Sign in Sign up

Val Ridanna

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 62 Ekaterina Iourieva 1983 Russia 33:30.4 33:30.4 0+1+1+1 3
2 68 Maria Kossinova 1984 Russia + 01:04.1 34:34.5 1+1+1+1 4
3 66 Elena Davgul 1983 Russia + 01:26.3 34:56.7 0+0+1+1 2
4 74 Paulina Bobak 1984 Poland + 01:43.0 35:13.4 1+1+0+0 2
5 72 Marie Dorin Habert 1986 France + 01:49.1 35:19.5 1+0+0+0 1
6 64 Uliana Denisova 1983 Russia + 02:04.0 35:34.4 3+1+1+1 6
7 61 Natalya Burdyga 1983 Ukraine + 02:09.0 35:39.4 0+2+4+4 10
8 65 Pauline Jacquin 1983 France + 02:21.9 35:52.3 2+0+1+2 5
9 67 Irina Mozhevitina 1985 Kazakhstan + 02:41.9 36:12.3 1+1+2+1 5
10 69 Anne Lise Bailly 1983 France + 02:51.8 36:22.2 2+0+3+3 8
11 77 Magdalena Nykiel 1983 Poland + 03:14.6 36:45.0 0+0+0+2 2
12 63 Yana Romanova 1983 Russia + 03:27.6 36:58.0 3+2+2+1 8
13 75 Nicole Pfluger 1983 Austria + 03:29.0 36:59.4 0+1+3+1 5
14 70 Liobov Petrova 1984 Russia + 03:37.1 37:07.5 2+0+2+0 4
15 71 Celia Bourgeois 1983 France + 04:46.5 38:16.9 1+3+2+3 9
16 76 Roberta Fiandino 1985 Italy + 05:07.1 38:37.5 1+3+0+0 4
17 81 Tatyana Shyntar 1983 Belarus + 05:21.4 38:51.8 0+0+1+2 3
18 73 Alexandra Stoian 1983 Romania + 05:29.1 38:59.5 1+0+4+1 6
19 84 Elisa Bosonetto 1984 Italy + 05:38.9 39:09.3 1+0+1+1 3
20 83 Olga Poltoranina 1987 Kazakhstan + 05:48.4 39:18.8 3+2+1+0 6
21 82 Nina Karasevych 1984 Ukraine + 06:09.1 39:39.5 1+1+2+1 5
22 79 Jana Gerekova 1984 Slovakia + 06:35.7 40:06.1 1+2+2+2 7
23 92 Natalia Egoshina 1984 Russia + 06:38.8 40:09.2 2+0+1+1 4
24 86 Melanie Droz-Vincent 1985 France + 07:28.5 40:58.9 2+3+1+2 8
25 85 Klara Moravcova 1983 Czech Republic + 07:32.5 41:02.9 3+2+3+3 11
26 78 Verena Spechtenhauser 1983 Italy + 07:58.7 41:29.1 4+1+1+1 7
27 88 Alena Zhyn 1985 Belarus + 09:17.7 42:48.1 1+3+2+4 10
DNS 103 Aikaterini Taoula 1984 Greece 0
DNS 104 Gabriella Palotai 1986 Hungary 0
DNS 80 Linda Savlaka 1984 Latvia 0
DNS 87 Angelika Szrubianiec 1984 Poland 0
DNS 93 Karin Oberhofer 1985 Italy 0
DNS 96 Renate Zingerle 1986 Italy 0
DNF 100 Cristina Neculoiu 1984 Romania Lapped 1+-+-+- 1
DNF 101 Maja Vuk 1988 Croatia Lapped 5+-+-+- 5
DNF 102 Krunoslava Kauzlaric 1986 Croatia Lapped 3+-+-+- 3
DNF 89 Simona Craciun 1983 Romania 4+0+1+2 7
DNF 90 Germaine Roullet 1985 Italy Lapped 2+4+-+- 6
DNF 91 Tiffany Tyrala 1984 Poland Lapped 0+1+4+- 5
DNF 94 Viktoria Groneova 1986 Slovakia Lapped 2+-+-+- 2
DNF 95 Nathalie Rissema 1986 Netherlands Lapped 2+-+-+- 2
DNF 97 Marina Kovacec 1988 Croatia Lapped 2+-+-+- 2
DNF 98 Cinzia Bedogne 1984 Italy Lapped 1+1+2+- 4
DNF 99 Anamarija Brajdic 1987 Croatia Lapped 3+-+-+- 3

Info

What IBU Cup Junior
Discipline 10 km Pursuit
Host Val Ridanna
Nation Italy
Date Sunday 14.Dec 2003
Calendar 2003/2004