Sign in Sign up

Set up your winter fantasy team now !
Pick your 15 athlete's combined from all winter sports and compete against the other users

Beitostølen

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 7 Matvey Eliseev 1993 Russia 26:16.8 26:16.8 1+0 1
2 67 Dmitry Malyshko 1987 Russia + 03.2 26:20.0 0+1 1
3 17 Henrik L'Abée-Lund 1986 Norway + 01:15.9 27:32.7 1+3 4
4 100 Florian Graf 1988 Germany + 01:18.9 27:35.7 1+0 1
5 65 Antonin Guigonnat 1991 France + 01:22.2 27:39.0 0+1 1
6 13 Vegard Gjermundshaug 1992 Norway + 01:28.0 27:44.8 0+3 3
7 106 Fredrik Rørvik 1994 Norway + 01:40.0 27:56.8 0+1 1
8 86 Aleksander Fjeld Andersen 1997 Norway + 01:50.4 28:07.2 1+1 2
9 108 Semen Suchilov 1992 Russia + 01:51.2 28:08.0 1+1 2
10 25 Dzmitry Abasheu 1991 Belarus + 01:55.4 28:12.2 1+1 2
11 34 Alexey Volkov 1988 Russia + 01:57.4 28:14.2 1+2 3
12 94 David Komatz 1991 Austria + 01:58.4 28:15.2 1+1 2
13 44 Aristide Begue 1994 France + 02:01.6 28:18.4 1+2 3
14 49 Lukas Kristejn 1989 Czech Republic + 02:02.2 28:19.0 0+3 3
15 87 Eligius Tambornino 1986 Switzerland + 02:11.0 28:27.8 0+3 3
16 101 Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 02:13.5 28:30.3 0+2 2
17 29 Petr Pashchenko 1991 Russia + 02:22.6 28:39.4 0+3 3
18 78 Matthias Bischl 1988 Germany + 02:25.8 28:42.6 1+2 3
19 76 Ilmars Bricis 1970 Latvia + 02:31.2 28:48.0 1+1 2
20 28 Simon Hallstroem 1991 Sweden + 02:31.7 28:48.5 2+2 4
21 51 Dmitriy Dyuzhev 1990 Belarus + 02:32.5 28:49.3 0+1 1
22 79 Alexey Slepov 1986 Russia + 02:33.2 28:50.0 2+2 4
23 8 Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + 02:33.9 28:50.7 1+3 4
24 72 Artem Tyshchenko 1993 Ukraine + 02:37.4 28:54.2 2+0 2
25 52 Lukas Rombach 1993 Germany + 02:43.5 29:00.3 1+3 4
26 71 Tobias Arwidson 1988 Sweden + 02:44.1 29:00.9 2+0 2
27 68 Fredrik Gjesbakk 1992 Norway + 02:45.7 29:02.5 3+1 4
28 18 Tomas Vojik 1993 Czech Republic + 02:46.3 29:03.1 0+3 3
29 48 Roman Rees 1993 Germany + 02:48.9 29:05.7 0+4 4
30 19 Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway + 02:50.1 29:06.9 0+2 2
31 74 Viktar Kryuko 1995 Belarus + 02:53.3 29:10.1 1+2 3
32 84 Matej Krupcik 1992 Czech Republic + 02:53.4 29:10.2 1+3 4
33 5 Simon Bartko 1996 Slovakia + 02:57.4 29:14.2 23 5
34 64 Lukasz Szczurek 1988 Poland + 02:59.1 29:15.9 0+2 2
35 77 Dimitar Partalov 1990 Bulgaria + 03:01.2 29:18.0 0+1 1
36 83 Bernhard Leitinger 1990 Austria + 03:01.5 29:18.3 1+0 1
37 96 Martin Remmelg 1989 Estonia + 03:03.5 29:20.3 0+2 2
38 36 Kosuke Ozaki 1992 Japan + 03:05.3 29:22.1 0+2 2
39 26 Patrick Jakob 1996 Austria + 03:07.1 29:23.9 0+1 1
40 33 Roland Lessing 1978 Estonia + 03:09.6 29:26.4 0+3 3
41 32 Matthias Dorfer 1993 Germany + 03:15.6 29:32.4 2+3 5
42 102 Daniel Böhm 1986 Germany + 03:21.4 29:38.2 0+3 3
43 9 Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 03:23.2 29:40.0 1+3 4
44 50 Emilien Jacquelin 1995 France + 03:25.2 29:42.0 1+4 5
45 69 Thierry Chenal 1992 Italy + 03:25.8 29:42.6 3+1 4
46 39 Vladislav Vitenko 1995 Kazakhstan + 03:28.2 29:45.0 1+2 3
47 10 Vladislavs Nedaivodins 1996 Latvia + 03:30.2 29:47.0 1+1 2
48 62 Ivan Joller 1983 Switzerland + 03:31.1 29:47.9 1+2 3
49 16 Gheorghe Pop 1993 Romania + 03:35.8 29:52.6 1+1 2
50 30 Kresimir Crnkovic 1995 Croatia + 03:41.0 29:57.8 3+3 6
51 46 Martin Jäger 1987 Switzerland + 03:46.8 30:03.6 2+4 6
52 112 Luca Ghiglione 1996 Italy + 03:49.3 30:06.1 0+2 2
53 111 Takuto Terabayashi 1994 Japan + 03:49.8 30:06.6 0+3 3
54 104 Lorenz Waeger 1991 Austria + 03:50.1 30:06.9 3+2 5
55 23 Tuukka Invenius 1997 Finland + 03:52.1 30:08.9 1+3 4
56 90 Andrea Baretto 1995 Italy + 03:54.4 30:11.2 1+2 3
57 103 Martin Perrillat Bottonet 1997 France + 03:56.7 30:13.5 3+1 4
58 14 Mladen Plakalovic 1991 Bosnia&Herzegovina + 03:57.4 30:14.2 3+5 8
59 4 Baptiste Jouty 1991 France + 03:57.6 30:14.4 4+1 5
60 61 Ruslan Tkalenko 1992 Ukraine + 03:58.7 30:15.5 2+4 6
61 80 Ondrej Kosztolanyi 1995 Slovakia + 04:03.1 30:19.9 3+1 4
62 81 Yohan Huillier 1995 France + 04:05.2 30:22.0 1+2 3
63 6 Vitaliy Trush 1996 Ukraine + 04:05.5 30:22.3 3+2 5
64 21 Saverio Zini 1994 Italy + 04:07.2 30:24.0 3+2 5
65 58 Tomas Krupcik 1988 Czech Republic + 04:08.5 30:25.3 1+4 5
66 75 Tiio Soderhielm 1984 Sweden + 04:09.5 30:26.3 2+4 6
67 60 Fabian Hoerl 1992 Austria + 04:10.8 30:27.6 2+3 5
68 57 Michail Kletcherov 1982 Bulgaria + 04:12.5 30:29.3 1+4 5
69 35 Ingus Deksnis 1996 Latvia + 04:21.9 30:38.7 1+3 4
70 11 Roman Yeremin 1997 Kazakhstan + 04:33.1 30:49.9 3+4 7
71 109 Stefan Mair 1994 Austria + 04:33.6 30:50.4 0+2 2
72 40 Johan Talihärm 1994 Estonia + 04:35.5 30:52.3 2+4 6
73 105 Ondrej Hosek 1995 Czech Republic + 04:41.3 30:58.1 2+4 6
74 85 Je-Uk Jun 1987 South Korea + 04:43.7 31:00.5 2+2 4
75 53 Edin Hodzic 1986 Serbia + 04:44.3 31:01.1 0+4 4
76 97 Matti Hakala 1984 Finland + 04:44.7 31:01.5 3+1 4
77 88 Kazuya Inomata 1985 Japan + 04:48.4 31:05.2 2+1 3
78 3 Severin Dietrich 1994 Switzerland + 04:51.9 31:08.7 1+3 4
79 38 Yonggyu Kim 1993 South Korea + 04:52.0 31:08.8 2+3 5
80 43 Hunor Gego 1996 Romania + 04:59.9 31:16.7 1+3 4
81 20 Alex Gleave 1989 Great Britain + 05:10.5 31:27.3 2+0 2
82 66 Anton Dudchenko 1996 Ukraine + 05:12.5 31:29.3 3+4 7
83 63 Andreas Plaickner 1993 Italy + 05:12.9 31:29.7 4+2 6
84 89 Denis Serban 1991 Romania + 05:18.5 31:35.3 2+2 4
85 54 Michal Kubaliak 1993 Slovakia + 05:32.5 31:49.3 4+2 6
86 82 Timur Kuts 1995 Kazakhstan + 05:34.4 31:51.2 4+1 5
87 92 Tomasz Zieba 1995 Poland + 05:35.3 31:52.1 1+4 5
88 113 Andriy Dotsenko 1994 Ukraine + 05:37.2 31:54.0 4+2 6
89 98 Stefan Gavrila 1989 Romania + 05:37.2 31:54.0 4+2 6
90 110 Vladislav Miropolskiy 1995 Kazakhstan + 05:49.0 32:05.8 2+2 4
91 73 Guzman Sanz Calleja 1984 Spain + 05:49.6 32:06.4 0+3 3
92 56 Tuomas Harjula 1998 Finland + 05:54.2 32:11.0 2+2 4
93 27 Dzenis Avdic 1995 Serbia + 05:58.6 32:15.4 2+4 6
94 45 Mehmet Ustuntas 1995 Turkey + 06:00.7 32:17.5 0+4 4
95 91 Kleanthis Karamichas 1988 Greece + 06:05.9 32:22.7 1+2 3
96 2 Seonhoe Heo 1993 South Korea + 06:07.1 32:23.9 2+3 5
97 95 Ajlan Rastic 1993 Serbia + 06:08.9 32:25.7 1+3 4
98 55 Vinny Fountain 1991 Great Britain + 06:16.6 32:33.4 1+4 5
99 12 Yuki Nakajima 1988 Japan + 06:20.2 32:37.0 3+4 7
100 47 Roberto Piqueras Garcia 1990 Spain + 06:30.9 32:47.7 1+4 5
101 70 Filip Petrovic 1995 Croatia + 06:32.3 32:49.1 4+3 7
102 41 Apostolos Angelis 1993 Greece + 06:43.4 33:00.2 5+5 10
103 99 Henrich Lonsky 1993 Slovakia + 06:43.7 33:00.5 2+3 5
104 37 Stefan Lopatic 1992 Bosnia&Herzegovina + 06:51.2 33:08.0 3+2 5
105 59 Daniel Walker 1994 Australia + 07:18.5 33:35.3 0+3 3
106 107 Eno Vahtra 1990 Estonia + 07:28.0 33:44.8 3+5 8
107 22 Dimitrios Kyriazis 1994 Greece + 07:51.4 34:08.2 0+3 3
108 93 Martin Shaw 1993 Great Britain + 09:01.7 35:18.5 2+4 6
109 24 Toni Stanoeksi 1993 Macedonia + 09:23.1 35:39.9 4+4 8
110 42 Balazs Gond 1987 Hungary + 10:16.4 36:33.2 3+3 6
111 1 Kristof Lagler 1994 Hungary + 12:22.9 38:39.7 2+5 7
DNF 15 Zana Oztunc 1997 Turkey -+- 0
DNF 31 Adrian Clavero Vincelle 1994 Spain 4+- 4

Info

What IBU Cup
Discipline 10 km Sprint
Host Beitostølen
Nation Norway
Date Sunday 27.Nov 2016
Calendar 2016/2017