Sign in Sign up

Presque Isle ME

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 21 Julia Schwaiger 1996 Austria 32:58.7 32:58.7 0+0+0+0 0
2 38 Lisa Vittozzi 1995 Italy + 01:05.7 34:04.4 0+1+1+0 2
3 20 Liliya Davletshina 1995 Russia + 01:25.9 34:24.6 1+1+0+0 2
4 36 Maria Ivanova 1995 Russia + 01:50.3 34:49.0 0+2+0+0 2
5 19 Lotte Lie 1995 Norway + 02:17.4 35:16.1 0+0+0+2 2
6 42 Anna Weidel 1996 Germany + 02:33.9 35:32.6 1+1+0+0 2
7 53 Anna Magnusson 1995 Sweden + 03:01.8 36:00.5 1+1+0+1 3
8 14 Madeleine Phaneuf 1995 USA + 04:16.0 37:14.7 0+1+0+2 3
9 47 Carmen Runggaldier 1995 Italy + 04:16.7 37:15.4 2+1+1+0 4
10 23 Anna Kubek 1995 USA + 04:24.1 37:22.8 2+0+2+0 4
11 44 Yelisaveta Belchenko 1996 Kazakhstan + 04:28.6 37:27.3 2+1+1+0 4
12 39 Estelle Mougel 1995 France + 04:40.4 37:39.1 0+2+1+1 4
13 13 Tamara Voronina 1995 Russia + 04:46.8 37:45.5 0+1+1+2 4
14 18 Meril Beilmann 1995 Estonia + 04:47.7 37:46.4 2+1+1+0 4
15 8 Magdalena Fankhauser 1995 Austria + 05:03.0 38:01.7 1+0+1+2 4
16 45 Susanna Kurzthaler 1995 Austria + 05:09.9 38:08.6 3+2+0+0 5
17 49 Regina Oja 1996 Estonia + 05:30.8 38:29.5 0+2+0+2 4
18 32 Florina Iulia Danila 1997 Romania + 05:33.0 38:31.7 0+2+0+1 3
19 40 Yevgeniya Krassikova 1998 Kazakhstan + 05:33.7 38:32.4 0+0+1+2 3
20 55 Gergana Velkova 1996 Bulgaria + 05:39.0 38:37.7 0+1+0+3 4
21 52 Urska Poje 1997 Slovenia + 05:40.3 38:39.0 1+1+2+0 4
22 30 Lena Arnaud 1996 France + 06:44.9 39:43.6 1+2+0+3 6
23 6 Jessika Rolig 1996 Finland + 05:47.0 38:45.7 3+1+0+1 5
24 22 Simone Kupfner 1996 Austria + 05:49.1 38:47.8 1+1+2+2 6
25 11 Julia Simon 1996 France + 06:03.2 39:01.9 3+1+0+2 6
26 37 Anna Puskarcikova 1995 Czech Republic + 06:06.9 39:05.6 0+0+1+2 3
27 25 Hanna Öberg 1995 Sweden + 06:08.9 39:07.6 2+0+2+1 5
28 29 Kotryna Vitkunaite 1996 Lithuania + 06:11.1 39:09.8 1+1+0+1 3
29 5 Gaudvile Nalivaikaite 1995 Lithuania + 06:20.9 39:19.6 1+1+2+2 6
30 54 Emily Dickson 1997 Canada + 06:26.5 39:25.2 0+2+1+1 4
31 34 Erika Jänkä 1995 Finland + 06:55.8 39:54.5 0+3+0+1 4
32 28 Anthea Grum 1995 Slovenia + 06:55.8 39:54.5 3+1+0+1 5
33 15 Leilani Tam von Burg 1995 Canada + 07:04.6 40:03.3 2+1+1+1 5
34 3 Rachele Fanesi 1996 Italy + 07:06.7 40:05.4 2+1+0+1 4
35 12 Amanda Simonsson 1997 Sweden + 07:13.3 40:12.0 0+2+0+3 5
36 31 Alina Slepenko 1996 Kazakhstan + 07:14.8 40:13.5 2+2+1+1 6
37 56 Lena Häcki 1995 Switzerland + 07:15.7 40:14.4 1+1+2+4 8
38 1 Tuuli Tomingas 1995 Estonia + 07:23.1 40:21.8 3+0+4+0 7
39 16 Kinga Zblyut 1995 Poland + 07:35.4 40:34.1 0+1+3+3 7
40 46 Gabriele Lescinskaite 1996 Lithuania + 07:55.1 40:53.8 2+2+1+2 7
41 48 Mikaela Paluszek 1995 USA + 08:33.7 41:32.4 1+2+1+2 6
42 2 Megan Bankes 1997 Canada + 08:41.0 41:39.7 0+4+0+1 5
43 9 Siena May Rose Ellingson 1996 USA + 09:14.0 42:12.7 0+2+1+3 6
44 7 Tina Mlakar 1996 Slovenia + 10:12.0 43:10.7 1+2+2+3 8
45 4 Viktoriya Bazhenova 1995 Kazakhstan + 10:23.8 43:22.5 0+4+1+2 7
46 51 Danielle Vrielink 1995 Canada + 11:08.7 44:07.4 1+3+2+4 10
47 43 Elena Kruchinkina 1995 Belarus + 12:32.5 45:31.2 4+2+3+3 12
48 17 Anna Netikova 1996 Slovakia + 13:04.9 46:03.6 0+2+2+3 7
49 10 Oana Valean 1995 Romania + 14:36.4 47:35.1 2+4+2+2 10
50 27 Sofia Velichkova 1997 Bulgaria + 14:36.6 47:35.3 2+2+1+2 7
51 33 Gina Bodnar 1997 Hungary + 16:38.5 49:37.2 4+3+1+1 9
52 26 Gabriela Almeida Neres 1996 Brazil + 16:48.9 49:47.6 3+2+2+0 7
53 35 Sabrina Howell 1997 Australia + 17:17.7 50:16.4 4+1+1+1 7
54 41 Leah Clothier 1997 New Zealand + 17:55.7 50:54.4 3+2+3+2 10
55 24 Tu Clothier 1995 New Zealand + 19:06.6 52:05.3 1+3+0+4 8
DNS 50 Gabrielle Hawkins 1998 Australia 0

Info

What World Youth Champ 2014
Discipline 10 km Individual
Host Presque Isle ME
Nation USA
Date Tuesday 4.Mar 2014
Calendar 2013/2014