Log in Sign up

Östersund

No # Name Born Nation Time4 Shooting Misses
1 21e Marte Olsbu 1990 Norway 1:10:57.1 1:10:57 0-1 0-1 0
1 22e Fanny Horn Birkeland 1988 Norway 1:10:57.1 1:10:57 0-0 0-3 0
1 23e Ole Einar Bjørndalen 1974 Norway 1:10:57.1 1:10:57 0-0 0-0 0
1 24e Johannes Thingnes Bø 1993 Norway 1:10:57.1 1:10:57 0-1 0-0 0
2 11e Franziska Hildebrand 1987 Germany 1:11:30.8 + 33 0-0 0-1 0
2 12e Laura Dahlmeier 1993 Germany 1:11:30.8 + 33 0-0 0-3 0
2 13e Benedikt Doll 1990 Germany 1:11:30.8 + 33 0-0 0-1 0
2 14e Arnd Peiffer 1987 Germany 1:11:30.8 + 33 0-1 0-0 0
3 61e Lisa Vittozzi 1995 Italy 1:11:41.3 + 44 0-3 0-1 0
3 62e Dorothea Wierer 1990 Italy 1:11:41.3 + 44 0-2 0-1 0
3 63e Lukas Hofer 1989 Italy 1:11:41.3 + 44 0-0 1-3 1
3 64e Dominik Windisch 1989 Italy 1:11:41.3 + 44 0-1 0-1 0
4 51e Olga Podchufarova 1992 Russia 1:11:41.6 + 44 0-0 0-2 0
4 52e Tatiana Akimova 1990 Russia 1:11:41.6 + 44 0-0 0-2 0
4 53e Maxim Tsvetkov 1992 Russia 1:11:41.6 + 44 0-0 0-1 0
4 54e Anton Shipulin 1987 Russia 1:11:41.6 + 44 0-0 0-0 0
5 31e Justine Braisaz 1996 France 1:12:10.4 + 01:13 0-1 0-1 0
5 32e Anais Bescond 1987 France 1:12:10.4 + 01:13 0-0 0-2 0
5 33e Fabien Claude 1994 France 1:12:10.4 + 01:13 0-0 1-3 1
5 34e Quentin Fillon Maillet 1992 France 1:12:10.4 + 01:13 0-2 0-1 0
6 91e Anna Magnusson 1995 Sweden 1:12:18.0 + 01:20 0-0 0-0 0
6 92e Hanna Öberg 1995 Sweden 1:12:18.0 + 01:20 0-3 0-2 0
6 93e Jesper Nelin 1992 Sweden 1:12:18.0 + 01:20 0-1 1-3 1
6 94e Fredrik Lindström 1989 Sweden 1:12:18.0 + 01:20 0-1 0-0 0
7 41e Veronika Vitkova 1988 Czech Republic 1:12:18.0 + 01:20 1-3 0-1 1
7 42e Gabriela Koukalova 1989 Czech Republic 1:12:18.0 + 01:20 0-1 0-3 0
7 43e Michal Slesingr 1983 Czech Republic 1:12:18.0 + 01:20 0-0 0-0 0
7 44e Ondrej Moravec 1984 Czech Republic 1:12:18.0 + 01:20 0-0 0-0 0
8 71e Susan Dunklee 1986 USA 1:13:35.6 + 02:38 0-1 0-2 0
8 72e Clare Egan 1987 USA 1:13:35.6 + 02:38 0-0 2-3 2
8 73e Lowell Bailey 1981 USA 1:13:35.6 + 02:38 0-1 0-1 0
8 74e Tim Burke 1982 USA 1:13:35.6 + 02:38 0-0 0-3 0
9 131e Selina Gasparin 1984 Switzerland 1:13:45.4 + 02:48 0-0 0-2 0
9 132e Lena Häcki 1995 Switzerland 1:13:45.4 + 02:48 0-0 2-3 2
9 133e Benjamin Weger 1989 Switzerland 1:13:45.4 + 02:48 0-2 0-3 0
9 134e Serafin Wiestner 1990 Switzerland 1:13:45.4 + 02:48 0-1 0-2 0
10 81e Anastasiya Merkushyna 1995 Ukraine 1:13:49.3 + 02:52 0-2 0-0 0
10 82e Yuliia Dzhima 1990 Ukraine 1:13:49.3 + 02:52 2-3 0-0 2
10 83e Artem Pryma 1987 Ukraine 1:13:49.3 + 02:52 0-1 0-0 0
10 84e Dmytro Pidruchnyi 1991 Ukraine 1:13:49.3 + 02:52 0-1 0-2 0
11 111e Christina Rieder 1993 Austria 1:14:30.9 + 03:33 0-1 0-0 0
11 112e Julia Schwaiger 1996 Austria 1:14:30.9 + 03:33 0-0 0-1 0
11 113e Julian Eberhard 1986 Austria 1:14:30.9 + 03:33 1-3 0-2 1
11 114e Dominik Landertinger 1988 Austria 1:14:30.9 + 03:33 0-0 0-1 0
12 141e Teja Gregorin 1980 Slovenia 1:14:51.3 + 03:54 0-1 0-1 0
12 142e Anja Erzen 1992 Slovenia 1:14:51.3 + 03:54 0-3 1-3 1
12 143e Klemen Bauer 1986 Slovenia 1:14:51.3 + 03:54 0-1 0-3 0
12 144e Rok Trsan 1992 Slovenia 1:14:51.3 + 03:54 0-1 0-0 0
13 171e Mari Laukkanen 1987 Finland 1:14:53.3 + 03:56 0-0 1-3 1
13 172e Kaisa Mäkäräinen 1983 Finland 1:14:53.3 + 03:56 0-1 2-3 2
13 173e Tuomas Gronman 1991 Finland 1:14:53.3 + 03:56 0-3 0-2 0
13 174e Olli Hiidensalo 1991 Finland 1:14:53.3 + 03:56 0-1 0-1 0
14 121e Nadezhda Skardino 1985 Belarus 1:15:31.4 + 04:34 0-0 1-3 1
14 122e Iryna Kryuko 1991 Belarus 1:15:31.4 + 04:34 0-0 0-1 0
14 123e Vladimir Chepelin 1988 Belarus 1:15:31.4 + 04:34 0-2 1-3 1
14 124e Yuri Liadov 1987 Belarus 1:15:31.4 + 04:34 3-3 0-1 3
15 151e Alina Raikova 1991 Kazakhstan 1:15:40.8 + 04:43 0-0 0-2 0
15 152e Darya Usanova 1989 Kazakhstan 1:15:40.8 + 04:43 0-3 0-0 0
15 153e Anton Pantov 1991 Kazakhstan 1:15:40.8 + 04:43 0-2 0-1 0
15 154e Maxim Braun 1993 Kazakhstan 1:15:40.8 + 04:43 0-1 0-0 0
16 221e Magdalena Gwizdon 1979 Poland 1:16:16.5 + 05:19 0-1 0-3 0
16 222e Krystyna Guzik 1983 Poland 1:16:16.5 + 05:19 0-1 0-3 0
16 223e Grzegorz Guzik 1991 Poland 1:16:16.5 + 05:19 0-3 0-3 0
16 224e Rafal Penar 1995 Poland 1:16:16.5 + 05:19 0-1 0-3 0
17 231e Stefani Popova 1993 Bulgaria 1:16:18.4 + 05:21 0-3 1-3 1
17 232e Desislava Stoyanova 1992 Bulgaria 1:16:18.4 + 05:21 1-3 0-2 1
17 233e Anton Sinapov 1993 Bulgaria 1:16:18.4 + 05:21 0-0 0-0 0
17 234e Vladimir Iliev 1987 Bulgaria 1:16:18.4 + 05:21 0-2 0-0 0
18 211e Ji-Hee Mun 1988 South Korea 1:16:19.0 + 05:21 1-3 0-0 1
18 212e Anna Frolina 1984 Russia 1:16:19.0 + 05:21 0-0 0-1 0
18 213e Alexander Starodubets 1993 South Korea 1:16:19.0 + 05:21 0-1 0-1 0
18 214e Jongmin Kim 1993 South Korea 1:16:19.0 + 05:21 0-0 0-0 0
19 191e Grete Gaim 1993 Estonia 1:16:22.9 + 05:25 0-1 0-1 0
19 192e Johanna Talihärm 1993 Estonia 1:16:22.9 + 05:25 0-2 0-1 0
19 193e Kalev Ermits 1992 Estonia 1:16:22.9 + 05:25 1-3 0-0 1
19 194e Kauri Koiv 1983 Estonia 1:16:22.9 + 05:25 0-0 0-2 0
20 161e Jana Gerekova 1984 Slovakia 1:16:41.9 + 05:44 0-1 0-2 0
20 162e Terezia Poliakova 1989 Slovakia 1:16:41.9 + 05:44 0-0 0-2 0
20 163e Tomas Hasilla 1990 Slovakia 1:16:41.9 + 05:44 0-3 0-1 0
20 164e Martin Otcenas 1987 Slovakia 1:16:41.9 + 05:44 2-3 1-3 3
21 241e Diana Rasimoviciute-Brice 1984 Lithuania Lapped 0-1 1-3 1
21 242e Natalija Kocergina 1985 Lithuania Lapped 0-1 0-1 0
21 243e Tomas Kaukenas 1990 Lithuania Lapped 0-3 0-1 0
21 244e Vytautas Strolia 1992 Lithuania Lapped 2-3 --- 2
22 101e Julia Ransom 1993 Canada Lapped 0-1 2-3 0
22 102e Megan Tandy 1988 Canada Lapped 0-0 0-2 0
22 103e Scott Gow 1990 Canada Lapped 0-2 0-2 0
22 104e Brendan Green 1986 Canada Lapped 0-1 --- 0
23 201e Luminita Piscoran 1988 Romania Lapped 0-0 0-3 0
23 202e Diana Salman 1993 Romania Lapped 0-1 0-1 0
23 203e George Buta 1993 Romania Lapped 0-1 0-2 0
23 204e Cornel Puchianu 1989 Romania Lapped --- --- 0
24 181e Sari Furuya 1990 Japan Lapped 0-1 0-3 0
24 182e Rina Mitsuhashi 1990 Japan Lapped 0-2 1-3 1
24 183e Tsukasa Kobonoki 1991 Japan Lapped 0-1 0-1 0
24 184e Junji Nagai 1981 Japan Lapped --- --- 0
What World Cup
Discipline Mixed Relay
Host Östersund
Nation Sweden
Date Sunday 27.Nov 2016
Calendar 2016/2017