Sign in Sign up

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 10 Juliane Döll 1986 Germany 53:06.0 53:06.0 0+0+2+0 2
2 2 Yana Romanova 1983 Russia + 40.7 53:46.7 0+0+0+0 0
3 43 Jenny Adler 1983 Germany + 01:22.6 54:28.6 0+0+1+1 2
4 6 Kari Henneseid Eie 1982 Norway + 01:24.9 54:30.9 2+1+1+0 4
5 37 Uliana Denisova 1983 Russia + 01:50.9 54:56.9 1+0+1+2 4
6 35 Ekaterina Yurlova-Percht 1985 Russia + 02:23.5 55:29.5 0+0+1+1 2
7 1 Ute Niziak 1982 Germany + 02:42.7 55:48.7 0+1+0+2 3
8 44 Anne Preussler 1985 Germany + 02:43.6 55:49.6 1+1+0+1 3
9 32 Jori Mørkve 1980 Norway + 03:44.3 56:50.3 2+1+0+2 5
10 8 Marine Rougeot 1986 France + 03:54.1 57:00.1 2+0+0+0 2
11 25 Laure Bosc 1988 France + 04:05.9 57:11.9 0+0+0+1 1
12 27 Kjersti Isaksen 1986 Norway + 04:15.0 57:21.0 1+0+2+0 3
13 40 Anne Mørkve 1986 Norway + 04:26.0 57:32.0 0+1+0+1 2
14 21 Anna Sorokina 1981 Russia + 04:30.4 57:36.4 0+3+0+2 5
15 23 Tracy Barnes 1982 USA + 04:32.6 57:38.6 0+0+1+0 1
16 9 Liv Kjersti Eikeland 1979 Norway + 05:24.6 58:30.6 2+2+2+1 7
17 30 Marine Dusser 1988 France + 05:33.9 58:39.9 2+1+1+0 4
18 26 Tina Bachmann 1986 Germany + 05:39.4 58:45.4 2+0+1+1 4
19 4 Lanny Barnes 1982 USA + 05:42.2 58:48.2 1+0+1+0 2
20 28 Nicole Pfluger 1983 Austria + 06:20.3 59:26.3 0+2+0+1 3
21 17 Lubomira Kalinova 1982 Slovakia + 06:21.9 59:27.9 2+1+2+2 7
22 34 Carolin Hennecke 1986 Germany + 06:32.6 59:38.6 2+3+1+1 7
23 20 Michela Andreola 1986 Italy + 06:48.5 59:54.5 1+1+0+1 3
24 13 Miroslava Spacova 1986 Czech Republic + 07:29.0 1:00:35.0 1+2+0+1 4
25 45 Olga Zaitseva 1978 Russia + 07:31.5 1:00:37.5 2+0+0+1 3
26 39 Laura Spector 1987 USA + 08:06.2 1:01:12.2 1+2+1+1 5
27 48 Anastasia Tokareva 1986 Russia + 08:23.3 1:01:29.3 0+2+3+0 5
28 36 Maija Holopainen 1978 Finland + 08:39.8 1:01:45.8 0+0+1+1 2
29 47 Laure Soulie 1987 Andorra + 08:59.8 1:02:05.8 4+0+0+2 6
30 31 Aksana Vinahradava 1983 Belarus + 09:01.2 1:02:07.2 2+2+0+0 4
31 22 Nastassia Hrushetskaya 1984 Belarus + 09:05.0 1:02:11.0 2+2+1+2 7
32 16 Marion Blondeau 1986 France + 09:27.8 1:02:33.8 0+1+1+2 4
33 33 Caitlin Compton 1980 USA + 10:15.1 1:03:21.1 2+4+1+3 10
34 50 Katarzyna Ponikwia 1982 Poland + 10:18.8 1:03:24.8 1+2+2+1 6
35 38 Weronika Nowakowska 1986 Poland + 10:35.7 1:03:41.7 2+1+3+1 7
36 12 Haley Johnson 1981 USA + 10:49.0 1:03:55.0 1+2+3+2 8
37 19 Maija Hietamies 1983 Finland + 11:16.6 1:04:22.6 0+2+2+0 4
38 11 Elin Mattsson 1986 Sweden + 11:24.3 1:04:30.3 1+2+1+2 6
39 49 Sara Studebaker 1984 USA + 11:35.2 1:04:41.2 0+4+0+2 6
40 46 Brynden Manbeck 1987 USA + 11:37.9 1:04:43.9 0+3+0+2 5
41 15 Liga Glazere-Spalvina 1986 Latvia + 11:40.7 1:04:46.7 1+2+3+2 8
42 42 Nadezda Grebneva 1989 Russia + 11:48.2 1:04:54.2 3+2+1+1 7
43 24 Caroline Kilchenmann 1984 Switzerland + 13:37.8 1:06:43.8 1+2+2+3 8
44 5 Marina Kovacec 1988 Croatia + 15:31.4 1:08:37.4 0+1+2+0 3
45 14 Marta Koza 1986 Poland + 17:54.9 1:11:00.9 2+1+2+2 7
46 3 In-Hee Jo 1989 South Korea + 21:46.1 1:14:52.1 3+3+2+5 13
47 7 Maria Cecilia Dominguez 1981 Argentina + 22:30.1 1:15:36.1 1+4+1+2 8
DNS 18 Romy Beer 1981 Germany 0
DNS 29 Barbora Tomesova 1986 Czech Republic 0
DNS 41 Zuzana Tryznova 1984 Czech Republic 0

Info

What IBU Cup
Discipline 15 km Individual
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Saturday 12.Jan 2008
Calendar 2007/2008