Sign in Sign up

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 74 Susann König 1987 Germany 23:14.9 23:14.9 1+2 3
2 75 Sophie Boilley 1989 France + 32.6 23:47.5 0+0 0
3 83 Lea Johanidesova 1989 Czech Republic + 58.9 24:13.8 0+0 0
4 62 Olga Vilukhina 1988 Russia + 01:00.7 24:15.6 1+0 1
5 78 Anastasia Zagoruiko 1988 Russia + 01:06.4 24:21.3 0+2 2
6 73 Marion Charles 1990 France + 01:21.7 24:36.6 0+0 0
7 70 Maria Demidova 1988 Russia + 01:54.8 25:09.7 1+2 3
8 98 Nastassia Kalina 1989 Belarus + 01:59.6 25:14.5 1+1 2
9 85 Olga Alifiravets 1987 Sweden + 02:04.6 25:19.5 3+0 3
10 97 Leslie Mercier 1989 France + 02:20.9 25:35.8 2+0 2
11 76 Inna Kurzhanova 1987 Russia + 02:27.4 25:42.3 2+1 3
12 87 Karolina Piton 1987 Poland + 02:27.9 25:42.8 2+3 5
13 57 Zanna Juskane 1989 Latvia + 02:32.8 25:47.7 1+2 3
14 55 Brynden Manbeck 1987 USA + 02:56.1 26:11.0 1+2 3
15 105 Constance Vonfeld 1989 France + 03:06.5 26:21.4 3+1 4
16 86 Monika Hojnisz 1991 Poland + 03:09.7 26:24.6 1+1 2
17 103 Yuliya Kornilyuk 1987 Russia + 03:20.7 26:35.6 3+3 6
18 56 Olga Poltoranina 1987 Kazakhstan + 03:27.2 26:42.1 3+0 3
19 58 Katarzyna Jakiela 1987 Poland + 03:45.8 27:00.7 3+1 4
20 67 Jana Mintsenkova 1988 Estonia + 04:17.1 27:32.0 3+2 5
21 100 Olga Pchelkina 1989 Russia + 04:19.5 27:34.4 4+3 7
22 60 Tuija Köykkä 1988 Finland + 04:25.9 27:40.8 2+2 4
23 95 Magdalena Kepka 1989 Poland + 04:33.9 27:48.8 1+1 2
24 102 Katarzyna Leja 1990 Poland + 04:35.9 27:50.8 1+2 3
25 107 Irena Bukacka 1989 Poland + 04:42.1 27:57.0 2+3 5
26 84 Alina Raikova 1991 Kazakhstan + 04:54.8 28:09.7 3+1 4
27 96 Irina Tsagaanbaataryn 1987 Kazakhstan + 05:00.6 28:15.5 1+4 5
28 101 Michaela Schonova 1989 Slovakia + 05:01.6 28:16.5 4+0 4
29 91 Lucia Simova 1990 Slovakia + 05:01.7 28:16.6 1+2 3
30 82 Laura Toivanen 1988 Finland + 05:01.9 28:16.8 2+1 3
31 90 Tanja Karisik-Kosarac 1991 Bosnia&Herzegovina + 05:14.5 28:29.4 2+1 3
32 72 Michaela Pancikova 1989 Slovakia + 05:16.9 28:31.8 3+2 5
33 68 Galina Golushko 1988 Kazakhstan + 05:20.7 28:35.6 3+4 7
34 61 Patrycja Hojnisz 1987 Poland + 05:22.5 28:37.4 4+4 8
35 93 Sanja Vasiljevic 1990 Bosnia&Herzegovina + 05:53.2 29:08.1 2+1 3
36 81 Elina Eiduka 1989 Latvia + 05:55.7 29:10.6 2+1 3
37 106 Svetlana Klimova 1988 Kazakhstan + 05:57.8 29:12.7 2+2 4
38 80 Kitti Szöllösi 1989 Hungary + 06:05.1 29:20.0 1+0 1
39 69 Victoria Padial Hernandez 1988 Spain + 06:14.6 29:29.5 2+5 7
40 99 Galina Mikryukova 1989 Kazakhstan + 06:40.9 29:55.8 5+4 9
41 66 Gorana Lucic 1987 Bosnia&Herzegovina + 06:54.5 30:09.4 2+1 3
42 88 Yelena Dyomina 1990 Kazakhstan + 07:14.0 30:28.9 3+1 4
43 63 Mara Caviglia 1991 Argentina + 08:23.9 31:38.8 3+1 4
44 77 Branka Kuzeljevic 1989 Serbia + 09:23.5 32:38.4 3+2 5
45 89 Nada Babic 1990 Croatia + 10:41.1 33:56.0 4+4 8
46 79 Alexandra Camenscic 1988 Moldova + 10:41.8 33:56.7 4+4 8
47 92 Belma Smrkovic 1990 Serbia + 10:52.0 34:06.9 2+4 6
48 94 Anett Bozsik 1990 Hungary + 13:04.4 36:19.3 1+2 3
49 64 Petra Gubala 1990 Hungary + 13:22.9 36:37.8 3+3 6
50 59 Brankica Stulovic 1988 Serbia + 13:45.3 37:00.2 4+5 9
51 104 Melinda Mikola 1991 Hungary + 17:04.8 40:19.7 2+3 5
DNS 71 Andreja Jakovac 1990 Croatia 0
DNF 65 Ana Patrascu 1989 Moldova 2+- 2

Info

What IBU Cup Junior
Discipline 7.5 km Sprint
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Sunday 13.Jan 2008
Calendar 2007/2008