Sign in Sign up

Martell-Val Martello

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 50 Evgeny Kryukov 1995 Russia 27:57.7 27:57.7 0+1 1
2 27 Viktor Tretiakov 1995 Russia + 06.9 28:04.6 0+1 1
3 21 Luca Ghiglione 1996 Italy + 35.3 28:33.0 0+0 0
4 14 Dominic Reiter 1995 Germany + 36.4 28:34.1 0+2 2
5 32 Viktor Plitcev 1995 Russia + 45.9 28:43.6 1+1 2
6 58 Justus Strelow 1996 Germany + 53.8 28:51.5 1+1 2
7 1 Vitaliy Trush 1996 Ukraine + 01:11.0 29:08.7 1+1 2
8 39 Vladislav Vitenko 1995 Kazakhstan + 01:19.3 29:17.0 3+0 3
9 70 Marco Gross 1995 Germany + 01:25.0 29:22.7 2+0 2
10 54 Oleksandr Moriev 1995 Ukraine + 01:27.3 29:25.0 0+1 1
11 91 Florian Hollandt 1995 Germany + 01:29.3 29:27.0 1+1 2
12 65 Aleksei Chulev 1995 Russia + 01:30.2 29:27.9 0+1 1
13 13 Maksym Ivko 1995 Ukraine + 01:31.2 29:28.9 1+2 3
14 25 Mitja Drinovec 1996 Slovenia + 01:36.6 29:34.3 0+3 3
15 10 Ihar Karpiuk 1996 Belarus + 01:39.8 29:37.5 0+1 1
16 48 Anton Smolski 1996 Belarus + 01:40.1 29:37.8 0+1 1
17 3 Raman Shynkevich 1996 Belarus + 01:48.8 29:46.5 1+1 2
18 52 Zan Petrincic 1996 Slovenia + 01:54.4 29:52.1 0+1 1
19 38 Emil Bormetti 1995 Italy + 01:56.9 29:54.6 1+1 2
20 73 Anton Dudchenko 1996 Ukraine + 01:57.0 29:54.7 0+2 2
21 30 Roman Yeremin 1997 Kazakhstan + 01:57.4 29:55.1 4+3 7
22 5 Ondrej Santora 1996 Czech Republic + 01:59.6 29:57.3 1+3 4
23 63 Vladislav Miadziukha 1995 Belarus + 02:06.2 30:03.9 1+1 2
24 4 Robert Heldna 1999 Estonia + 02:06.3 30:04.0 0+2 2
25 11 Joscha Burkhalter 1996 Switzerland + 02:09.3 30:07.0 1+2 3
26 9 Damon Morton 1996 Australia + 02:11.4 30:09.1 1+1 2
27 44 Tamas Koncsag 1997 Romania + 02:12.0 30:09.7 0+1 1
28 22 Patrick Jakob 1996 Austria + 02:14.8 30:12.5 0+3 3
29 7 Tomasz Zieba 1995 Poland + 02:21.1 30:18.8 0+2 2
30 17 Tomasz Jakiela 1996 Poland + 02:22.7 30:20.4 2+2 4
31 67 Ondrej Hosek 1995 Czech Republic + 02:23.7 30:21.4 2+1 3
32 57 Florin Ungureanu 1997 Romania + 02:32.7 30:30.4 0+2 2
33 26 Andrea Baretto 1995 Italy + 02:38.0 30:35.7 0+4 4
34 23 Hunor Gego 1996 Romania + 02:40.2 30:37.9 0+4 4
35 18 Jakub Prochazka 1996 Czech Republic + 02:44.1 30:41.8 2+3 5
36 28 Tarvi Sikk 1995 Estonia + 02:45.0 30:42.7 0+0 0
37 60 Etienne Jordaney 1995 Italy + 02:58.0 30:55.7 1+1 2
38 71 Nirando Bacchetta 1996 Switzerland + 03:00.8 30:58.5 1+1 2
39 12 Sangrea Kim 1995 South Korea + 03:04.9 31:02.6 0+1 1
40 40 Marcin Szwajnos 1997 Poland + 03:09.7 31:07.4 0+1 1
41 45 Fabian Ulmer 1995 Austria + 03:10.5 31:08.2 0+1 1
42 74 Thomas Elsigan 1996 Austria + 03:18.4 31:16.1 1+1 2
43 59 Mihkel Unt 1998 Estonia + 03:19.2 31:16.9 0+1 1
44 33 Vladislavs Nedaivodins 1996 Latvia + 03:26.9 31:24.6 1+2 3
45 85 Patrick Wallinger 1995 Austria + 03:29.8 31:27.5 1+2 3
46 56 Dujin Choi 1995 South Korea + 03:35.7 31:33.4 0+1 1
47 6 Stavre Jada 1998 Macedonia + 03:39.6 31:37.3 2+2 4
48 41 Peeter Kompus 1996 Estonia + 03:43.7 31:41.4 2+1 3
49 46 Fabian Zberg 1995 Switzerland + 03:58.5 31:56.2 2+1 3
50 86 Pavel Paplauski 1996 Belarus + 03:59.1 31:56.8 1+1 2
51 64 Tadeusz Nedza Kubiniec 1997 Poland + 04:12.7 32:10.4 3+0 3
52 66 Woojin Wang 1998 South Korea + 04:13.6 32:11.3 1+3 4
53 2 Seyit Zeki Guldemir 1998 Turkey + 04:24.0 32:21.7 2+2 4
54 81 Taras Lesiuk 1996 Ukraine + 04:25.9 32:23.6 1+3 4
55 77 Paul Traut 1996 Italy + 04:26.6 32:24.3 1+1 2
56 47 David Spanihel 1995 Czech Republic + 04:28.1 32:25.8 4+3 7
57 72 Jure Ozbolt 1996 Slovenia + 04:32.8 32:30.5 1+1 2
58 49 Halil Ibrahim Yilmaz 1997 Turkey + 04:46.5 32:44.2 2+1 3
59 80 Yoonjae Kang 1996 South Korea + 04:49.0 32:46.7 2+1 3
60 15 Mislav Petrovic 1998 Croatia + 04:53.4 32:51.1 2+1 3
61 51 Mirsad Pejcinovic 1996 Serbia + 04:55.6 32:53.3 2+4 6
62 82 Muhammet Yilmaz Arslan 1998 Turkey + 05:11.7 33:09.4 0+2 2
63 43 Linas Banys 1998 Lithuania + 05:18.4 33:16.1 2+1 3
64 69 Norbert Kristo 1996 Romania + 05:23.3 33:21.0 2+2 4
65 34 Zana Oztunc 1997 Turkey + 05:31.5 33:29.2 5+2 7
66 93 Radoslav Aleksandrov 1996 Lithuania + 05:46.6 33:44.3 2+4 6
67 89 Raul Ilie 1998 Romania + 06:03.9 34:01.6 3+1 4
68 55 Aaron Herneczky 1998 Hungary + 06:17.8 34:15.5 3+1 4
69 62 Kipras Daugirdas 1996 Lithuania + 06:25.6 34:23.3 2+4 6
70 16 Panagiotis Papasis 2000 Greece + 06:38.6 34:36.3 1+1 2
71 20 Soma Gyallai 1997 Hungary + 07:01.3 34:59.0 3+4 7
72 24 Dainius Bielinies 1998 Lithuania + 07:10.8 35:08.5 1+3 4
73 31 Jarl Hengstmengel 1996 Netherlands + 07:11.8 35:09.5 2+2 4
74 79 Hans Kristen Rootalu 1996 Estonia + 07:14.7 35:12.4 3+2 5
75 36 Cristian Bocancea 1998 Moldova + 07:18.0 35:15.7 2+4 6
76 75 Mert Furkan Tas 1997 Turkey + 07:18.0 35:15.7 2+4 6
77 61 Nikolaos Tsourekas 1999 Greece + 07:56.2 35:53.9 2+4 6
78 37 Nikolaos Mavridis 1998 Greece + 08:17.9 36:15.6 2+3 5
79 35 Lukas Cepulis 1997 Lithuania + 09:05.1 37:02.8 3+2 5
80 53 Milancho Krsteski 1998 Macedonia + 09:25.2 37:22.9 5+5 10
81 84 Velche Miloshevski 1996 Macedonia + 10:20.7 38:18.4 2+4 6
82 68 Muamer Kostrebic 1998 Serbia + 10:41.3 38:39.0 3+3 6
83 87 Georgios Tsoulis 1999 Greece + 11:35.9 39:33.6 4+3 7
84 88 Denis Dzekovic 2000 Serbia + 11:45.5 39:43.2 1+3 4
996 19 David Zobel 1996 Germany 0
DNS 29 Dzenis Avdic 1995 Serbia 0
DNS 78 Bartlomiej Filip 1996 Poland 0
DNS 83 Jan Burian 1995 Czech Republic 0
DNS 90 Dmitrii Shamaev 1995 Russia 0
DNS 92 Yannik Kreuzer 1996 Switzerland 0
DNF 42 Nicolae Vudvud 1999 Moldova 2 2
DNF 76 Mario Kurtevski 1999 Macedonia 3 3
DNF 8 Boris Skipina 1998 Bosnia&Herzegovina 2+3 5

Info

What IBU Cup Junior
Discipline 10 km Sprint
Host Martell-Val Martello
Nation Italy
Date Saturday 19.Dec 2015
Calendar 2015/2016