Sign in Sign up

Liberec

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 57 Laura Dahlmeier 1993 Germany 19:00.4 19:00.4 0+0 0
2 7 Julia Bartolmaes 1993 Germany + 25.7 19:26.1 0+0 0
3 43 Hilde Fenne 1993 Norway + 34.0 19:34.4 0+2 2
4 42 Irina Potinga 1993 Romania + 01:11.7 20:12.1 0+0 0
5 31 Christina Rieder 1993 Austria + 01:37.0 20:37.4 0+1 1
6 45 Uliana Kaisheva 1994 Russia + 01:38.0 20:38.4 1+0 1
7 13 Anais Chevalier 1993 France + 01:40.4 20:40.8 1+0 1
8 52 Rikke Hald-Andersen 1993 Norway + 02:06.0 21:06.4 0+2 2
9 17 Niya Dimitrova 1993 Bulgaria + 02:09.9 21:10.3 1+1 2
10 34 Luise Kummer 1993 Germany + 02:12.6 21:13.0 0+1 1
11 20 Dunja Zdouc 1994 Austria + 02:13.2 21:13.6 0+1 1
12 35 Stefani Popova 1993 Bulgaria + 02:18.6 21:19.0 1+0 1
13 15 Mariya Chelachova 1993 Belarus + 02:27.3 21:27.7 0+1 1
14 18 Meri Maijala 1993 Finland + 02:40.0 21:40.4 0+1 1
15 28 Grete Gaim 1993 Estonia + 02:46.9 21:47.3 0+1 1
16 11 Ekaterina Tyryshkina 1993 Russia + 02:49.5 21:49.9 0+2 2
17 63 Orsolya Tofalvi 1993 Romania + 02:49.8 21:50.2 0+1 1
18 38 Viktoryia Shymko 1994 Belarus + 02:52.7 21:53.1 0+1 1
19 19 Yuliya Bryhynets 1993 Ukraine + 02:53.0 21:53.4 0+3 3
20 56 Mariya Kolesen 1993 Belarus + 02:57.5 21:57.9 0+0 0
21 9 Ivona Fialkova 1994 Slovakia + 03:00.6 22:01.0 3+0 3
22 50 Laurane Sauvage 1994 France + 03:04.2 22:04.6 2+1 3
23 71 Victoria Eremenko 1994 Russia + 03:13.3 22:13.7 3+1 4
24 30 Kristyna Cerna 1993 Czech Republic + 03:17.2 22:17.6 2+1 3
25 37 Linn Persson 1994 Sweden + 03:17.4 22:17.8 0+0 0
26 29 Aita Gasparin 1994 Switzerland + 03:19.6 22:20.0 0+1 1
27 39 Coline Varcin 1993 France + 03:27.5 22:27.9 2+2 4
28 55 Iryna Behan 1993 Ukraine + 03:29.5 22:29.9 0+2 2
29 6 Diana Salman 1993 Romania + 03:35.4 22:35.8 3+0 3
30 16 Patricia Jost 1993 Switzerland + 03:36.8 22:37.2 1+1 2
31 69 Franziska Preuss 1994 Germany + 03:37.0 22:37.4 2+2 4
32 8 Johanna Talihärm 1993 Estonia + 03:39.7 22:40.1 2+2 4
33 78 Dominika Zelinkova 1993 Czech Republic + 03:43.4 22:43.8 1+0 1
34 66 Alzbeta Majdisova 1993 Slovakia + 03:44.2 22:44.6 1+1 2
35 61 Ekaterina Muraleeva 1993 Russia + 03:44.4 22:44.8 2+2 4
36 74 Maryna Maskaleva 1993 Belarus + 03:48.6 22:49.0 1+2 3
37 2 Kristin Sandeggen 1994 Norway + 03:56.2 22:56.6 2+3 5
38 22 Marija Kaznacenko 1993 Lithuania + 04:03.6 23:04.0 0+3 3
39 46 Janka Marakova 1993 Slovakia + 04:06.6 23:07.0 0+2 2
40 3 Lotten Sjödén 1994 Sweden + 04:07.5 23:07.9 2+3 5
41 24 Nastja Ravselj 1993 Slovenia + 04:11.5 23:11.9 0+0 0
42 62 Anna Kitzbichler 1994 Austria + 04:14.7 23:15.1 0+2 2
43 36 Ewa Buchla 1993 Poland + 04:17.1 23:17.5 1+0 1
44 59 Emma Westerlund 1994 Sweden + 04:19.2 23:19.6 0+1 1
45 4 Eugenia Mozzi 1993 Italy + 04:26.5 23:26.9 2+2 4
46 65 Petra Chudikova 1993 Slovakia + 04:28.0 23:28.4 2+0 2
47 54 Tanja von Riedmatten 1994 Switzerland + 04:30.2 23:30.6 0+1 1
48 64 Jessica Jislova 1994 Czech Republic + 04:32.6 23:33.0 2+3 5
49 10 Karolina Batozynska 1993 Poland + 04:44.1 23:44.5 0+2 2
50 76 Daniela Kadeva 1994 Bulgaria + 04:50.0 23:50.4 0+0 0
51 60 Betina Blagoeva 1993 Bulgaria + 04:50.2 23:50.6 0+0 0
52 32 Kristina Lytvynenko 1993 Ukraine + 04:56.9 23:57.3 1+2 3
53 73 Alexandra Grigoroscuta 1993 Romania + 05:00.4 24:00.8 1+3 4
54 75 Julie Gleizes 1994 France + 05:08.0 24:08.4 1+2 3
55 40 Renee Glarey 1993 Italy + 05:11.7 24:12.1 3+2 5
56 23 Veronika Havlova 1993 Czech Republic + 05:14.8 24:15.2 0+2 2
57 77 Ilaria Baritussio 1994 Italy + 05:19.5 24:19.9 0+2 2
58 72 Flurina Volken 1993 Switzerland + 05:20.2 24:20.6 2+1 3
59 49 Marju Meema 1993 Estonia + 05:29.4 24:29.8 2+3 5
60 44 Suvi Minkkinen 1994 Finland + 05:37.9 24:38.3 0+4 4
61 70 Emma Nilsson 1993 Sweden + 05:47.8 24:48.2 1+2 3
62 58 Kirsi Pokela 1993 Finland + 05:49.9 24:50.3 1+2 3
63 25 Ivana Kovacevic 1994 Serbia + 06:01.4 25:01.8 3+2 5
64 41 Laura Kupca 1994 Latvia + 06:19.3 25:19.7 2+1 3
65 53 Anna Savin 1994 Italy + 06:23.0 25:23.4 3+3 6
66 68 Tetyana Prykhodchenko 1994 Ukraine + 06:25.0 25:25.4 1+2 3
67 51 Beata Lassak 1994 Poland + 06:42.9 25:43.3 2+1 3
68 26 Gunita Gaile 1994 Latvia + 07:21.0 26:21.4 1+3 4
69 5 Dimitrita Ciobanu 1993 Moldova + 07:54.7 26:55.1 1+2 3
70 21 Veronika Jakovac 1994 Croatia + 08:09.0 27:09.4 0+0 0
71 47 Olga Derendiajeva 1994 Lithuania + 08:31.0 27:31.4 3+2 5
72 27 Gohar Abgaryan 1994 Armenia + 09:41.3 28:41.7 3+2 5
73 1 Christina Kiourkenidou 1993 Greece + 09:50.1 28:50.5 1+3 4
74 33 Rahsan Yilmaz 1993 Turkey + 10:32.1 29:32.5 1+4 5
75 12 Sebnem Onver 1993 Turkey + 10:43.3 29:43.7 1+2 3
76 67 Merve Canpolat 1994 Turkey + 11:06.3 30:06.7 2+2 4
77 48 Leyla Turan 1994 Turkey + 11:55.3 30:55.7 1+4 5
78 14 Vahida Hodzic 1994 Serbia + 13:24.6 32:25.0 4+5 9

Info

What European Youth Olympic Festival
Discipline 6 km Sprint
Host Liberec
Nation Czech Republic
Date Wednesday 16.Feb 2011
Calendar 2010/2011