Sign in Sign up

Soldier Hollow UT

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 53 Gabriella Paruzzi 1969 Italy 1:30:57.1 1:30:57
2 48 Stefania Belmondo 1969 Italy 1:31:01.6 + 04
3 44 Bente Skari 1972 Norway 1:31:36.3 + 39
4 51 Anita Moen 1967 Norway 1:31:37.3 + 40
5 41 Valentina Shevchenko 1975 Ukraine 1:33:03.1 + 02:06
6 42 Viola Bauer 1976 Germany 1:33:25.1 + 02:28
7 49 Kristina Smigun-Vähi 1977 Estonia 1:33:52.7 + 02:55
8 40 Vibeke Skofterud 1980 Norway 1:35:02.3 + 04:05
9 47 Julija Tchepalova 1976 Russia 1:35:37.4 + 04:40
10 24 Natascia Leonardi Cortesi 1971 Switzerland 1:35:46.8 + 04:49
11 45 Svetlana Nagejkina 1965 Russia 1:35:51.6 + 04:54
12 50 Petra Majdic 1979 Slovenia 1:35:51.8 + 04:54
13 36 Katrin Smigun 1979 Estonia 1:36:04.0 + 05:06
14 34 Marit Bjørgen 1980 Norway 1:37:02.6 + 06:05
15 27 Nina Kemppel 1970 USA 1:37:08.7 + 06:11
16 35 Svetlana Malakhova-Shishkina 1977 Kazakhstan 1:37:14.5 + 06:17
17 38 Oxana Jatskaja 1978 Kazakhstan 1:37:25.3 + 06:28
18 22 Irina Taranenko Terelia 1966 Ukraine 1:37:32.9 + 06:35
19 29 Antonella Confortola Wyatt 1975 Italy 1:37:47.4 + 06:50
19 39 Olga Korneeva Savialova 1972 Russia 1:37:47.4 + 06:50
21 19 Laurence Rochat 1979 Switzerland 1:38:24.2 + 07:27
22 21 Sumiko Yokoyama 1974 Japan 1:39:48.8 + 08:51
23 31 Wendy Kay Wagner 1973 USA 1:39:54.8 + 08:57
24 16 Annmari Hakola Viljanmaa 1973 Finland 1:40:47.9 + 09:50
25 33 Elin Ek 1973 Sweden 1:40:48.2 + 09:51
26 32 Madoka Natsumi 1978 Japan 1:41:06.0 + 10:08
27 23 Kamila Rajdlova 1978 Czech Republic 1:41:57.7 + 11:00
28 13 Amanda Fortier 1978 Canada 1:42:08.1 + 11:11
29 15 Natalya Zjatikova 1974 Belarus 1:42:18.0 + 11:20
30 37 Irina Skripnik 1970 Belarus 1:42:49.1 + 11:52
31 28 Milaine Theriault 1973 Canada 1:42:56.9 + 11:59
32 10 Elena Volodina Antonova 1971 Kazakhstan 1:43:37.6 + 12:40
33 12 Marianna Longa 1979 Italy 1:44:02.5 + 13:05
34 30 Jaime Fortier 1976 Canada 1:44:26.2 + 13:29
35 14 Barbara Jones 1977 USA 1:45:18.7 + 14:21
36 17 Midori Furusawa 1974 Japan 1:45:50.0 + 14:52
37 3 Svetlana Deshevykh 1970 Kazakhstan 1:46:18.1 + 15:21
38 9 Elena Rodina 1975 Ukraine 1:46:51.2 + 15:54
39 25 Anna Dahlberg Olsson 1976 Sweden 1:46:51.3 + 15:54
40 11 Katerina Hanusova Nash 1977 Czech Republic 1:48:52.6 + 17:55
41 5 Zhengrong Luan 1974 China 1:49:37.7 + 18:40
42 20 Hou Yuxia 1979 China 1:49:45.8 + 18:48
43 7 Tomomi Otaka 1976 Japan 1:50:00.3 + 19:03
DSQ 43 Olga Danilova 1970 Russia 1:33:44.1
DSQ 46 Larissa Lazutina 1965 Russia 1:29:09.0
DNS 1 Sara Renner 1976 Canada
DNS 4 Aelin Peterson 1974 USA
DNS 8 Vera Zjatikova 1974 Belarus
DNF 18 Ulrica Persson 1975 Sweden
DNF 2 Marina Pestrekova 1972 Ukraine
DNF 26 Satu Salonen 1973 Finland
DNF 52 Manuela Henkel 1974 Germany
DNF 6 Anna-Carin Olofsson Zidek 1973 Sweden

Info

What OWG 2002
Discipline 30 km C
Host Soldier Hollow UT
Nation USA
Date Sunday 24.Feb 2002
Calendar 2001/2002