Log in Sign up

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time4 Shooting Misses
1 105 Florian Graf 1988 Germany 46:29.5 46:29 0+0+0+2 2
2 114 Anton Shipulin 1987 Russia 46:34.1 + 04 0+1+1+0 2
3 122 Erik Lesser 1988 Germany 47:08.1 + 38 0+1+0+1 2
4 161 Nik Langer 1987 Germany 47:09.5 + 40 0+1+0+1 2
5 91 Simon Schempp 1988 Germany 47:11.3 + 41 1+1+1+1 4
6 109 Vitaliy Kilchytskyy 1988 Ukraine 47:58.4 + 01:28 1+0+1+2 4
7 119 Sergey Semenov 1988 Ukraine 49:00.1 + 02:30 0+2+0+2 4
8 95 Krasimir Anev 1987 Bulgaria 49:00.5 + 02:31 0+1+3+0 4
9 90 Martin Fourcade 1988 France 49:25.8 + 02:56 1+0+1+2 4
10 102 Sven Grossegger 1987 Austria 49:29.6 + 03:00 2+1+1+1 5
11 106 Vitaliy Kozhushko 1987 Ukraine 49:55.2 + 03:25 1+0+3+1 5
12 108 Victor Vasilyev 1987 Russia 50:18.3 + 03:48 2+2+1+0 5
13 133 Remi Borgeot 1989 France 50:20.8 + 03:51 1+1+0+1 3
14 138 Mathieu Souchal 1989 France 51:01.1 + 04:31 0+1+0+0 1
15 146 Dmitriy Blinov 1987 Russia 51:03.6 + 04:34 0+1+0+3 4
16 94 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria 51:09.7 + 04:40 2+0+2+1 5
17 145 Arnd Peiffer 1987 Germany 51:24.4 + 04:54 0+4+0+3 7
18 147 Russell Currier 1987 USA 51:36.0 + 05:06 2+1+0+2 5
19 123 Lukas Kobr 1987 Czech Republic 51:36.7 + 05:07 1+0+2+2 5
20 159 Pascal Margueron 1989 France 51:50.6 + 05:21 0+0+2+1 3
21 134 Ludwig Ehrhart 1990 France 52:21.6 + 05:52 0+3+0+2 5
22 136 Valentin Vukov 1987 Bulgaria 52:35.4 + 06:05 1+0+3+2 6
23 116 Jean Guillaume Beatrix 1988 France 52:38.0 + 06:08 0+3+2+1 6
24 100 Tomas Kurik 1987 Czech Republic 52:40.5 + 06:11 3+2+1+1 7
25 101 Andrejs Rastorgujevs 1988 Latvia 53:19.6 + 06:50 2+1+0+1 4
26 142 Andrey Bogay 1987 Ukraine 53:53.3 + 07:23 2+1+2+1 6
27 93 Simon Kocevar 1990 Slovenia 53:54.1 + 07:24 2+0+1+1 4
28 88 Wynn Roberts 1988 USA 54:11.9 + 07:42 2+2+0+3 7
29 149 Jakub Horavka 1987 Czech Republic 54:12.6 + 07:43 1+2+2+2 7
30 98 Vit Janov 1987 Czech Republic 54:14.5 + 07:45 1+1+2+4 8
31 89 Adrian Maciulewicz 1987 Poland 54:15.5 + 07:46 3+1+1+1 6
32 87 Yan Savitskiy 1987 Kazakhstan 54:34.8 + 08:05 4+4+0+0 8
33 107 Lukasz Szczurek 1988 Poland 54:34.9 + 08:05 3+2+2+3 10
34 118 Sergey Vachshenko 1988 Kazakhstan 54:49.0 + 08:19 0+2+1+2 5
35 140 Jan Seberka 1988 Czech Republic 55:07.2 + 08:37 1+3+2+2 8
36 128 Rolands Puzulis 1990 Latvia 55:23.9 + 08:54 0+2+1+2 5
37 132 Lukas Kristejn 1989 Czech Republic 55:34.9 + 09:05 2+1+1+4 8
38 153 Pavel Magazeev 1988 Russia 55:36.3 + 09:06 1+2+3+3 9
39 131 Miroslav Kenanov 1988 Bulgaria 56:02.0 + 09:32 3+0+3+1 7
40 112 Nejc Kordis 1988 Slovenia 56:07.2 + 09:37 0+3+0+2 5
41 104 Martin Otcenas 1987 Slovakia 56:14.9 + 09:45 2+4+2+2 10
42 144 Todor Genkovski 1988 Bulgaria 56:18.9 + 09:49 1+0+3+0 4
43 120 Leif Nordgren 1989 USA 56:20.2 + 09:50 3+1+3+1 8
44 127 Grzegorz Penar 1988 Poland 56:23.6 + 09:54 1+3+1+2 7
45 96 Maximilian Götzinger 1987 Netherlands 56:25.3 + 09:55 0+3+2+2 7
46 148 Wojciech Maryniarczyk 1988 Poland 56:27.6 + 09:58 2+4+1+2 9
47 117 Aleksandris Sverckovs 1990 Latvia 56:42.3 + 10:12 3+0+1+2 6
48 155 Eric Langer 1990 Belgium 56:51.9 + 10:22 1+2+1+1 5
49 92 Pedro Quintana Arias 1989 Spain 57:04.7 + 10:35 1+1+2+3 7
50 152 Mariusz Leja 1987 Poland 57:09.2 + 10:39 1+2+3+3 9
51 124 Fernando Cifuentes Gavilanes 1989 Spain 57:21.4 + 10:51 3+2+3+0 8
52 126 Matej Kordez 1989 Slovenia 57:22.6 + 10:53 1+2+3+2 8
53 156 Jakub Havel 1988 Czech Republic 57:33.8 + 11:04 4+0+5+0 9
54 129 Alexander Ogarkov 1987 Russia 57:35.0 + 11:05 3+3+2+3 11
55 154 Vitaliy Sokolyuk 1990 Ukraine 58:36.0 + 12:06 2+3+3+2 10
56 137 Ziga Petek 1990 Slovenia 58:52.4 + 12:22 2+1+3+1 7
57 143 Oskars Muiznieks 1989 Latvia 59:31.5 + 13:02 2+3+3+2 10
58 157 Gatis Ganins 1988 Latvia 1:00:33.0 + 14:03 1+3+4+1 9
59 103 Axel Ciuffo 1988 Argentina 1:00:59.2 + 14:29 0+0+2+0 2
60 130 Andrejs Lupins 1987 Latvia 1:01:25.3 + 14:55 1+2+4+3 10
61 139 Arturs Svuksts 1988 Latvia 1:01:32.3 + 15:02 4+1+1+2 8
62 158 Miha Podgornik 1989 Slovenia 1:02:11.3 + 15:41 1+3+2+3 9
63 151 Manuel Fernandez Musso 1988 Spain 1:02:40.4 + 16:10 4+5+2+1 12
64 162 Iliyan Penev 1987 Bulgaria 1:03:24.3 + 16:54 1+3+2+4 10
65 115 Balazs Gond 1987 Hungary 1:03:50.7 + 17:21 2+2+5+3 12
66 150 Thierry Langer 1991 Belgium 1:04:03.4 + 17:33 4+3+3+2 12
67 160 Balazs Reznicsek 1987 Hungary 1:06:03.5 + 19:34 3+0+3+2 8
68 135 Djordje Petrovic 1991 Bosnia&Herzegovina 1:08:18.7 + 21:49 2+3+2+3 10
69 121 Mate Palfy 1988 Hungary 1:12:01.0 + 25:31 3+3+4+3 13
70 97 Martin Balog 1992 Hungary 1:12:55.9 + 26:26 3+3+3+5 14
71 113 Stefan Lopatic 1992 Bosnia&Herzegovina 1:13:23.9 + 26:54 2+3+4+2 11
72 125 Matthias Schleiss 1990 Belgium 1:14:20.2 + 27:50 2+3+2+5 12
73 110 Maxime Schumacher 1991 Belgium 1:15:23.4 + 28:53 5+4+4+2 15
DNS 141 Bence Szollosi 1991 Hungary 0
DNF 111 Zvonimir Tadejevic 1990 Croatia 1+-+-+- 1
DNF 99 Milanko Petrovic 1988 Serbia 3+4+4+- 11
What IBU Cup Junior
Discipline 15 km Normal
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Saturday 12.Jan 2008
Calendar 2007/2008