Sign in Sign up

Antholz-Anterselva

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 51e Helena Ekholm 1984 Sweden 1:20:04.7 1:20:04.7 0-1 0-1 0
1 52e Anna Carin Zidek 1973 Sweden 1:20:04.7 1:20:04.7 0-1 0-2 0
1 53e Björn Ferry 1978 Sweden 1:20:04.7 1:20:04.7 0-2 0-3 0
1 54e Carl Johan Bergman 1978 Sweden 1:20:04.7 1:20:04.7 0-2 0-1 0
2 41e Florence Baverel-Robert 1974 France + 27.6 1:20:32.3 0-0 0-0 0
2 42e Sandrine Bailly 1979 France + 27.6 1:20:32.3 0-1 0-1 0
2 43e Vincent Defrasne 1977 France + 27.6 1:20:32.3 0-0 0-0 0
2 44e Raphael Poiree 1974 France + 27.6 1:20:32.3 0-0 0-0 0
3 31e Tora Berger 1981 Norway + 36.4 1:20:41.1 0-1 0-1 0
3 32e Jori Mørkve 1980 Norway + 36.4 1:20:41.1 0-0 0-1 0
3 33e Emil Hegle Svendsen 1985 Norway + 36.4 1:20:41.1 0-1 0-1 0
3 34e Frode Andresen 1973 Norway + 36.4 1:20:41.1 0-3 0-3 0
4 81e Teja Gregorin 1980 Slovenia + 01:11.1 1:21:15.8 0-0 0-2 0
4 82e Tadeja Brankovic-Likozar 1979 Slovenia + 01:11.1 1:21:15.8 0-0 0-1 0
4 83e Klemen Bauer 1986 Slovenia + 01:11.1 1:21:15.8 0-2 1-3 1
4 84e Janez Maric 1975 Slovenia + 01:11.1 1:21:15.8 0-0 1-3 1
5 11e Kathrin Lang 1986 Germany + 01:24.2 1:21:28.9 0-3 0-1 0
5 12e Simone Hauswald 1979 Germany + 01:24.2 1:21:28.9 2-3 0-1 2
5 13e Michael Greis 1976 Germany + 01:24.2 1:21:28.9 0-0 0-0 0
5 14e Alexander Wolf 1978 Germany + 01:24.2 1:21:28.9 1-3 0-1 1
6 111e Michela Ponza 1979 Italy + 01:25.3 1:21:30.0 0-1 0-1 0
6 112e Katja Haller 1981 Italy + 01:25.3 1:21:30.0 0-1 0-1 0
6 113e Wilfried Pallhuber 1967 Italy + 01:25.3 1:21:30.0 0-1 0-2 0
6 114e Rene Laurent Vuillermoz 1977 Italy + 01:25.3 1:21:30.0 0-3 0-1 0
7 121e Yingchao Kong 1982 China + 01:39.3 1:21:44.0 0-0 0-0 0
7 122e Xue Dong 1986 China + 01:39.3 1:21:44.0 0-0 0-3 0
7 123e Chengye Zhang 1982 China + 01:39.3 1:21:44.0 0-0 1-3 1
7 124e Qing Zhang 1980 China + 01:39.3 1:21:44.0 0-1 0-1 0
8 91e Zdenka Vejnarova 1981 Czech Republic + 01:48.5 1:21:53.2 0-0 0-2 0
8 92e Magda Rezlerova 1982 Czech Republic + 01:48.5 1:21:53.2 0-1 0-2 0
8 93e Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 01:48.5 1:21:53.2 0-2 0-0 0
8 94e Zdenek Vitek 1977 Czech Republic + 01:48.5 1:21:53.2 0-1 0-2 0
9 21e Irina Malgina 1973 Russia + 02:18.0 1:22:22.7 0-3 0-2 0
9 22e Natalia Sorokina 1982 Russia + 02:18.0 1:22:22.7 0-1 0-0 0
9 23e Maxim Tchoudov 1982 Russia + 02:18.0 1:22:22.7 0-0 0-3 0
9 24e Dmitri Yaroshenko 1976 Russia + 02:18.0 1:22:22.7 0-2 0-0 0
10 61e Oksana Khvostenko 1977 Ukraine + 02:27.8 1:22:32.5 0-2 0-1 0
10 62e Olena Petrova 1972 Ukraine + 02:27.8 1:22:32.5 0-2 0-2 0
10 63e Alexei Korobeynikov 1978 Ukraine + 02:27.8 1:22:32.5 0-0 0-2 0
10 64e Andriy Deryzemlya 1977 Ukraine + 02:27.8 1:22:32.5 0-1 0-0 0
11 101e Krystyna Guzik 1983 Poland + 03:24.4 1:23:29.1 0-1 0-1 0
11 102e Magdalena Gwizdon 1979 Poland + 03:24.4 1:23:29.1 0-1 0-2 0
11 103e Krzysztof Plywacyk 1983 Poland + 03:24.4 1:23:29.1 0-2 0-1 0
11 104e Tomasz Sikora 1973 Poland + 03:24.4 1:23:29.1 0-1 0-1 0
12 181e Tagne Tähe 1985 Estonia + 03:39.5 1:23:44.2 0-2 1-3 1
12 182e Eveli Saue 1984 Estonia + 03:39.5 1:23:44.2 0-0 0-2 0
12 183e Indrek Tobreluts 1976 Estonia + 03:39.5 1:23:44.2 0-0 0-2 0
12 184e Roland Lessing 1978 Estonia + 03:39.5 1:23:44.2 0-0 0-1 0
13 71e Darya Domracheva 1986 Belarus + 03:45.5 1:23:50.2 0-1 0-2 0
13 72e Natalia Sokolova 1973 Russia + 03:45.5 1:23:50.2 0-0 2-3 2
13 73e Alexandr Syman 1977 Belarus + 03:45.5 1:23:50.2 0-0 0-0 0
13 74e Sergey Novikov 1979 Belarus + 03:45.5 1:23:50.2 0-2 0-0 0
14 151e Sandra Keith 1980 Canada + 04:54.2 1:24:58.9 0-0 0-2 0
14 152e Zina Kocher 1982 Canada + 04:54.2 1:24:58.9 0-0 0-2 0
14 153e Jean-Phillippe Le Guellec 1985 Canada + 04:54.2 1:24:58.9 0-0 1-3 1
14 154e David Leoni 1982 Canada + 04:54.2 1:24:58.9 0-0 0-3 0
15 141e Martina Halinarova 1973 Slovakia + 06:18.6 1:26:23.3 0-0 0-3 0
15 142e Sona Mihokova 1971 Slovakia + 06:18.6 1:26:23.3 0-3 0-3 0
15 143e Marek Matiasko 1977 Slovakia + 06:18.6 1:26:23.3 0-2 1-3 1
15 144e Miroslav Matiasko 1982 Slovakia + 06:18.6 1:26:23.3 0-2 0-1 0
16 211e Mari Laukkanen 1987 Finland + 06:51.9 1:26:56.6 0-1 0-1 0
16 212e Kaisa Mäkäräinen 1983 Finland + 06:51.9 1:26:56.6 1-3 0-0 1
16 213e Jouni Kinnunen 1983 Finland + 06:51.9 1:26:56.6 0-3 0-0 0
16 214e Timo Antila 1980 Finland + 06:51.9 1:26:56.6 0-1 0-3 0
17 171e Madara Liduma 1982 Latvia + 07:26.4 1:27:31.1 0-0 3-3 3
17 172e Gerda Krumina 1984 Latvia + 07:26.4 1:27:31.1 0-2 3-3 3
17 173e Kaspars Dumbris 1985 Latvia + 07:26.4 1:27:31.1 0-1 0-0 0
17 174e Ilmars Bricis 1970 Latvia + 07:26.4 1:27:31.1 0-0 0-3 0
18 161e Pavlina Filipova 1975 Bulgaria + 08:10.7 1:28:15.4 0-2 1-3 1
18 162e Irina Nikoultchina 1974 Bulgaria + 08:10.7 1:28:15.4 1-3 2-3 3
18 163e Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 08:10.7 1:28:15.4 0-2 0-1 0
18 164e Vitaliy Rudenchyk 1982 Bulgaria + 08:10.7 1:28:15.4 0-1 0-1 0
19 191e Viktoria Afanasjeva 1985 Kazakhstan + 08:14.7 1:28:19.4 0-1 0-1 0
19 192e Irina Mozhevitina 1985 Kazakhstan + 08:14.7 1:28:19.4 0-0 0-3 0
19 193e Alexandr Trifonov 1986 Kazakhstan + 08:14.7 1:28:19.4 0-2 2-3 2
19 194e Alexandr Chervyhkov 1980 Kazakhstan + 08:14.7 1:28:19.4 0-1 0-2 0
20 201e Tamami Tanaka 1975 Japan + 13:29.7 1:33:34.4 1-3 0-2 1
20 202e Megumi Izumi 1983 Japan + 13:29.7 1:33:34.4 0-1 0-2 0
20 203e Hidenori Isa 1976 Japan + 13:29.7 1:33:34.4 1-3 0-2 1
20 204e Shinya Saito 1980 Japan + 13:29.7 1:33:34.4 0-3 2-3 2
21 221e Nathalie Santer 1972 Italy + 14:12.5 1:34:17.2 0-0 2-3 2
21 222e Saskia Santer 1977 Italy + 14:12.5 1:34:17.2 0-0 0-0 0
21 223e Pascal Langer 1977 Belgium + 14:12.5 1:34:17.2 0-3 0-2 0
21 224e Thorsten Langer 1971 Belgium + 14:12.5 1:34:17.2 0-0 0-3 0
DNS 131e Lanny Barnes 1982 USA 0
DNS 132e Tracy Barnes 1982 USA 0
DNS 133e Lowell Bailey 1981 USA 0
DNS 134e Jeremy Teela 1976 USA 0

Info

What WSC 2007
Discipline Mixed Relay
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Thursday 8.Feb 2007
Calendar 2006/2007