Sign in Sign up

Liberec

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 6 Ola Vigen Hattestad 1982 Norway
2 1 Johan Kjølstad 1983 Norway
3 4 Nikolay Morilov 1986 Russia
4 10 Dario Cologna 1986 Switzerland
5 18 Marcus Hellner 1985 Sweden
6 14 Ales Razym 1986 Czech Republic
7 15 Anti Saarepuu 1983 Estonia
8 13 Fulvio Scola 1982 Italy
9 3 Alexey Petukhov 1983 Russia
10 23 Cyril Miranda 1985 France
11 29 Vassili Rotchev 1980 Russia
12 2 Andrew Newell 1983 USA
13 5 Emil Jönsson 1985 Sweden
14 9 Renato Pasini 1977 Italy
15 20 John Kristian Dahl 1981 Norway
16 24 Nikolay Chebotko 1982 Kazakhstan
17 16 Fabio Pasini 1980 Italy
18 17 Kalle Lassila 1985 Finland
19 21 Franz Göring 1984 Germany
20 22 Jens Arne Svartedal 1976 Norway
21 7 Eligius Tambornino 1986 Switzerland
22 8 Tor Arne Hetland 1974 Norway
23 11 Cristian Zorzi 1972 Italy
24 12 Matias Strandvall 1985 Finland
25 26 Peeter Kümmel 1982 Estonia
26 19 Josef Wenzl 1984 Germany
27 25 Yuichi Onda 1980 Japan
28 27 Alex Harvey 1988 Canada
29 28 Thobias Fredriksson 1975 Sweden
30 30 Philip Widmer 1983 Canada
31 - Valerio Leccardi 1984 Switzerland
32 - Tom Reichelt 1982 Germany
33 - Martti Jylhä 1987 Finland
34 - Janusz Krezelok 1974 Poland
35 - Martin Jäger 1987 Switzerland
36 - Damien Ambrosetti 1984 France
37 - Chris Cook 1980 USA
38 - Roddy Darragon 1983 France
39 - Timo Simonlatser 1986 Estonia
40 - Leanid Karneyenka 1987 Belarus
41 - Dusan Kozisek 1983 Czech Republic
42 - Anton Gafarov 1987 Russia
43 - Torin Koos 1980 USA
44 - Garrott Kuzzy 1982 USA
45 - Alexey Poltoranin 1987 Kazakhstan
46 - Priit Narusk 1977 Estonia
47 - Manuel Hirner 1985 Austria
48 - Sean Crooks 1983 Canada
49 - Modestas Vaiciulis 1989 Lithuania
50 - Maciej Kreczmer 1981 Poland
51 - Vitaliy Shtun 1986 Ukraine
52 - Michal Malak 1980 Slovakia
53 - Alexander Lasutkin 1983 Belarus
54 - Harald Wurm 1984 Austria
55 - Sergej Kuzmenko 1986 Belarus
56 - Veselin Tsinzov 1986 Bulgaria
57 - Paul Murray 1977 Australia
58 - Mark Van Der Ploeg 1985 Australia
59 - Aleksei Novoselski 1985 Lithuania
60 - Mantas Strolia 1986 Lithuania
61 - Björn Lind 1978 Sweden
62 - Davorin Skvaridlo 1979 Slovakia
63 - Sergey Cherepanov 1986 Kazakhstan
64 - Andrew Mock 1982 Australia
65 - Andrew Musgrave 1990 Great Britain
66 - Xu Wenlong 1987 China
67 - Jainas Paipals 1983 Latvia
68 - Yevgeniy Velichko 1987 Kazakhstan
69 - Zoltan Tagscherer 1976 Hungary
70 - Olegs Maluhins 1969 Latvia
71 - Sebastian Sørensen 1984 Denmark
72 - Aigars Kalnups 1986 Latvia
73 - Mikhail Gumenyak 1980 Ukraine
74 - Nick Grimmer 1983 Australia
75 - Martin Stockinger 1984 Austria
76 - Oliver Kraas 1975 South Africa
77 - Kari Peters 1985 Luxembourg
78 - Asgar Fischer Mølgaard 1983 Denmark
79 - Paul Constantin Pepene 1988 Romania
80 - Jun-Gil Lee 1985 South Korea
81 - Karoly Gombos 1981 Hungary
82 - Dimitiros Kappas 1989 Greece
83 - Daniel Kuzmin 1978 Israel
84 - Victor Pinzaru 1992 Moldova
85 - Athanassios Barbagiannis 1987 Greece
86 - Artim Rojin 1986 Kyrgyzstan
87 - Imre Tagscherer 1972 Hungary
88 - Arvis Liepins 1990 Latvia
89 - Ömer Yusufuoglu 1990 Turkey
90 - Lyuben Velichkov 1990 Bulgaria
91 - Milan Szabo 1990 Hungary
92 - Hovhannes Sargsyan 1987 Armenia
93 - Filip Kontak 1990 Croatia
94 - Ivan Burgov 1986 Bulgaria
95 - Simon James Platt 1989 Great Britain
96 - Alexis Gkounko 1975 Greece
97 - Lasse Mølgaard 1986 Denmark
98 - Andrew Young 1992 Great Britain
99 - Andrej Buric 1989 Croatia
100 - Sergiu Balan 1987 Moldova
101 - Sebahattin Oğlago 1984 Turkey
102 - Argam Grigoryan 1990 Armenia
103 - Alexander Standen 1990 Great Britain
104 - Njegos Perisic 1991 Bosnia&Herzegovina
105 - Sergey Mikayelyan 1992 Armenia
106 - Peter-James Barron 1989 Ireland
107 - Khurelbataar Khash Erdene 1983 Mongolia
108 - Nat Anglem 1973 New Zealand
109 - Amar Garibovic 1991 Serbia
110 - Mladen Starcevic 1991 Bosnia&Herzegovina
111 - Carlos Lannes 1979 Argentina
112 - Rejhan Smrkovic 1991 Serbia
113 - Velibor Lizdek 1991 Bosnia&Herzegovina
114 - Tashi Lundup 1984 India
115 - Mladen Plakalovic 1991 Bosnia&Herzegovina
116 - Dejan Stojanoski 1990 Macedonia
117 - Leandro Ribela 1980 Brazil
118 - Sanjin Dizdarevic 1990 Serbia
119 - Benjamin Keith Falconer 1980 New Zealand
120 - Vlatko Filipov 1991 Macedonia
121 - Troels Bünger 1982 Denmark
122 - Tumur Dorjgotov 1989 Mongolia
123 - Ljube Markoski 1990 Macedonia
124 - Noureddine Maurice Bentoumi 1972 Algeria
125 - Angchok Dorji 1984 India
126 - Roberto Carcelen 1970 Peru
127 - Dachhiri Sherpa 1969 Nepal
128 - Tadevos Poghosyan 1993 Armenia
129 - Sote Andreski 1993 Macedonia
130 - Danny Silva 1973 Portugal
131 - Philip Boit 1971 Kenya
132 - Cesar Baena 1986 Venezuela
DNS - Diego Ruiz 1977 Spain
DNS - Vicenc Vilarrubla 1981 Spain
DNS - Lefteris Fafalis 1976 Greece
What WSC 2009
Discipline Sprint F
Host Liberec
Nation Czech Republic
Date Tuesday 24.Feb 2009
Calendar 2008/2009