Sign in Sign up

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 68 Mari Laukkanen 1987 Finland 35:58.8 35:58.8 1+0+0+0 1
2 61 Valj Semerenko 1986 Ukraine + 27.7 36:26.5 2+0+2+0 4
3 62 Pauline Macabies 1986 France + 40.3 36:39.1 0+1+0+3 4
4 63 Johanna Holma 1985 Sweden + 41.4 36:40.2 0+1+2+3 6
5 71 Carolin Hennecke 1986 Germany + 49.9 36:48.7 0+1+1+2 4
6 70 Nadezhda Skardino 1985 Belarus + 01:03.2 37:02.0 2+0+0+1 3
7 65 Tina Bachmann 1986 Germany + 01:18.4 37:17.2 3+1+2+0 6
8 81 Anna Kunaeva 1985 Russia + 01:19.0 37:17.8 0+0+1+1 2
9 64 Volha Tsetsiaruk 1985 Belarus + 01:43.4 37:42.2 2+1+1+0 4
10 67 Darya Domracheva 1986 Belarus + 01:56.7 37:55.5 3+1+3+1 8
11 73 Evgeniya Sedova 1986 Russia + 02:02.9 38:01.7 1+1+1+1 4
12 72 Alena Zhyn 1985 Belarus + 02:37.1 38:35.9 2+1+2+2 7
13 83 Susann König 1987 Germany + 02:46.8 38:45.6 1+1+1+1 4
14 84 Marion Blondeau 1986 France + 03:06.5 39:05.3 2+1+0+0 3
15 76 Marie Dorin Habert 1986 France + 03:24.4 39:23.2 0+0+1+2 3
16 89 Juliane Döll 1986 Germany + 03:28.9 39:27.7 1+2+1+1 5
17 66 Ekaterina Yurlova-Percht 1985 Russia + 03:39.4 39:38.2 1+0+4+3 8
18 85 Reka Forika 1989 Romania + 03:59.4 39:58.2 1+3+0+1 5
19 93 Eliska Svikruhova 1986 Slovakia + 04:20.8 40:19.6 0+1+0+1 2
20 87 Lyudmyla Zhyber 1986 Ukraine + 04:32.6 40:31.4 0+1+2+0 3
21 74 Emöke Szöcs 1985 Hungary + 04:53.3 40:52.1 2+4+2+1 9
22 90 Tagne Tähe 1985 Estonia + 05:23.5 41:22.3 0+0+2+2 4
23 80 Elin Mattsson 1986 Sweden + 05:37.2 41:36.0 1+2+1+2 6
24 82 Michaela Balatkova 1985 Czech Republic + 06:33.1 42:31.9 2+3+2+2 9
25 78 Petra Starcevic 1987 Croatia + 06:42.2 42:41.0 2+0+3+1 6
26 92 Laura Spector 1987 USA + 07:26.5 43:25.3 1+1+2+4 8
27 86 Weronika Nowakowska 1986 Poland + 07:43.4 43:42.2 3+1+3+3 10
28 101 Veronika Zvaricova 1988 Czech Republic + 07:45.2 43:44.0 2+0+0+1 3
29 77 Alina Babes 1987 Romania + 07:55.3 43:54.1 0+3+2+3 8
30 98 Eva Sebova 1988 Slovakia + 08:19.8 44:18.6 2+1+1+1 5
31 102 Marine Rougeot 1986 France + 08:37.6 44:36.4 0+1+2+3 6
32 108 Brynden Manbeck 1987 USA + 08:40.1 44:38.9 1+0+2+1 4
33 88 Anastasia Tokareva 1986 Russia + 08:44.2 44:43.0 4+2+3+1 10
34 106 Anamarija Brajdic 1987 Croatia + 09:31.1 45:29.9 1+2+1+2 6
35 99 Zsuzsanna Miklos 1985 Romania + 10:08.9 46:07.7 2+3+4+1 10
36 107 Cynthia Clark 1986 Canada + 10:09.1 46:07.9 1+0+2+1 4
37 109 Karolina Piton 1987 Poland + 10:17.9 46:16.7 0+1+2+2 5
38 100 Silvia Georgieva 1988 Bulgaria + 10:41.6 46:40.4 2+1+1+2 6
39 105 Kamila Czerniak 1986 Poland + 10:51.1 46:49.9 1+2+2+3 8
40 112 Ivana Sulejova 1985 Slovakia + 11:21.5 47:20.3 0+2+2+1 5
41 110 Sigita Bausyte 1987 Lithuania + 11:27.6 47:26.4 0+3+1+3 7
42 97 Ralitsa Galeva 1988 Bulgaria + 11:36.1 47:34.9 3+2+1+3 9
43 103 Dagmar Mondlova 1985 Slovakia + 12:05.4 48:04.2 1+2+3+2 8
44 114 Marina Kovacec 1988 Croatia + 12:18.6 48:17.4 0+1+3+0 4
45 104 Liga Glazere-Spalvina 1986 Latvia + 13:39.6 49:38.4 2+1+3+4 10
46 118 Marta Koza 1986 Poland + 14:25.3 50:24.1 1+1+1+3 6
47 117 Stina Soermus 1987 Estonia + 15:36.7 51:35.5 2+1+2+2 7
DNS 111 Lea Johanidesova 1989 Czech Republic 0
DNS 116 Alessandra Demarchis 1987 USA 0
DNS 119 Branka Kuzeljevic 1989 Serbia 0
DNS 120 Sanja Vasiljevic 1990 Bosnia&Herzegovina 0
DNS 75 Veronika Vitkova 1988 Czech Republic 0
DNS 79 Tamara Baric 1988 Slovenia 0
DNS 96 Zornitsa Kostadinova 1990 Bulgaria 0
DNF 113 Lina Kreivenaite 1988 Lithuania 3+3+1+- 7
DNF 115 Krunoslava Kauzlaric 1986 Croatia 2+2+3+5 12
DNF 69 Vita Semerenko 1986 Ukraine 2+2+2+4 10
DNF 91 Olena Pidhrushna 1987 Ukraine 0+0+-+- 0
DNF 94 Veronika Lagun 1985 Lithuania 4+1+1+5 11
DNF 95 Sirli Hanni 1985 Estonia 1+3+0+- 4

Info

What European Championship Junior
Discipline 10 km Pursuit
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Friday 3.Mar 2006
Calendar 2005/2006