Sign in Sign up

Brezno-Osrblie

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 104 Andrejs Rastorgujevs 1988 Latvia 24:50.0 24:50.0 0+0 0
2 105 Daniel Salvenmoser 1988 Austria + 03.8 24:53.8 1+1 2
3 101 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 11.1 25:01.1 1+0 1
4 92 Yan Savitskiy 1987 Kazakhstan + 20.5 25:10.5 1+0 1
5 133 Maksim Yeliseyeu 1988 Belarus + 29.3 25:19.3 0+1 1
6 109 Igor Tabola 1987 Belarus + 37.2 25:27.2 1+1 2
7 95 Aleksandris Sverckovs 1990 Latvia + 01:10.6 26:00.6 3+0 3
8 134 Oskars Muiznieks 1989 Latvia + 01:14.5 26:04.5 0+0 0
9 99 Vladimir Chepelin 1988 Belarus + 01:14.7 26:04.7 1+2 3
10 130 Mario Drescher 1987 Austria + 01:23.3 26:13.3 1+0 1
11 125 Vitali Tsvetau 1988 Belarus + 01:34.4 26:24.4 1+2 3
12 132 Peter Kazar 1989 Slovakia + 01:40.1 26:30.1 0+0 0
13 107 Michal Lepies 1987 Slovakia + 01:43.8 26:33.8 3+0 3
14 117 Martin Otcenas 1987 Slovakia + 01:45.8 26:35.8 1+3 4
15 136 Tomas Hasilla 1990 Slovakia + 01:48.7 26:38.7 0+2 2
16 90 Mindaugas Kovoliunas 1989 Lithuania + 01:52.2 26:42.2 1+1 2
17 103 Sergey Rutsevich 1988 Belarus + 01:57.5 26:47.5 2+2 4
18 111 Michal Baka 1988 Slovakia + 01:58.7 26:48.7 1+1 2
19 113 Rolands Puzulis 1990 Latvia + 02:06.1 26:56.1 1+1 2
20 141 Gatis Ganins 1988 Latvia + 02:13.0 27:03.0 0+1 1
21 119 Tomas Kaukenas 1990 Lithuania + 02:34.3 27:24.3 2+2 4
22 122 Miroslav Kenanov 1988 Bulgaria + 02:34.7 27:24.7 2+1 3
23 94 Valentin Vukov 1987 Bulgaria + 02:37.6 27:27.6 2+3 5
24 123 Remus Faur 1989 Romania + 02:38.2 27:28.2 1+1 2
25 135 Yuri Liadov 1987 Belarus + 02:44.7 27:34.7 2+1 3
26 114 Sven Grossegger 1987 Austria + 02:45.3 27:35.3 4+4 8
27 93 Mariusz Leja 1987 Poland + 02:46.8 27:36.8 2+2 4
28 115 Andrejs Lupins 1987 Latvia + 02:50.2 27:40.2 1+2 3
29 128 Stefan Gavrila 1989 Romania + 02:50.8 27:40.8 2+3 5
30 129 Todor Genkovski 1988 Bulgaria + 02:53.0 27:43.0 1+1 2
31 137 Igor Matlakhov 1987 Belarus + 02:55.9 27:45.9 2+3 5
32 142 Philipp Blaim 1988 Austria + 03:14.9 28:04.9 3+1 4
33 131 Arturs Svuksts 1988 Latvia + 03:52.3 28:42.3 2+1 3
34 121 Sergey Vachshenko 1988 Kazakhstan + 04:20.6 29:10.6 1+3 4
35 140 Iliyan Penev 1987 Bulgaria + 04:27.3 29:17.3 1+3 4
36 108 Norbert Gröne 1987 Slovakia + 04:31.7 29:21.7 4+4 8
37 120 Rokas Suslavicius 1990 Lithuania + 05:06.4 29:56.4 4+3 7
38 102 Milan Szabo 1990 Hungary + 05:14.9 30:04.9 3+3 6
39 138 Jakub Lescinsky 1989 Slovakia + 05:19.7 30:09.7 3+2 5
40 124 Martin Balog 1992 Hungary + 06:05.1 30:55.1 3+0 3
41 100 Zvonimir Tadejevic 1990 Croatia + 06:36.2 31:26.2 1+3 4
42 126 Aleksandr Pecionkin 1990 Lithuania + 06:43.1 31:33.1 3+3 6
43 127 Mate Palfy 1988 Hungary + 06:47.9 31:37.9 1+2 3
44 118 Balazs Reznicsek 1987 Hungary + 06:52.4 31:42.4 2+1 3
45 96 Bence Szollosi 1991 Hungary + 07:05.3 31:55.3 1+2 3
46 143 Ignas Ragaisis 1990 Lithuania + 07:08.9 31:58.9 0+0 0
47 112 Sergiu Balan 1987 Moldova + 07:11.7 32:01.7 5+2 7
48 110 Stefan Lopatic 1992 Bosnia&Herzegovina + 07:58.3 32:48.3 2+2 4
49 139 Peter Hathazi 1989 Hungary + 09:17.5 34:07.5 1+3 4
50 91 Vlatko Filipov 1991 Macedonia + 12:12.9 37:02.9 4+5 9
DNS 97 Roland Gerbacea 1989 Romania 0
DNS 98 Victor Pinzaru 1992 Moldova 0
DNF 106 Djordje Petrovic 1991 Bosnia&Herzegovina 3+- 3
DNF 116 Ljube Markoski 1990 Macedonia 5+4 9

Info

What IBU Cup Junior
Discipline 10 km Sprint
Host Brezno-Osrblie
Nation Slovakia
Date Friday 18.Jan 2008
Calendar 2007/2008