Sign in Sign up

Langdorf-Arbersee

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 31e Nadiia Bielkina 1990 Ukraine 1:18:54.0 1:18:54.0 0-3 0-1 0
1 32e Iana Bondar 1991 Ukraine 1:18:54.0 1:18:54.0 0-3 0-3 0
1 33e Ruslan Tkalenko 1992 Ukraine 1:18:54.0 1:18:54.0 0-1 0-3 0
1 34e Dmytro Rusinov 1990 Ukraine 1:18:54.0 1:18:54.0 0-0 0-2 0
2 51e Sigrid Bilstad Neraasen 1994 Norway + 46.8 1:19:40.8 0-2 0-1 0
2 52e Lene Berg Ådlandsvik 1993 Norway + 46.8 1:19:40.8 0-1 2-3 2
2 53e Andreas Dahlø Wærnes 1990 Norway + 46.8 1:19:40.8 0-2 0-1 0
2 54e Erling Aalvik 1992 Norway + 46.8 1:19:40.8 0-0 0-3 0
3 81e Nastassia Kinnunen 1985 Belarus + 58.4 1:19:52.4 0-1 1-3 1
3 82e Kristina Ilchenko 1993 Belarus + 58.4 1:19:52.4 0-3 2-3 2
3 83e Yuri Liadov 1987 Belarus + 58.4 1:19:52.4 0-1 1-3 1
3 84e Aliaksandr Darozhka 1991 Belarus + 58.4 1:19:52.4 0-1 0-2 0
4 11e Svetlana Sleptsova 1986 Russia + 01:25.6 1:20:19.6 0-0 1-3 1
4 12e Olga Vilukhina 1988 Russia + 01:25.6 1:20:19.6 0-1 0-2 0
4 13e Yury Shopin 1993 Russia + 01:25.6 1:20:19.6 2-3 0-2 2
4 14e Petr Pashchenko 1991 Russia + 01:25.6 1:20:19.6 1-3 1-3 2
5 41e Marine Bolliet 1988 France + 02:08.7 1:21:02.7 1-3 0-2 1
5 42e Chloe Chevalier 1995 France + 02:08.7 1:21:02.7 1-3 0-2 1
5 43e Baptiste Jouty 1991 France + 02:08.7 1:21:02.7 0-1 0-0 0
5 44e Fabien Claude 1994 France + 02:08.7 1:21:02.7 0-0 3-3 3
6 71e Julia Schwaiger 1996 Austria + 02:10.0 1:21:04.0 0-1 0-0 0
6 72e Ramona Dueringer 1989 Austria + 02:10.0 1:21:04.0 0-2 0-0 0
6 73e Michael Reiter 1988 Austria + 02:10.0 1:21:04.0 0-3 1-3 1
6 74e Fabian Hoerl 1992 Austria + 02:10.0 1:21:04.0 0-1 0-1 0
7 21e Sarah Wagner 1992 Germany + 02:53.0 1:21:47.0 2-3 0-1 2
7 22e Nadine Horchler 1986 Germany + 02:53.0 1:21:47.0 0-2 0-0 0
7 23e Philipp Horn 1994 Germany + 02:53.0 1:21:47.0 2-3 0-2 2
7 24e Florian Graf 1988 Germany + 02:53.0 1:21:47.0 0-1 0-1 0
8 61e Veronika Zvaricova 1988 Czech Republic + 03:01.5 1:21:55.5 0-0 1-3 1
8 62e Kristyna Cerna 1993 Czech Republic + 03:01.5 1:21:55.5 0-1 0-3 0
8 63e Vit Janov 1987 Czech Republic + 03:01.5 1:21:55.5 1-3 0-0 1
8 64e Matej Krupcik 1992 Czech Republic + 03:01.5 1:21:55.5 0-0 0-1 0
9 111e Alexia Runggaldier 1991 Italy + 03:05.2 1:21:59.2 0-1 2-3 2
9 112e Nicole Gontier 1991 Italy + 03:05.2 1:21:59.2 0-2 2-3 2
9 113e Pietro Dutto 1989 Italy + 03:05.2 1:21:59.2 3-3 0-1 3
9 114e Thomas Bormolini 1991 Italy + 03:05.2 1:21:59.2 0-2 0-2 0
10 131e Audrey Vaillancourt 1991 Canada + 03:39.5 1:22:33.5 0-1 0-0 0
10 132e Emma Lunder 1991 Canada + 03:39.5 1:22:33.5 1-3 0-1 1
10 133e Matthew Hudec 1994 Canada + 03:39.5 1:22:33.5 0-1 0-2 0
10 134e Carsen Campbell 1994 Canada + 03:39.5 1:22:33.5 0-2 0-0 0
11 101e Flurina Volken 1993 Switzerland + 03:55.7 1:22:49.7 0-1 0-1 0
11 102e Tanja Bissig 1994 Switzerland + 03:55.7 1:22:49.7 0-3 0-2 0
11 103e Ivan Joller 1983 Switzerland + 03:55.7 1:22:49.7 0-0 0-0 0
11 104e Severin Dietrich 1994 Switzerland + 03:55.7 1:22:49.7 0-1 2-3 2
12 91e Patrycja Hojnisz 1987 Poland + 06:27.6 1:25:21.6 1-3 0-2 1
12 92e Karolina Piton 1987 Poland + 06:27.6 1:25:21.6 1-3 0-2 1
12 93e Lukasz Szczurek 1988 Poland + 06:27.6 1:25:21.6 0-0 1-3 1
12 94e Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 06:27.6 1:25:21.6 0-2 1-3 1
13 121e Daniela Kadeva 1994 Bulgaria + Lapped Lapped 0-0 0-1 0
13 122e Dafinka Koeva 1990 Bulgaria + Lapped Lapped 3-3 2-3 5
13 123e Dimitar Partalov 1990 Bulgaria + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
13 124e Anton Sinapov 1993 Bulgaria + Lapped Lapped 0-0 2-3 2
14 151e Sari Furuya 1990 Japan + Lapped Lapped 0-1 1-3 1
14 152e Wako Kudo 1994 Japan + Lapped Lapped 0-2 0-0 0
14 153e Tsukasa Kobonoki 1991 Japan + Lapped Lapped 1-3 2-3 3
14 154e Yuki Nakajima 1988 Japan + Lapped Lapped 0-2 1-3 1
15 161e Hannah Dreissigacker 1986 USA + Lapped Lapped 0-1 2-3 2
15 162e Madeleine Phaneuf 1995 USA + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
15 163e Patrick Johnson 1989 USA + Lapped Lapped 2-3 0-3 2
15 164e Max Durtschi 1991 USA + Lapped Lapped 1-3 1-3 2
DNS 141e Suvi Minkkinen 1994 Finland 0
DNS 142e Annukka Siltakorpi 1983 Finland 0
DNS 143e Matti Hakala 1984 Finland 0
DNS 144e Antti Repo 1994 Finland 0

Info

What IBU Cup
Discipline Mixed Relay
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Saturday 23.Jan 2016
Calendar 2015/2016