Sign in Sign up

Antholz-Anterselva

Result Startlist

No # Name Born Nation Time4 Shooting Misses
1 17 Raphael Poiree 1974 France 56:14.6 56:14 0+0+0+0 0
2 14 Michael Greis 1976 Germany 56:41.4 + 26 0+1+0+1 2
3 13 Michal Slesingr 1983 Czech Republic 56:52.0 + 37 0+2+0+0 2
4 80 Frode Andresen 1973 Norway 56:53.9 + 39 0+1+0+0 1
5 11 Nikolay Kruglov Jr. 1981 Russia 57:05.7 + 51 0+0+0+0 0
6 9 Ivan Tcherezov 1980 Russia 57:24.2 + 01:09 0+1+0+0 1
7 25 Tim Burke 1982 USA 57:42.0 + 01:27 0+1+0+1 2
8 15 Simon Fourcade 1984 France 57:48.1 + 01:33 0+0+0+1 1
9 12 Ricco Gross 1970 Germany 57.52.4 + 01:16 0+0+0+0 0
10 96 Halvard Hanevold 1969 Norway 58:16.4 + 02:01 1+0+0+0 1
11 10 Christoph Sumann 1976 Austria 58:19.5 + 02:04 0+0+0+1 1
12 28 Daniel Mesotitsch 1976 Austria 58:27.4 + 02:12 1+0+0+1 2
13 8 Alexander Wolf 1978 Germany 58:28.5 + 02:13 0+1+0+2 3
14 6 Björn Ferry 1978 Sweden 58:29.2 + 02:14 0+0+0+3 3
15 7 Sergei Rozhkov 1972 Russia 58:29.5 + 02:14 0+1+1+0 2
16 63 Alexei Korobeynikov 1978 Ukraine 58:33.1 + 02:18 0+2+0+0 2
17 5 Rene Laurent Vuillermoz 1977 Italy 58:45.8 + 02:31 0+1+2+0 3
18 90 Olexander Bilanenko 1978 Ukraine 59:12.1 + 02:57 0+0+0+0 0
19 3 Andreas Birnbacher 1981 Germany 59:21.1 + 03:06 1+2+0+0 3
20 16 Sven Fischer 1971 Germany 59:35.4 + 03:20 2+0+0+1 3
21 20 Tomasz Sikora 1973 Poland 59:42.4 + 03:27 0+2+0+1 3
22 86 Lois Habert 1983 France 59:44.5 + 03:29 0+1+0+0 1
23 55 Roland Lessing 1978 Estonia 1:00:00.3 + 03:45 1+0+0+0 1
24 46 Janis Berzins 1982 Latvia 1:00:26.9 + 04:12 0+0+0+1 1
25 76 Alexandr Syman 1977 Belarus 1:00:29.3 + 04:14 1+0+1+1 3
26 26 Christian de Lorenzi 1981 Italy 1:00:34.6 + 04:19 1+0+0+2 3
27 57 Marek Matiasko 1977 Slovakia 1:00:36.9 + 04:22 0+0+0+1 1
28 62 Mattias Nilsson Jr. 1982 Sweden 1:00:42.8 + 04:28 1+1+0+2 4
29 50 Simon Hallenbarter 1979 Switzerland 1:00:44.4 + 04:29 2+0+1+0 3
30 2 Matthias Simmen 1972 Switzerland 1:00:57.2 + 04:42 2+0+1+2 5
31 43 Jay Hakkinen 1977 USA 1:01:02.0 + 04:47 0+2+0+1 3
32 89 Ole Einar Bjørndalen 1974 Norway 1:01:05.5 + 04:50 3+0+2+1 6
33 64 Filipp Shulman 1980 Russia 1:01:11.7 + 04:57 1+2+0+1 4
34 48 Sergey Novikov 1979 Belarus 1:01:54.0 + 05:39 0+2+0+3 5
35 92 Roland Zwahlen 1977 Switzerland 1:01:55.8 + 05:41 0+1+1+1 3
36 69 Janez Maric 1975 Slovenia 1:02:01.9 + 05:47 1+0+1+3 5
37 47 Miroslav Matiasko 1982 Slovakia 1:02:12.2 + 05:57 0+2+0+0 2
38 77 Pavol Hurajt 1978 Slovakia 1:02:13.7 + 05:59 1+0+0+1 2
39 1 Carl Johan Bergman 1978 Sweden 1:02:28.3 + 06:13 1+0+1+2 4
40 87 Jean-Phillippe Le Guellec 1985 Canada 1:02:33.8 + 06:19 2+1+0+0 3
41 114 Lowell Bailey 1981 USA 1:02:34.2 + 06:19 1+0+1+1 3
42 112 Serguei Sednev 1983 Ukraine 1:02:36.6 + 06:21 0+1+1+1 3
43 100 Tomas Holubec 1976 Czech Republic 1:02:39.4 + 06:24 0+1+1+1 3
44 32 Alexei Aidarov 1974 Ukraine 1:02:40.6 + 06:25 0+2+0+3 5
44 67 Jeremy Teela 1976 USA 1:02:40.6 + 06:25 1+1+0+2 4
46 45 Wilfried Pallhuber 1967 Italy 1:02:46.0 + 06:31 2+1+1+0 4
47 30 Indrek Tobreluts 1976 Estonia 1:02:50.9 + 06:36 1+0+1+3 5
48 21 Rustam Valiullin 1976 Belarus 1:02:53.4 + 06:38 3+1+1+1 6
49 70 Lars Berger 1979 Norway 1:03:09.7 + 06:55 1+1+2+1 5
50 22 Jouni Kinnunen 1983 Finland 1:03:18.4 + 07:03 1+0+0+0 1
51 38 Julien Robert 1974 France 1:03:22.9 + 07:08 0+0+0+2 2
52 65 David Ekholm 1979 Sweden 1:03:26.3 + 07:11 2+0+2+0 4
53 78 Jaroslav Soukup 1982 Czech Republic 1:03:30.9 + 07:16 2+2+1+2 7
54 51 Zdenek Vitek 1977 Czech Republic 1:03:32.3 + 07:17 1+2+1+2 6
55 105 Sergey Dashkevich 1982 Belarus 1:03:40.3 + 07:25 0+0+0+2 2
56 61 Qing Zhang 1980 China 1:03:45.9 + 07:31 0+0+1+3 4
57 85 Markus Windisch 1984 Italy 1:03:49.2 + 07:34 1+2+1+1 5
58 107 Claudio Böckli 1984 Switzerland 1:03:50.0 + 07:35 1+1+1+2 5
59 4 Friedrich Pinter 1978 Austria 1:03:57.9 + 07:43 1+2+1+1 5
60 99 David Leoni 1982 Canada 1:04:07.0 + 07:52 1+1+1+1 4
61 29 Krzysztof Plywacyk 1983 Poland 1:04:12.1 + 07:57 2+1+0+0 3
62 36 Robin Clegg 1977 Canada 1:04:17.8 + 08:03 0+2+0+1 3
63 111 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria 1:04:21.0 + 08:06 1+0+0+2 3
64 24 Timo Antila 1980 Finland 1:04:21.4 + 08:06 1+2+1+0 4
65 27 Chengye Zhang 1982 China 1:04:39.9 + 08:25 0+4+1+2 7
66 84 Wieslaw Ziemianin 1970 Poland 1:04:40.9 + 08:26 0+0+0+1 1
67 91 Jarkko Kauppinen 1982 Finland 1:04:41.9 + 08:27 1+0+0+0 1
68 74 Simon Eder 1983 Austria 1:04:52.9 + 08:38 1+0+1+2 4
69 72 Priit Viks 1982 Estonia 1:04:55.1 + 08:40 0+1+3+1 5
70 60 Vitaliy Rudenchyk 1982 Bulgaria 1:05:01.2 + 08:46 1+2+0+2 5
71 79 Kristaps Libietis 1982 Latvia 1:05:23.4 + 09:08 0+1+1+0 2
72 58 Alexandr Chervyhkov 1980 Kazakhstan 1:05:35.8 + 09:21 0+3+1+0 4
73 98 Dusan Simocko 1983 Slovakia 1:05:38.7 + 09:24 1+0+1+2 4
74 34 Jaime Robb 1984 Canada 1:05:39.0 + 09:24 1+1+0+4 6
75 59 Lee-Steve Jackson 1980 Great Britain 1:05:56.8 + 09:42 1+0+0+1 2
76 97 Miroslaw Kobus 1985 Poland 1:06:03.2 + 09:48 2+1+0+1 4
77 23 Mark Raymond 1979 Australia 1:06:11.3 + 09:56 1+2+1+1 5
78 52 Gregor Brvar 1983 Slovenia 1:06:22.6 + 10:07 0+3+1+1 5
79 82 Klemen Bauer 1986 Slovenia 1:06:23.9 + 10:09 2+2+0+3 7
80 81 Michail Kletcherov 1982 Bulgaria 1:06:35.5 + 10:20 0+0+2+1 3
81 71 Sebastian Beltrame 1983 Argentina 1:06:37.5 + 10:22 1+1+1+1 4
82 103 Long Ren 1988 China 1:06:47.7 + 10:33 1+2+1+2 6
83 106 Yan Savitskiy 1987 Kazakhstan 1:06:48.1 + 10:33 1+0+2+1 4
84 75 Athanassios Tsakiris 1965 Greece 1:06:55.4 + 10:40 0+2+0+2 4
85 35 Edgars Piksons 1983 Latvia 1:07:25.7 + 11:11 1+3+1+2 7
86 42 In-Bok Lee 1984 South Korea 1:07:35.6 + 11:20 0+1+0+2 3
87 19 Hidenori Isa 1976 Japan 1:07:55.3 + 11:40 0+1+2+2 5
88 54 Martin Möller 1980 Greenland 1:08:31.5 + 12:16 1+3+1+2 7
89 108 Danilo Kodela 1979 Slovenia 1:09:02.5 + 12:47 1+2+1+2 6
90 83 Shinya Saito 1980 Japan 1:09:27.3 + 13:12 2+3+1+2 8
91 37 Jose Damian Barcos 1981 Argentina 1:09:48.0 + 13:33 0+0+0+1 1
92 68 Alexandr Trifonov 1986 Kazakhstan 1:09:52.2 + 13:37 1+1+2+4 8
93 33 Jakov Fak 1987 Slovenia 1:09:55.2 + 13:40 1+2+1+4 8
94 102 Alari Remmelg 1984 Estonia 1:10:07.7 + 13:53 2+2+1+2 7
95 88 Ye Tian 1982 China 1:10:19.5 + 14:04 1+2+3+1 7
96 40 Lance Hodgkins 1977 Great Britain 1:10:31.3 + 14:16 0+1+1+2 4
97 109 Joe Brooks 1971 Great Britain 1:10:45.5 + 14:30 1+0+0+1 2
98 94 Kevin Kane 1983 Great Britain 1:10:46.4 + 14:31 0+0+2+2 4
99 113 Mika Kaljunen 1979 Finland 1:10:59.0 + 14:44 1+1+2+2 6
100 18 Sergey Naumik 1985 Kazakhstan 1:11:14.4 + 14:59 3+1+1+5 10
101 101 Gints Rozenbergs 1983 Latvia 1:11:29.3 + 15:14 1+3+1+2 7
102 53 Thorsten Langer 1971 Belgium 1:11:31.0 + 15:16 1+1+2+1 5
103 41 Stavros Christoforidis 1974 Greece 1:11:52.9 + 15:38 1+1+2+1 5
104 93 Øystein Slettemark 1967 Greenland 1:12:04.7 + 15:50 2+4+2+2 10
105 73 Pascal Langer 1977 Belgium 1:12:43.1 + 16:28 0+3+0+2 5
106 44 Bojan Samardzija 1985 Bosnia&Herzegovina 1:13:05.8 + 16:51 3+2+1+2 8
107 56 Imre Tagscherer 1972 Hungary 1:13:16.4 + 17:01 2+1+1+4 8
108 31 Zoltan Tagscherer 1976 Hungary 1:13:29.3 + 17:14 4+1+1+2 8
109 49 Aleksandar Milenkovic 1967 Serbia 1:14:12.5 + 17:57 1+3+4+2 10
110 95 Csaba Cseke 1974 Hungary 1:14:31.3 + 18:16 3+1+1+3 8
111 104 Karoly Gombos 1981 Hungary 1:17:00.1 + 20:45 1+4+2+2 9
DNS 110 Vincent Naveau 1984 Belgium 0
DNS 66 Damir Rastic 1988 Serbia 0
DNF 39 Kiril Vasilev 1985 Bulgaria 0+0+1+- 1

Info

What WSC 2007
Discipline 20 km Individual
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Tuesday 6.Feb 2007
Calendar 2006/2007