0 0-3 0
3 43e Clement Dumont 1993 France + 05:25.9 1:34:12.1 0-1 0-0 0
3 44e Florian Rivot 1993 France + 05:25.9 1:34:12.1 0-3 1-3 1
4 61e Mariya Chelachova 1993 Belarus + 06:55.4 1:35:41.6 0-0 0-2 0
4 62e Viktoryia Shymko 1994 Belarus + 06:55.4 1:35:41.6 0-0 2-3 2
4 63e Aliaksandr Marchanka 1993 Belarus + 06:55.4 1:35:41.6 0-1 2-3 2
4 64e Aliaksei Korshunau - Belarus + 06:55.4 1:35:41.6 0-3 0-3 0
5 21e Uliana Kaisheva 1994 Russia + 07:39.0 1:36:25.2 3-3 0-3 3
5 22e Ekaterina Tyryshkina 1993 Russia + 07:39.0 1:36:25.2 0-1 0-3 0
5 23e Alexander Starodubets 1993 South Korea + 07:39.0 1:36:25.2 0-3 0-2 0
5 24e Ivan Alekhin 1993 Russia + 07:39.0 1:36:25.2 0-1 0-2 0
6 201e Dunja Zdouc 1994 Austria + 08:00.4 1:36:46.6 0-0 0-2 0
6 202e Christina Rieder 1993 Austria + 08:00.4 1:36:46.6 1-3 0-1 1
6 203e Thorsten Bischof 1994 Austria + 08:00.4 1:36:46.6 0-0 0-2 0
6 204e Nikolaus Leitinger 1993 Austria + 08:00.4 1:36:46.6 0-1 0-2 0
7 71e Eugenia Mozzi 1993 Italy + 08:35.0 1:37:21.2 0-0 0-2 0
7 72e Renee Glarey 1993 Italy + 08:35.0 1:37:21.2 0-0 0-2 0
7 73e Denis Oreiller 1993 Italy + 08:35.0 1:37:21.2 0-1 0-2 0
7 74e Maikol Demetz 1993 Italy + 08:35.0 1:37:21.2 0-0 0-2 0
8 141e Suvi Minkkinen 1994 Finland + 08:54.2 1:37:40.4 0-1 0-2 0
8 142e Meri Maijala 1993 Finland + 08:54.2 1:37:40.4 0-1 0-1 0
8 143e Heikki Laitinen 1994 Finland + 08:54.2 1:37:40.4 0-2 0-1 0
8 144e Mikael Koivunen 1993 Finland + 08:54.2 1:37:40.4 0-0 0-0 0
9 51e Patricia Jost 1993 Switzerland + 09:10.4 1:37:56.6 0-0 0-0 0
9 52e Aita Gasparin 1994 Switzerland + 09:10.4 1:37:56.6 0-0 1-3 1
9 53e Kenneth Schoepfer 1994 Switzerland + 09:10.4 1:37:56.6 0-0 0-3 0
9 54e Jules Cuenot 1994 Switzerland + 09:10.4 1:37:56.6 0-3 0-0 0
10 91e Yuliya Bryhynets 1993 Ukraine + 09:45.7 1:38:31.9 0-1 0-1 0
10 92e Iryna Behan 1993 Ukraine + 09:45.7 1:38:31.9 2-3 0-3 2
10 93e Artem Tyshchenko 1993 Ukraine + 09:45.7 1:38:31.9 1-3 1-3 2
10 94e Oleksandr Kondratenko 1993 Ukraine + 09:45.7 1:38:31.9 1-3 1-3 2
11 81e Kristyna Cerna 1993 Czech Republic + 09:56.7 1:38:42.9 0-2 0-2 0
11 82e Jessica Jislova 1994 Czech Republic + 09:56.7 1:38:42.9 0-3 1-3 1
11 83e Tomas Vojik 1993 Czech Republic + 09:56.7 1:38:42.9 0-2 1-3 1
11 84e Lukas Jira 1993 Czech Republic + 09:56.7 1:38:42.9 0-3 1-3 1
12 161e Irina Potinga 1993 Romania + 09:56.8 1:38:43.0 0-0 0-0 0
12 162e Orsolya Tofalvi 1993 Romania + 09:56.8 1:38:43.0 1-3 1-3 2
12 163e Stefan Chiturlea 1993 Romania + 09:56.8 1:38:43.0 2-3 1-3 3
12 164e Gheorghe Pop 1993 Romania + 09:56.8 1:38:43.0 0-1 0-1 0
13 121e Linn Persson 1994 Sweden + 10:55.5 1:39:41.7 0-3 0-3 0
13 122e Lotten Sjödén 1994 Sweden + 10:55.5 1:39:41.7 0-2 0-1 0
13 123e Zeb Svedlund 1993 Sweden + 10:55.5 1:39:41.7 0-0 0-2 0
13 124e Per Niklas Forsberg 1994 Sweden + 10:55.5 1:39:41.7 0-3 1-3 1
14 151e Ivona Fialkova 1994 Slovakia + 12:14.4 1:41:00.6 2-3 0-3 2
14 152e Janka Marakova 1993 Slovakia + 12:14.4 1:41:00.6 2-3 0-2 2
14 153e Michal Kubaliak 1993 Slovakia + 12:14.4 1:41:00.6 0-3 0-3 0
14 154e Henrich Lonsky 1993 Slovakia + 12:14.4 1:41:00.6 0-2 0-3 0
15 171e Johanna Talihärm 1993 Estonia + 13:58.2 1:42:44.4 0-1 1-3 1
15 172e Grete Gaim 1993 Estonia + 13:58.2 1:42:44.4 0-0 2-3 2
15 173e Grigori Gorlovits 1993 Estonia + 13:58.2 1:42:44.4 0-2 1-3 1
15 174e Rene Zahkna 1994 Estonia + 13:58.2 1:42:44.4 1-3 0-1 1
16 111e Karolina Batozynska 1993 Poland + 20:21.0 1:49:07.2 0-0 0-1 0
16 112e Ewa Buchla 1993 Poland + 20:21.0 1:49:07.2 4-3 1-3 5
16 113e Kamil Cymerman 1993 Poland + 20:21.0 1:49:07.2 0-2 0-1 0
16 114e Jakub Topor 1994 Poland + 20:21.0 1:49:07.2 0-0 3-3 3
17 131e Betina Blagoeva 1993 Bulgaria + 20:34.0 1:49:20.2 0-2 3-3 3
17 132e Stefani Popova 1993 Bulgaria + 20:34.0 1:49:20.2 0-1 1-3 1
17 133e Denislav Shehtanov 1994 Bulgaria + 20:34.0 1:49:20.2 0-1 0-2 0
17 134e Radi Palevski 1994 Bulgaria + 20:34.0 1:49:20.2 0-2 0-2 0
18 181e Marija Kaznacenko 1993 Lithuania + 23:38.9 1:52:25.1 3-3 1-3 4
18 182e Olga Derendiajeva 1994 Lithuania + 23:38.9 1:52:25.1 0-1 1-3 1
18 183e Edvin Tomasevic 1993 Lithuania + 23:38.9 1:52:25.1 2-3 0-3 2
18 184e Modestas Girkus 1994 Lithuania + 23:38.9 1:52:25.1 0-1 1-3 1
19 101e Gunita Gaile 1994 Latvia + 25:59.6 1:54:45.8 0-0 3-3 3
19 102e Laura Kupca 1994 Latvia + 25:59.6 1:54:45.8 2-3 3-3 5
19 103e Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + 25:59.6 1:54:45.8 0-3 3-3 3
19 104e Zans Andrejevs 1993 Latvia + 25:59.6 1:54:45.8 0-1 2-3 2
20 191e Sebnem Onver 1993 Turkey + 41:06.4 2:09:52.6 1-3 0-3 1
20 192e Rahsan Yilmaz 1993 Turkey + 41:06.4 2:09:52.6 1-3 0-1 1
20 193e Osman Aslan 1993 Turkey + 41:06.4 2:09:52.6 3-3 1-3 4
20 194e Tarik Kaya 1994 Turkey + 41:06.4 2:09:52.6 0-2 3-3 3

Info

What European Youth Olympic Festival
Discipline Mixed Relay
Host Liberec
Nation Czech Republic
Date Friday 18.Feb 2011
Calendar 2010/2011